Česká pošta si pořizuje za více než půl miliardy tisíc nových aut

Pošta pořizuje nejen Fabie a dodávky, ale také Dacie Duster 4x4.

Společnost Drivalia Lease Czech Republic, nástupkyně tuzemské pobočky leasingové firmy LeasePlan, dodá v příštích měsících České poště více než tisícovku nových osobních a dodávkových vozidel. Jde o výsledek čtyř výběrových řízení, která Česká pošta vyhlásila s cílem doplnit a zmodernizovat svůj vozový park. Všechny automobily budou provozovány formou operativního leasingu, kontrakty počítají s dobou pronájmu tři roky a průměrným ročním nájezdem 25 tisíc kilometrů na jeden vůz. 


Celkový objem investice do vozidel činí 512 milionů korun bez DPH. „Velice si vážíme toho, že jsme uspěli ve všech čtyřech tendrech. V součtu jde o jeden z největších obchodů, které byly v poslední době na našem trhu realizovány. Vedle zajímavých finančních podmínek jsme České poště nabídli odpovídající kvalitu služeb.

Výhodou je, že nejde o naši první spolupráci, obě strany proto vědí, co od kontraktu čekat a jak jej vyladit tak, aby plně uspokojil vysoké nároky klienta,“ říká Martin Brix, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic, která je pokračovatelkou české pobočky skupiny LeasePlan, lídra v oblasti správy firemních flotil, jenž letos v létě změnil majitele v návaznosti na globální fúzi společností LeasePlan a ALD Automotive.

České poště bude mít celkem 1.011 nových automobilů: 371 osobních benzinových vozů Škoda Fabia Style s motorem 1.0 TSI, 184 dieselových osobních vozidel Dacia Duster Journey 4x4 a také 105 naftových užitkových automobilů Fiat Ducato L1H1, 2,2 MultiJet, a 351 dieselových LCV vozů Renault Master Furgon Extra L3H3P3. Vyjma fabií budou všechna auta opatřena polepem v barvách České pošty.

Automobily budou průběžně přistavovány na jednotlivá depa České pošty po celé republice. Velký důraz je kladen na termíny dodání. „Díky našim vztahům s prodejci se nám podařilo dojednat velice krátké čekací lhůty, což je v dnešní době velký oříšek. V případě modelu Škoda Fabia můžeme dokonce mluvit o rekordně brzkých termínech,“ upřesňuje Martin Brix.

Česka pošta - vozový park, nová auta

 Všechna vozidla budou jezdit v režimu operativního leasingu, součástí poskytovaných služeb jsou kompletní pojištění včetně pojištění skel a úrazu, nadstandardní asistenční služby, běžná údržba vozů, dodání a výměna sezonních pneumatik, přistavení náhradního vozidla v případě poruchy nebo nehody, pick-up servis i další činnosti spojené s provozem automobilů. „Spolupráce s Českou poštou je významná pro celý náš obor. Na jejím příkladu lze názorně dokumentovat, že operativní leasing je optimální volbou i pro klienty z veřejné sféry. Právě v této zákaznické kategorii vidíme velký potenciál,“ dodává Martin Brix.

redakce


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Kia Ceed

Rok výroby 2019

219 900 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč