Audi RS5 s motorem Porsche znovu spatřeno!

Jen pár týdnů před oficiální premiérou na mezinárodním autosalonu v Ženevě dolaďují technici Audi poslední detaily u jedné z nejzajímavějších novinek letoška. Ta bude přitom nejsilnější v historii a my víme podrobnosti!

Jak už bylo řečeno, nejnovější přírůstek by měl být silnější než kdy dříve. S jeho příchodem bude do důchodu totiž poslán jeden z vůbec nejlepších motorů v novodobých dějinách. Vysokootáčkový atmosférický osmiválec o objemu 4.2 litru, který ve své poslední verzi posílal na všechna kola plných 450 koňských.


Je tak nadmíru jasné, že si Audi při jeho nahrazení nemůže dovolit žádný přešlap. Nový motor musí mít minimálně podobnou charakteristiku jako atmosféra a bude muset být rychlejší. Ve všem!



V Audi proto v rámci svých snah vyzvali přímo ty nejpovolanější lidi z koncernu – lidi od Porsche! A domluvili se s nimi na spolupráci, která všem přinese maximální užitek. V Audi RS5 se tak objeví zbrusu nový motor, který jsme měli šanci poznat v poslední generaci Porsche Panamera 4S. Zde dosahuje 2.9litrové biturbo V6 výkonu 324 kilowattů a 550 newtonmetrů točivého momentu.

V rámci divize Audi Sport však znovu posílí! Jeho výkon by měl podle doposud nepotvrzených údajů atakovat hranici minimálně 450 koní (odhady hovoří dokonce o číslovce 470) a stejně tak bude zvýšen i točivý moment na zhruba 600 newtonmetrů. Údaje o hmotnosti modelu zatím nemáme, ale na každý pád je jasné, že zrychlení z 0-100 km/h nezabere déle než 4 vteřiny a že si v rámci balíčku Audi Sport Performance bude možno připlatit i za zvýšenou maximální rychlost. Zda Audi dovolí novince sáhnout si až na metu 300 km/h, je ale zatím ve hvězdách.



A nejasná je i podoba. Jak bude novinka vypadat, totiž doposud není zřejmé, neboť Audi v poslední fázi testování neukázalo nic nového. Inspirací nám však může být design nádherného Audi S5, které již počalo brázdit naše končiny, nebo představa, kterou uvedl jeden ze zahraničních motoristických serverů. Tak brzy v Ženevě!


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

text: Martin Müller foto: Audi, GTspirit, Motor1.com

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Sorento je krásná a dostala neobvyklé funkce
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Volkswagen T-Roc

Rok výroby 2019

469 000 Kč

Mitsubishi ASX

Rok výroby 2015

255 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč