Formule 1 spouští pro fanoušky sérii Virtual Grand Prix

vloženo

V posledních dnech, týdnech a měsících se náš svět točí v podstatě výhradně kolem viru COVID-19 a jeho důsledků. Tento stav zasahuje snad do každé sféry našeho života, sporty nevyjímaje. Zasáhl tedy i závody Formule 1.

Formule 1 spouští pro fanoušky sérii Virtual Grand Prix Formule 1 spouští pro fanoušky sérii Virtual Grand Prix

Formule 1 se přizpůsobuje

Tak, jako v podstatě všechny sportovní akce, pozastaveny byly i závody Formule 1. Tento seriál se těší skutečně velké popularitě napříč celým světem, a tak je jasné, že přerušení zasáhlo skutečně velké množství lidí, kteří vyhledávají právě tento sport.


I když v době internetu lze využít jako náhradu za pozastavené soutěže například e-sporty či něco podobného, nejedná se o něco, co by dokázala závody Formule 1 nahradit plnohodnotně. Pokud ale máte rádi právě adrenalinovou zábavu, navštivte webovou stránku Globusbet CZ, kde najdete ty nejzajímavější možnosti, které vám momentálně online hazard nabízí.

Co tedy vymysleli lidé, kteří provozují právě seriál Formule 1?

Přesun do virtuálního světa

Tito provozovatelé si řekli, že i když v současné době nemají možnost organizovat závody Formule 1 po celém světě tak, jak byli po dlouhá desetiletí zvyklí, najdou si jinou cestu, jak přinést lidem jejich oblíbený adrenalinový sport přímo do obýváků. Jak to udělali?
Rozhodli se, že se pokusí zachovat co nejvíce z původního seriálu Formule 1, i když je jasné, že to je možné jen do poměrně omezené míry. Od 22. března se tedy začal uskutečňovat virtuální seriál Formule 1, který bude trvat prozatím do května a pravděpodobně se bude prodlužovat v případě, že se budou rušit i další závody.

Jak přesně to funguje?

Organizátoři se rozhodli, že se pokusí přenést co největší možnou část atmosféry ze skutečných závodů Formule 1 i do této virtuální verze. Proto se těchto virtuálních závodů účastní skuteční závodníci, kteří mezi sebou soupeří právě v závodech Formule 1. To určitě závodům dodává velkou atraktivitu. I když to samozřejmě není ani zdaleka to samé, jako když se závodníci utkají na opravdovém okruhu, je zajímavé vidět, jak se jim daří po přenesení do virtuálního prostoru.
Fanoušci určitě ocení i to, že závody se uskutečňují ve stejných dnech, ve kterých se uskutečňovali i skutečné závody Formule 1. Díky tomu si můžete jako fanda uchovat svůj nedělní rituál sledování závodů. 

Závody nanečisto

I když je to zřejmě každému z vás jasné, stejně je potřeba zmínit to, že výsledky, které budou zaznamenány v rámci Virtual Grand Prix, se neberou v potaz u vyhodnocování výsledků ze skutečného seriálu Formule 1. I když se i těchto virtuálních závodů účastní závodníci, kteří se utkávají v rámci seriálu Formule 1, je to přeci jenom něco úplně jiného než samotná Formule 1.

Příjemná dočasná náhrada

Virtual Grand Prix je skutečně zajímavý projekt, který vám dává možnost užít si adrenalin ze závodů i v tomto období, kdy jsou všechny soutěže pozastaveny. Je skvělé, že nám svět internetu dává možnosti, jako je tato. 

komerční článekLíbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Modernizované Mitusbishi Space Star je levnější než dříve

Modernizované Mitusbishi Space Star je levnější než dříve

Šest let od své premiéry prošel v Česku podceňovaný model Space Star výraznější modernizací. Nyní ho můžete již za 224 850 Kč, což ho řadí mezi nejlevnější vozy na českém trhu. Nižší základní cenovky bylo dosaženo..

Citroën Berlingo se zárukou 8 roků je realitou, jaké jsou podmínky a kolik stojí?

Citroën Berlingo se zárukou 8 roků je realitou, jaké jsou podmínky a kolik stojí?

Bestseller od Citroënu je nově možné zakoupit s prodlouženou až osmiletou zárukou. Flexibilní značková záruka včetně..

Policisté budou mít 28 pořádných aut, které nezastaví ani terén

Policisté budou mít 28 pořádných aut, které nezastaví ani terén

Policie České republiky převzala v Průhonicích od zástupců značky Toyota prvních 12 terénních vozů Land Cruiser. Budou..

Test: Volkswagen T-Cross R-Line 1.5 TSI DSG je skvělé auto, jen má jednu chybu

Test: Volkswagen T-Cross R-Line 1.5 TSI DSG je skvělé auto, jen má jednu chybu

Volkswagen T-Cross je nejmenší a nejnovější SUV německé značky. Vůz sdílející základ s hatchbackem Polo je navíc..

BMW řady 5 prodělalo omlazení, poznáte změny?

BMW řady 5 prodělalo omlazení, poznáte změny?

Nové BMW řady 5 bude uvedeno na trh v červenci 2020. V polovině svého života sedan i kombi prošly modernizací, která..