Formule 1 spouští pro fanoušky sérii Virtual Grand Prix

V posledních dnech, týdnech a měsících se náš svět točí v podstatě výhradně kolem viru COVID-19 a jeho důsledků. Tento stav zasahuje snad do každé sféry našeho života, sporty nevyjímaje. Zasáhl tedy i závody Formule 1.

Formule 1 se přizpůsobuje

Tak, jako v podstatě všechny sportovní akce, pozastaveny byly i závody Formule 1. Tento seriál se těší skutečně velké popularitě napříč celým světem, a tak je jasné, že přerušení zasáhlo skutečně velké množství lidí, kteří vyhledávají právě tento sport.


I když v době internetu lze využít jako náhradu za pozastavené soutěže například e-sporty či něco podobného, nejedná se o něco, co by dokázala závody Formule 1 nahradit plnohodnotně. Pokud ale máte rádi právě adrenalinovou zábavu, navštivte webovou stránku Globusbet CZ, kde najdete ty nejzajímavější možnosti, které vám momentálně online hazard nabízí.

Co tedy vymysleli lidé, kteří provozují právě seriál Formule 1?

Přesun do virtuálního světa

Tito provozovatelé si řekli, že i když v současné době nemají možnost organizovat závody Formule 1 po celém světě tak, jak byli po dlouhá desetiletí zvyklí, najdou si jinou cestu, jak přinést lidem jejich oblíbený adrenalinový sport přímo do obýváků. Jak to udělali?
Rozhodli se, že se pokusí zachovat co nejvíce z původního seriálu Formule 1, i když je jasné, že to je možné jen do poměrně omezené míry. Od 22. března se tedy začal uskutečňovat virtuální seriál Formule 1, který bude trvat prozatím do května a pravděpodobně se bude prodlužovat v případě, že se budou rušit i další závody.

Jak přesně to funguje?

Organizátoři se rozhodli, že se pokusí přenést co největší možnou část atmosféry ze skutečných závodů Formule 1 i do této virtuální verze. Proto se těchto virtuálních závodů účastní skuteční závodníci, kteří mezi sebou soupeří právě v závodech Formule 1. To určitě závodům dodává velkou atraktivitu. I když to samozřejmě není ani zdaleka to samé, jako když se závodníci utkají na opravdovém okruhu, je zajímavé vidět, jak se jim daří po přenesení do virtuálního prostoru.
Fanoušci určitě ocení i to, že závody se uskutečňují ve stejných dnech, ve kterých se uskutečňovali i skutečné závody Formule 1. Díky tomu si můžete jako fanda uchovat svůj nedělní rituál sledování závodů. 

Závody nanečisto

I když je to zřejmě každému z vás jasné, stejně je potřeba zmínit to, že výsledky, které budou zaznamenány v rámci Virtual Grand Prix, se neberou v potaz u vyhodnocování výsledků ze skutečného seriálu Formule 1. I když se i těchto virtuálních závodů účastní závodníci, kteří se utkávají v rámci seriálu Formule 1, je to přeci jenom něco úplně jiného než samotná Formule 1.

Příjemná dočasná náhrada

Virtual Grand Prix je skutečně zajímavý projekt, který vám dává možnost užít si adrenalin ze závodů i v tomto období, kdy jsou všechny soutěže pozastaveny. Je skvělé, že nám svět internetu dává možnosti, jako je tato. 

komerční článek


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Dacia Lodgy

Rok výroby 2021

354 900 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč