Mazda CX-80 představena. Vrchol nabídne šestiválec a sedm míst

Dnes se na evropském trhu představuje zbrusu nová Mazda CX-80 se třemi řadami sedaček.

Po modelu CX-60 se Mazda CX-80 stává druhým zástupcem třídy Large Product v Evropě. Ze všech evropských vozů automobilky nabízí nejvíce prostoru a stává se tak vlajkovou lodí Mazdy v celém regionu.


Nejnovější Mazda ctí zásady jedinečného designového stylu Kodo. Návrháři se soustředili na eleganci a čistotu v minimalistickém japonském estetickém stylu, který odmítá jakékoli zbytečné prvky. Výsledkem unikátní práce designérů a mistrovských řemeslníků je vůz, z nějž doslova dýchá japonská řemeslná kvalita – jinde než v Japonsku by vzniknout nemohl.

Na délku měří nový model skoro pět metrů a rozvor přesahuje 3 m, Mazda CX-80 je tedy delší a vyšší než oblíbený typ CX-60 a má výrazně větší rozvor. Dvě naplocho sklápěcí sedačky ve třetí řadě umožňují uspořádat druhou řadu ve třech variantách, například se dvěma oddělenými sedadly a středovou konzolou, kterou lze případně nahradit průchodem do třetí řady.

Kromě toho je Mazda CX-80 nabitá moderní technologií, jak se na vlajkovou loď na evropském trhu sluší. Mimo jiné nabízí tři nové funkce: hlasové ovládání přes asistenční službu Alexa, nový hybridní navigační systém s výhodami offline i online služeb a také funkci Trailer Hitch View, která využívá středový displej a vyspělou grafiku k určení polohy vozidla vůči přívěsu.

Mazda CX-80 je hned od zahájení prodeje k dispozici se dvěma pohonnými jednotkami. Tou první je PHEV e-Skyactiv, kombinace benzinového čtyřválce s elektromotorem, což znamená špičkový výkon a zároveň ekologické provedení. Druhou variantou je výkonný inline naftový šestiválec e-Skyactiv D s mild-hybrid systémem Mazda M Hybrid Boost 48 V, s mimořádně nízkými emisemi a na poměry své kategorie i nízkou spotřebou.

Mazda cx-80 interior

e-Skyactiv PHEV má celkový systémový výkon 327 koní a točivý moment 500 Nm. Z nuly na 100 km/h zrychlí za 6,8 s, nejvyšší rychlost dosahuje 195 km/h, dojezd elektromotoru činí 60 km. Po ekologické stránce je mimořádně kvalitní, má spotřebu paliva podle standardu WLTP 1,6 l / 100 km a emise CO2 jen 36 g/km. Jednotka e-Skyactiv D má výkon 254 koní, z nuly na 100 km/h zrychlí za 8,4 s a maximální rychlost dosahuje 219 km/h. Průměrná spotřeba podle standardu WLTP dosahuje 5,7–5,8 l / 100 km, emise CO2 činí 148–151 g/km.

mazda cx-80 plug-in hybrid

Obě pohonné jednotky fungují v kombinaci s osmistupňovou automatickou převodovkou a systémem Mazda i-Activ All-Wheel Drive. Technologie Mazda Intelligent Drive Select (Mi-Drive) umožňuje výběr mezi čtyřmi jízdními režimy (a v případě PHEV i režimem EV), což znají již uživatelé modelu CX-60.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

265 777 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

549 999 Kč