Nový Mercedes-Benz GLS - luxus jako v S Klasse

13. 11. 2015
Sdílet článek

V novém značení modelů s trojcípou hvězdou ve znaku není lehké se vyznat. Například největší nabízené SUV od Mercedesu změnilo po modernizaci označení z GL na GLS. V praxi toto SUV dostalo většinu moderních a luxusních prvků z třídy S, přičemž nechybí vrcholná verze GLS 63 4Matic s výkonem 585 koní.

Stejně jako již GL v minulosti, stanovuje nyní i jeho nástupce, nové GLS, měřítka ve světě SUV a potvrzuje své postavení „třídy S mezi vozidly SUV“. Jediný plnohodnotně sedmimístný vůz v evropském segmentu prémiových SUV nabízí velkorysý vnitřní prostor a spojuje luxus s přesvědčivým komfortem, agilní dynamikou a nejlepší bezpečností ve své třídě. GLS suverénně a komfortně zvládne všechny požadavky v každodenním provozu i mimo zpevněné silnice. V porovnání s předchůdcem nabízí nová generace vyšší hospodárnost, větší počet jízdních režimů DYNAMIC SELECT, nejnovější evoluční stupeň vzduchového odpružení AIRMATIC se zdokonaleným systémem tlumení ADS, devítistupňovou automatickou převodovku 9G-TRONIC, nejmodernější asistenční systémy a nejaktuálnější generaci telematických systémů s přístupem k internetu. Vyšší výkony, více dynamiky a více výbavy nabízí také nový Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC. S nejvyšším výkonem 430 kW (585 k), speciálním podvozkem a přepracovanou převodovkou AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC představuje vrchol modelové řady GLS. Standardně je tato verze vybavena voličem jízdních režimů AMG DYNAMIC SELECT, který nabízí maximální variabilitu, a pohonem všech kol AMG Performance, který klade při rozdělování točivého momentu větší důraz na zadní kola. Silný charakter projevuje GLS 63 4MATIC také svým aktualizovaným designem v typickém stylu AMG a velmi kvalitním interiérem.

Nové linie vnější výbavy
V novém GLS se pozoruhodně zrcadlí harmonie a moderní luxus. Jeho atraktivitu zvyšují detaily, jakými jsou chromované podélné střešní nosiče, ochranné panely spodní části vozu, ozdobné lišty na spodních hranách bočních oken, madlo víka zavazadlového prostoru a ozdobné lišty bočních prahů. Pro zákazníky, kteří upřednostňují sportovnější styl, je připravena výbava AMG Line Exteriér se specifickými nárazníky vpředu a vzadu, bočními schůdky, rozšířením podběhů kol v barvě karoserie a 21“ koly AMG z lehké slitiny. Ještě více exkluzivity vytváří paket Night dodávaný ve spojení s touto výbavovou linií. Další možnosti individualizace nabízejí různé nemetalické a metalické laky, včetně dvou speciálních odstínů designo bílá diamant a – nově pro GLS – designo červená hyacinth. Nabídku završuje rozsáhlá paleta nových kol z lehké slitiny v rozmanitých stylistických variantách.
Luxusní vůz s vynikajícími vnitřními hodnotami
Kromě vysoké kvality vnějšího designu zdůrazňuje prvotřídní ambice modelu GLS také přepracovaný interiér, který přináší do kategorie vozů SUV úroveň třídy S. Vynikající nabídku vnitřního prostoru si přitom může užívat až sedm cestujících. Stejně jako již u předchůdce nabízejí v novém GLS všechny tři řady sedadel velkorysou šířku v úrovni loktů a mimořádný prostor pro hlavu. Klasické vnitřní rozměry, které dokládají úroveň komfortu, jako jsou vzdálenosti mezi jednotlivými řadami sedadel nebo šířka v úrovni ramen, patří tradičně mezi silné stránky této modelové řady. Prostřední řada sedadel zvyšuje variabilitu interiéru rozmanitými možnostmi nastavení. Například poloha sedadel Cargo optimalizuje zavazadlový prostor, který nabízí objem 680 až 2300 litrů, čímž výrazně překonává nabídku prostoru evropských konkurentů. K tomu je nutné připočíst maximální délku zavazadlového prostoru 2124 mm a užitečnou hmotnost až 815 kg.

