Mitsubishi Space Star má české ceny, v základu přijde na 239 850 Kč

Novinka, která potěší zejména klidné řidiče se na český trh dostává oproti jiným trhům se zpožděním. To ovšem nevadí, pro úspěšný start má Space Star dobře zaděláno. Startuje totiž na ceně 239 850 Kč, přičemž mu nechybí nic zásadního.

Na českém trhu jsou nabízeny tři výbavové stupně v kombinaci s motory 1,0 a 1,2 a manuální nebo automatickou převodovkou CVT


Mitsubishi Space Star bylo poprvé slavnostně odhaleno v listopadu 2015 na autosalonu v Los Angeles a následně představeno v evropské premiéře na autosalonu v Bruselu v roce 2016. Mitsubishi Space Star je výsledkem ctižádostivého projektu „Global Small“ a představuje tak svým způsobem jedinečný produkt, vyvinutý ve snaze naplnit požadavky specifické skupiny zákazníků z celého světa…a to bez ohledu na specifika krajiny, ve které se bude prodávat. Zákazníci vždy hledají stejnou kombinaci prostoru, spotřeby paliva, emisí a co nejpříznivějších provozních nákladů, ale současně odmítají pochopitelná konstrukční omezení tzv. „nízkonákladových“ produktů.

Součástí projektu Global Small je tak zbrusu nová architektura malého vozu, dva různé modely (pětidveřový hatchback Space Star a čtyřdveřový sedan Attrage), nová řada motorů, stejně tak jako nově vybudovaný závod v Thajsku s roční kapacitou přes 165 000 vozů.

Vedle průkopnických vozů i-MiEV a Outlander PHEV i jejich připravovaných sourozenců s elektrickým pohonem nebo hybridním ústrojím PHEV dokázal model Space Star zpřístupnit širší zákaznické obci po celém světě vůz s nízkými ekologickými dopady (ve smyslu spotřeby paliva a emisí CO2) – což je dalším dokladem konstrukční filozofie MMC kladoucí důraz na hospodárnost:

 • Zbrusu nová všestranná platforma Global Small
 • Dokonalejší aerodynamika (Cd = 0,27)

Snižování hmotnosti v důsledku promyšlené strategie (konstrukční optimalizace a intenzivní využití vysokopevnostní oceli – zde nad rámec obvyklého standardu 200/250 MPa) u celé konstrukce vozidla; nízká celková hmotnost již od 845 kg:

 • Rozumné rozměry (nyní 3 795 mm) při pětimístném provedení a prostorem pro nohy 1 651 mm;

Zbrusu nové lehké a hospodárné zážehové tříválce (1,0 litru / 71 k / 88 Nm, resp. 1,2 litru / 80 k / 106 Nm) využívající systém proměnného časování ventilů MIVEC (zkr. Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control) a systém Auto Stop & Go, technologii inteligentního senzoru akumulátoru s funkcí rekuperačního brzdění apod. v součinnosti s neméně efektivní zbrusu novou manuální převodovkou nebo variátorem INVECS-III CVT.

1,0 MIVEC
Výkon [k/ot./min]:                             71/6000
Točivý moment [Nm/ot./min]:            88/5000
0–100 km/h [s]:                                16,7
Maximální rychlost [km/h]:                 172
Kombinovaná spotřeba [l/100 km]:    4,6 

1,2 MIVEC
Výkon [k/ot./min]:                             80/6000
Točivý moment [Nm/ot./min]:            106/4000
0–100 km/h [s]:                                12,7 (13,5)
Maximální rychlost [km/h]:                180 (173)
Kombinovaná spotřeba [l/100 km]:   4,9 (5,0)

Space Star si zachovává klíčové atributy v podobě nízké spotřeby paliva a nízkých emisí CO2, skromných provozních nákladů a velkorysého vnitřního prostoru při rozumných vnějších rozměrech. MMC však současně pečlivě sledovala reakce trhu, zejména v Evropě, kde většinu náročných zákazníků stále oslovuje automobilový segment B (malé vozy).

Mitsubishi Motors se tudíž rozhodla přiostřit u modelu Space Star jeho vnější design i celkový charakter v souladu s očekáváním zákazníků. Návrháři MMC použili podobný přístup jako u nového Outlanderu a zaměřili se na optické změny proporcí, s cílem propůjčit modelu Space Star atraktivnější vnější design a vnuknout mu dynamičtější charakter.

U základního modelu pro segment B se konstruktérům nicméně podařilo zachovat kompaktní vnější rozměry, při nepatrném nárůstu celkové délky na 3 795 mm (+85 mm) a současném zlepšení proudění vzduchu v přední i zadní části karoserie.

Zvolené řešení se odrazilo v nepatrném prodloužení předního převisu na 745 mm (+15 mm), aby byl zachován malý poloměr otáčení, který u modelu Space Star činí jen 4,6 m – včetně kapoty (nyní včetně inspirujícího vyboulení s poukazem na agilitu), horní části masky chladiče, světlometů (obrysová LED světla) a nárazníků (s výrazně širší spodní částí masky chladiče, nápadným chromovým dekorem napříč celým vozem, po stranách se zdvojeným bodcem).

Podobná kombinace úprav proporcí a optické modernizace proběhla i v zadní části vozu, kde je použit nově tvarovaný nárazník, samostatné tenké odrazky vedené v horizontální rovině a prodloužené zadní skupinové LED svítilny ve tvaru „C“ (koncová a brzdová světla); díky všem těmto změnám nyní vůz působí opticky nižší a širší. Mírné prodloužení se týká i zadního převisu (+70 mm na výsledných 600 mm).

Celkový optický efekt byl znásoben delším střešním spoilerem (vč. integrovaného třetího brzdového světla), jenž přispívá k vynikající aerodynamice tohoto vozu (koeficient Cd: 0,27).

Nyní opticky výraznější Space Star se může spolehnout i na nová kola se širokými paprsky (14 nebo 15"), která umocňují nový dynamický charakter a lépe než u předchůdce vyplňují podběhy kol: Nový nápaditější charakter je v neposlední řadě podtržen i nabídkou dvou nových odstínů laku: červená Wine (s perleťovým efektem) a oranžová Sunrise (metalická).

Oživený smysl pro vnímanou kvalitu, čerpající z rozsáhlé modernizace vnějšího designu, se promítl i do interiéru modelu Space Star – v reakci na přání evropských zákazníků. Patří sem mj.:

 • Nové čalounění sedadel z jemné látky s prostorovým efektem a kontrastními stehy (buďto čistě černé, nebo v barevné kombinaci černá / slonovina);
 • Nový volant s dekory v klavírním černém laku a chromovými akcenty, nový ergonomický tvar s vybráním pro prsty, věnec obšitý kůží;
 • Subtilnější design přístrojového panelu s bílým podsvícením (namísto oranžového), cejchování kruhových stupnic v bílém odstínu na černém pozadí (namísto modré na černé), chromový kroužek kolem ukazatelů, nové prvky (indikátor venkovní teploty a funkce varování před námrazou na digitálním displeji, varovná kontrolka obrysových světel);

Nově se objevují další prvky výbavy:

 • Odkládací schránka ukrytá pod podlahou zavazadelníku (vyšší bezpečnost) – po sklopení opěradel zadních sedadel navíc zůstává rovná podlaha bez schodu;
 • Nyní v nabídce tuner s podporou digitálního vysílání (DAB).

Space Star s ostřejšími tvary nabízí přepracovaný podvozek, který se lépe vyrovná s nároky motoristů mimo teritorium města či předměstí, pro které byl původně navržen. Optimalizací tuhosti pružin a tlumicí síly u tlumičů odpružení při současném zvýšení tuhosti přední části vozu se podařilo zlepšit jízdní chování i stabilitu a potlačit naklánění karoserie. Úprava kalibrace elektrického posilovače řízení se odrazila ve vyšší přesnosti a lepším ovládání vozu. V základní výbavě všech provedení nyní najdeme systém pro snadné rozjíždění do kopce (HSA), který je k dispozici i u vozů s manuální převodovkou.

Společnost Mitsubishi Motors pokračuje v postupném uvádění svých řešení on-line propojení automobilů. Space Star se tak stává dalším modelem Mitsubishi, který se bude nabízet s multifunkční navigací GPS (vč. podpory propojení s chytrými telefony), označovanou jako MGN.

Špičkový (nicméně cenově dostupný) systém MGN byl navržen tak, aby vyhovoval co nejširšímu spektru uživatelů a nejrůznějším způsobům použití. Má podobu širokoúhlého LCD displeje 6,5" (800x480 mm) a jednotky DVD zabudované do středové konzoly. Najdeme zde velká dotyková tlačítka s ergonomickým ovládáním.

Systém MGN podporuje technologii Apple CarPlay, a umožňuje tak zákazníkům chytřeji a bezpečněji používat iPhone během jízdy. Prostřednictvím CarPlay je možné zobrazovat pokyny navigace, volat, odesílat a přijímat zprávy nebo poslouchat hudbu bez zbytečného odvádění pozornosti od řízení.

Systém MGN také podporuje technologii Android Auto™, včetně hlasového systému Google Voice.

(Konektivita systému MGN v neposlední řadě podporuje i širokou škálu multimediálních funkcí, ať již současných (USB, iPod, Bluetooth®, DAB atd.), nebo uváděných v blízké budoucnosti (streaming dat z internetu, podcasty, rozpoznávání hlasu na bázi cloudu atd.)

Bohatá základní výbava zahrnuje následující položky:

 • 6x airbag (čelní, boční i zadní)
 • ABS + BAS
 • Stabilizační systém ASC
 • Systém řízení trakce TCL
 • Systém signalizace nouzového brzdění ESS
 • Systém rozjezdu do kopce HSA
 • Palubní počítač
 • Manuální klimatizace
 • Elektricky ovládaná okna a zrcátka
 • Audiosystém s CD / MP3 přehrávačem, AUX a USB vstupy

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce, Mitsubishi

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Alfa Romeo Tonale 1.3 Turbo PHEV - kráska co má 280 koní a jezdí za pět litrů
Test: Toyota Prius plug-in hybrid - zachraňuje planetu a svého majitele jentak neomrzí Mazda CX-80 v prodeji. S šestiválcem stojí jako Škoda Kodiaq Škoda Enyaq cenově dostupnější. Přijíždí ve verzi Tour za 899.000 Kč Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč

Tipy z autobazarů

Peugeot 508

Rok výroby 2022

709 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

139 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

299 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč