Leasing, úvěr, ojetý vůz. Jak získat nové auto?

Každý den brouzdáš stránkami s auty na prodej? Máš-li dostatek finančních prostředků je koupě nového vozu jen radost. Poradíme ti tři rychlé tipy, jak se v koupi ojetého vozu zorientovat. Pojďme na to!

Auta na prodej přes úvěr

I když nemáš žádnou hotovost a v nabídce aut na prodej jsi našel svůj vysněný model vozu, nesmutni. Na koupi ojetého vozidla nemusíš mít jen hotovost.


Základní způsoby financování aut na prodej:

  • Hotovost
  • Úvěr na automobil
  • Leasing

Jednou z možností koupě nového čtyřkolového miláčka je, vzít si úvěr. Jedná se o způsob financování, kdy se auto na prodej stává okamžitě tvým. Neplatíš dokonce žádnou zálohu v podobě akontace.

Úvěr na nové auto ti poskytne buď banka nebo nebankový subjekt. Většina autobazarů má s někým z nich již před domluvenou spolupráci. Jediným tvým závazkem bude pravidelně platit splátku. Výhodou je, že za úvěr si můžeš koupit kterýkoli model z nabídky aut na prodej a také ho můžeš leckdy prodat a vyměnit za jiný.

Při leasingu si můžeš auto koupit i pronajmout

Hlavním rozdílem mezi koupí automobilu na úvěr a na leasing je ve vlastnictví. Pokud se rozhodneš koupit si vůz na leasing, tak ho budeš mít ve svém osobním vlastnictví až po úplném splacení.

Existují dva druhy leasingu:

  • Finanční leasing
  • Operativní leasing

Běžnou součástí podmínek koupě vozidla je i zaplacení akontace v určité výši, a to hned na začátku. Při této formě financování přece jen nemůžeš být úplně švorc. Výhodou je, že kvůli leasingu nemusíš nikam chodit, vyřídíš si ho přímo u prodejce ojetých aut na prodej.

Rozdíly mezi finančním a operativním leasingem

Při koupi automobilu na finanční leasing ti finance poskytne leasingová společnost na určitou dobu. Po splacení poslední splátky si můžeš svůj vůz od společnosti odkoupit za jeho zůstatkovou cenu. Kromě splátky si vše od servisu až po pojistku hradíš ty sám.

Při operativním leasingu za tebe servis i pojistku platí leasingovka. Pokud si auto chceš jen „půjčit“ za poplatek na určité období, o nic se nestarat a pak ho vrátit, pak je právě tato forma pro tebe ta ideální.

Platit splátky se vyplatí

Při koupi vozu „za peníze jiného“ je důležité si zapamatovat, že v momentě, kdy přestaneš splácet, o své nové auto přijedeš. Platí to jak při financování přes úvěr, tak při některém z leasingů. Hlavně u něj platí, že i když ty jezdíš na autě, „papírově“ patří stále leasingové společnosti.

Foto: unsplash.com (Brooke Winters, Averie Woodard)


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

265 777 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

145 000 Kč