Mazda6 oslavuje dvacáté narozeniny speciální edicí

Vůz Mazda6 2023 už si lze u autorizovaných prodejců objednat. Cena začíná na 899 600 Kč za verzi Centre-line G145. Speciální verze Mazda6 20th Anniversary Edition je k dispozici v limitovaném počtu za cenu od 1 103 600 Kč. První vozy budou v Česku během prvního čtvrtletí 2023.

Japonská automobilka dnes představila speciální verzi Mazda6 20th Anniversary Edition, která připomíná 20. výročí uvedení první generace modelu Mazda6.


Mezi inovace na vozidle patří ještě lepší jízdní vlastnosti, nové asistenční funkce pro řidiče a větší pohodlí v celé modelové řadě. Samostatnou kapitolou je pak speciální verze Mazda6 20th Anniversary Edition a pozměněný stupeň výbavy Homura. Zajímavých úprav se dočkaly i ostatní stupně výbavy. 

Mazda6 je ideálním symbolem sloganu „Zoom-Zoom“, kterým se automobilka prezentuje. Tento vůz střední třídy dokonale vyjadřuje radost z jízdy již od první generace, která přišla na trh v květnu 2002 (v Japonsku se prodávala pod jménem Mazda Atenza). Od té doby Mazda6 prošla dvěma rozsáhlými změnami v provedení.

Modelem Mazda6 20th Anniversary Edition oslavuje Mazda dvacáté výročí tohoto vozu a zároveň děkuje věrným zákazníkům za loajalitu. Špičkové řemeslné zpracování speciální verze a stylový design působí důstojným dojmem, vše pak korunují skvělé jízdní vlastnosti, které se během dvacetileté historie modelu neustále vyvíjely. Výsledkem je mimořádný vůz s rafinovaně elegantním interiérem.

Speciální verze Mazda6 20th Anniversary Edition

  • Touto speciální verzí chce Mazda poděkovat zákazníkům a připomenout dvacáté výročí první generace vozu, která přišla na trh v květnu 2002 pod názvem Mazda Atenza.
  • Poprvé, výlučně ve verzi Mazda6 20th Anniversary Edition, je k dispozici nové červené provedení Artisan Red Premium, u nějž se počtvrté uplatnila vlastní lakovací technologie Mazdy Takuminuri1. 
  • Exteriér nabízí logo speciální edice na nárazníku, stříbrně lakovanou přední mřížku a speciální 19palcová litá kola
  • V interiéru najdete přední hlavové opěrky s logem speciální edice, vnitřní čalounění v hnědé barvě, hnědé kožené čalounění z kůže Nappa a ozdobný panel přístrojové desky v matné hnědé povrchové úpravě. 

Mazda6 ve výbavě Homura

  • Exteriér vozů ve výbavě Homura nabízí černá metalická litá 19palcová kola a vnější zrcátka v lesklém černém provedení. Dále ozdobnou mřížku na předním nárazníku a střešní ližiny2, které zvýrazňují sportovní charakter vozu.  
  • Novinky ve všech verzích výbavy
  • Všechny modely mají vylepšený posilovač řízení s přídavným motorem, který zlepšuje odezvu při středních a vysokých rychlostech.
  • Další novinkou je asistenční systém Cruising & Traffic Support3. Díky kontrole jízdního pruhu a dalším asistenčním funkcím jízda tolik neunavuje ani v dopravních zácpách či podobných situacích.
  • Mezi novinky patří i funkce Wireless Apple CarPlay a dobíjení Qi.4
  • Kromě standardních barevných verzí jsou k dispozici i dvě novinky:  barvy Rhodium White Premium a Platinum Quartz.

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč