Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid.

vloženo

Cena modelu ve výbavě Prime-Line s motorem o výkonu 165 koní Skyactiv-G s manuální převodovkou činí 734.100 Kč. Provedení 4×4 je k dispozici od stupně výbavy Centre-Line za cenu od 887.100 Kč. Vůz s automatickou převodovkou a motorem e-Skyactiv G165 pořídíte nejlevněji za 889.100 Kč. Od výbavy Centre-Line je k dispozici naftový Skyactiv D o výkonu 150 nebo 184 koní za cenu od 907.100 Kč.

Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid.

Mazda CX-5 v modelové verzi 2023 je již k dispozici u některých autorizovaných prodejců pro testovací jízdy.


Původní model CX-5 nabídl jako první Mazda v historii design Kodo a zároveň technologii Skyactiv. Vytvořil nové standardy v dynamice a zamíchal s představami o atraktivitě kompaktních SUV.

V druhé generaci CX-5 z roku 2017 inženýři Mazdy vyvinuli SUV, které pozvedlo koncept Jinba Ittai, tedy spojení vozu a řidiče do jednoho celku, na vyšší úroveň. S novinkou G-Vectoring Control (GVC), tedy první z technologií Skyactiv-Vehicle Dynamic, nabídla nová Mazda větší komfort, modernější provedení a rychlejší reakce. Pozdější aktualizace proto výrazně stavěly na různých přednostech tohoto modelu druhé generace. 

Vylepšení se dočkaly především mnohé interiérové prvky, což zvýšilo kvalitu prostředí v kabině i technologie HMI. Také konektivita se posunula na vyšší úroveň díky podpoře Apple CarPlay® i Android Auto™, k dispozici je i nejnovější verze aplikace MyMazda s funkcí Connected Services. Na středovou konzoli přibyla ploška pro bezdrátové dobíjení telefonů (standard Qi). Další novinkou je systém 4 digitálních kamer s 360stupňovým pokrytím pro lepší manévrování ve stísněných prostorách. 

O vylepšenou jízdní dynamiku na silnicích i mimo ně se starají vylepšené pohonné jednotky, zavěšení kol, elektrický posilovač řízení i technologie G-Vectoring Control Plus (GVC Plus). A další vylepšení v oblasti hluku, vibrací a pérování, stejně jako bezpečnostní technologie i-Activsense, posílily postavení CX-5 coby stylového a chytrého vozu, který na poměry kategorie SUV nabízí mimořádný požitek z jízdy.

Mazda CX-5 modernizace 2023

Model CX-5 pro rok 2023 je navenek velmi podobný verzi z roku 2022, představuje ovšem hned tři další varianty – Newground, Homura a Takumi. Mírně se od sebe vzájemně odlišují, a každá z nich má tak osobitý charakter. Nová verze CX-5 nabízí vylepšenou výbavu a praktické funkce, volbu jízdních režimů Mi-Drive, další vylepšení jízdní dynamiky a rozšířenou sadu bezpečnostních funkcí. Z CX-5 se tak pro Mazdu stává zásadní model – na každoročních evropských prodejních výsledcích se podílí z více než 26 %. V roce 2022 se těchto vozů prodalo po celém světě 365 135 kusů a jednalo se tak o nejúspěšnější model z celé řady Mazda.

Základní cena modelu Prime-Line Mazda CX-5 s motorem o výkonu 165 koní Skyactiv-G s manuální převodovkou činí 734.100 Kč Do výbavy této verze patří centrální displej s úhlopříčkou 8", Android Auto™ a Apple CarPlay®, LED světlomety, veškeré bezpečnostní prvky včetně zadní kamery, měřič tlaku v pneumatikách a tempomat pro lepší pohodlí při řízení. 

Provedení 4×4 je k dispozici od stupně výbavy Centre-Line rovněž s motorem e-Skyactiv G165 za cenu od 887.100 Kč. Základní cena za vůz s automatickou převodovkou a motorem e-Skyactiv G165 činí 889.100 Kč.

Máme dobrou zprávu pro ty, kteří dávají u větších SUV přednost silnějším vznětovým motorům. Od výbavy Centre-Line je k dispozici naftový Skyactiv D o výkonu 150 nebo 184 koní za cenu od 907.100 Kč. Obě verze jsou k dispozici s pohonem předních kol nebo v provedení 4 × 4. Silnější motor se prodává jen v kombinaci s automatickou převodovkou. 

U všech benzinových agregátů patří do standardní výbavy inteligentní systém Mazda M Hybrid.


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Mazda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid. Fotografie k článku Mazda CX-5 má po modernizaci a zajímavé ceny. Benzín dostal hybrid.

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Zákazníci si již mohou nakonfigurovat svůj vysněný pick-up Amarok. Dealeři budou nabízet testovací jízdy po oficiálním zahájení prodeje 8. června. Ceny modelu Amarok začínají již od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč..

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Nejnovější elektrické SUV značky Kia s ultrarychlou 800V dobíjecí technologií prodlouží dojezd o 239 km za 15 minut a..

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým..

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Německé prémiové SUV-kupé si nechávají za svůj styl tučně zaplatit. Pokud chcete tedy podobný vůz, můžete sáhnout po..

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Zcela nová Kona právě vstoupila na český trh. Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za..