V interiéru okamžitě zaujme nový tříramenný multifunkční volant obšitý kůží Nappa s páčkami pro manuální řazení, 12 funkčními tlačítky a krytem airbagu obšitým kůží Nappa, detailně upravené přístroje a nově navržená přístrojová deska s částečně integrovaným multimediálním barevným displejem. Mezi prvky výbavy na přání nového GLS patří také ionizační systém, který zvyšuje kvalitu vzduchu v interiéru. Interiér modelu GLS lze individualizovat například multifunkčním volantem s věncem v kombinaci dřevo/kůže, dekoračním osvětlením s třemi barevnými odstíny nebo širokým výběrem velkoplošného ozdobného obložení na přístrojové desce a ve výplních dveří s korespondujícími posuvnými kryty držáků nápojů. Nejmodernější úroveň konektivity a informačních a zábavních systémů nabízí na přání dodávaná nejnovější generace systému COMAND Online včetně 8“ multimediálního barevného displeje a intuitivní dotykové plochy (65 x 45 mm). Pod označením „Mercedes connect me“ je pro GLS k dispozici rozsáhlý soubor bezplatných základních služeb a internetových služeb Remote Online. Mezi základní služby patří systém pro automatické nouzové volání (eCall), asistenční služby při nehodě nebo poruše a zákaznické služby. Služby Remote Online (standardně se systémem COMAND Online, využitelné bezplatně během prvních tří let) umožňují kdykoli a odkudkoli přístup k informacím o vozidle, např. stav oken a dveří, stav ujetých kilometrů, tlak v pneumatikách a další diagnostická data.

Mercedes-Benz GLS

Nejvyšší možná bezpečnost pro sedm cestujících
Úroveň výbavy nového modelu GLS v oblasti aktivní bezpečnosti dokládá vysoké cíle značky Mercedes-Benz z hlediska minimalizace zatížení řidiče, který má k dispozici například asistenční systémy COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS, asistenta pro jízdu v bočním větru a ATTENTION ASSIST. Rovněž standardně jsou v modelu GLS mimo jiné: systém PRE-SAFE®, brzdový asistent BAS, elektronicky řízený systém 4ETS pro podporu trakce pohonu všech kol, ESP® s asistentem pro zvýšení jízdní dynamiky, tempomat s variabilním omezovačem rychlosti SPEEDTRONIC a funkce asistovaného řízení STEER CONTROL. Ještě vyšší úroveň komfortu pro řidiče a bezpečnosti pro všechny cestující nabízí na přání dodávaný paket asistenčních systémů Plus včetně adaptivního tempomatu DISTRONIC PLUS s funkcí Stop&Go Pilot, preventivní bezpečnostní systém PRE- SAFE® Bremse s rozpoznáváním chodců, BAS PLUS s asistentem pro průjezd křižovatkou, aktivní asistent pro sledování slepého úhlu, aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu a PRE-SAFE® PLUS.Pasivní systémy pro ochranu cestujících tvoří společně s „elektronickými deformačními zónami“ asistenčních systémů a inteligentní konstrukcí karoserie nejvyšší možný potenciál ochrany. Součástí standardní výbavy jsou mimo jiné adaptivní dvoustupňové airbagy pro řidiče a spolujezdce, kolenní airbag pro řidiče, boční airbagy pro řidiče a spolujezdce (kombinované airbagy pro ochranu hrudníku a pánve) a okenní airbagy pro všechny tři řady sedadel. Lepší viditelnost za tmy zajišťuje na přání dodávaný systém adaptivních světlometů LED Intelligent Light System, zatímco rizika plynoucí z nepříznivého počasí a omezené viditelnosti zmírní MAGIC VISION CONTROL, vyhřívaný a adaptivní systém stěračů s cíleným a efektivním rozdělováním rozstřikované kapaliny na stíranou plochu.

Efektivní výkony: Paleta motorů pro model GLS
Všechny motory nového modelu GLS nabízejí ještě lepší jízdní výkony při částečně nižších hodnotách spotřeby paliva. Motor V8 Biturbo s přímým vstřikováním benzinu nabízí nyní v modelu GLS 500 4MATIC nejvyšší výkon 335 kW (455 k), což je o 15 kW (20 k) více než u předchůdce. Maximální hodnota točivého momentu 700 N.m je zárukou vynikajících jízdních výkonů ve spojení s vysokou kultivovaností běhu těchto agregátů. V modelu GLS 400 4MATIC nalézá uplatnění motor V6 Biturbo, vybavený rovněž přímým vstřikováním benzinu. Tento agregát poskytuje nejvyšší výkon 245 kW (333 k) a maximální točivý moment 480 N.m již od 1600 min-1 , v kombinovaném režimu EU vystačí s 8,9 l/100 km (206 g CO2/km) a stejně jako všechny modely nabízí funkci ECO Start-Stop.

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC v roli suverénní vrcholné verze této modelové řady disponuje nyní nejvyšším výkonem 430 kW (585 k), který je o 20 kW (28 k) vyšší ne u předchůdce. Maximální točivý moment 760 N.m je nově k dispozici již od 1750 min-1 . Spotřeba paliva zůstala navzdory výraznému nárůstu výkonu beze změny. Kromě zážehových motorů je na výběr osvědčený vznětový agregát V6, který v mode GLS 350 d 4MATIC poskytuje nejvyšší výkon 190 kW (258 k) a mohutný točivý moment 620 N.m.

V době zahájení prodeje nové generace GLS budou všechny verze standardně vybaveny devítistupňovou samočinnou převodovkou 9G-TRONIC (kromě modelu Mercedes-AMG GLS 63), na přání v kombinaci s dvoustupňovou rozdělovací převodovkou a uzávěrkou mezinápravového diferenciálu.

Neotřesitelná stabilita: DYNAMIC SELECT, AIRMATIC se zdokonaleným systémem ADS a ACTIVE CURVE SYSTEM
DYNAMIC SELECT v novém modelu GLS nabízí až šest jízdních režimů. Kromě nastavení COMFORT, GLÄTTE (kluzký povrch) a SPORT může řidič prostřednictvím ovládacího prvku voliče DYNAMIC SELECT na středové konzole zvolit také jízdní režimy INDIVIDUAL nebo OFFROAD pro lehký terén. Je-li model GLS vybaven na přání dodávaným technickým paketem Offroad, je navíc k dispozici režim OFFROAD+. V tomto režimu usnadní v případě potřeby průjezd i náročným terénem redukční převod a uzávěrka mezinápravového diferenciálu. K tomuto cíli přispívá také rozšířená funkčnost vzduchového odpružení AIRMATIC se světlou výškou zvýšenou až na 306 milimetrů a brodivostí až 600 milimetrů.Kromě progresivní konfigurace hnacího řetězce zaručuje mimořádnou jízdní stabilitu také nově nastavené vzduchové odpružení AIRMATIC se zdokonaleným systémem tlumičů ADS. V závislosti na zvoleném jízdním režimu systému DYNAMIC SELECT se mění těžiště regulace činnosti tlumičů. V režimu SPORT je středem pozornosti co nejvyšší příčná dynamika v kombinaci s nejlepším možným jízdním komfortem. Naopak režim COMFORT umožňuje nejvyšší úroveň jízdního komfortu při nejlepší možné dynamice.

Na přání dodávaný aktivní systém potlačující naklánění karoserie, ACTIVE CURVE SYSTEM, pracuje s aktivními příčnými zkrutnými stabilizátory na přední a zadní nápravě a snižuje naklánění karoserie při průjezdu zatáčkou. Mezi přednosti systému ACTIVE CURVE SYSTEM patří rovněž vyšší úroveň jízdního komfortu jak v zatáčkách, tak na rovných úsecích, společně s rozšířenými možnostmi překonávání terénních překážek.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Audi A6 Allroad

Rok výroby 2020

1 069 000 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč

Volkswagen T-Roc

Rok výroby 2019

469 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč