Antiradar – snadný způsob, jak se vyhnout pokutám za rychlost

vloženo

Placení pokut je věc, které by se každý nejraději vyhnul. Jedním z nejčastějších prohřešků na silnici je překročení povolené rychlosti a policie tuto činnost velmi ráda kontroluje. Antiradar vám pomůže se placení vyhnout. Upozorní vás na radary v blízkosti, vy tak můžete včas snížit rychlost a ušetřit.

Antiradar – snadný způsob, jak se vyhnout pokutám za rychlost Antiradar – snadný způsob, jak se vyhnout pokutám za rychlost

Je ovšem třeba dát si dobrý pozor, abyste koupili antiradar v souladu s legislativou. Nelegální je používat aktivní antiradar, jinými slovy antilaser. Takové zařízení aktivně brání měření rychlosti vozidla a jeho použití je protizákonné. Jak tedy funguje antiradar do auta, který je v souladu se zákonem? Jedná se tzv. pasivní antiradar, jinými slovy detektor radaru. Je to přístroj, který vás upozorní na blízké radary v okolí a vy můžete včas upravit svoji rychlost a vyhnout se pokutám. Pokud takový antiradar uvidí policista při kontrole, nenastane žádný problém, jeho používání je legální.


Může to být překvapivé, ale kvalitní antiradar do auta lze koupit za méně než 10 tisíc korun. Takové antiradary bývají přenosné, instalují se na čelní sklo. Samozřejmě existují i dražší modely s mnoha vymoženostmi, jako je ovládání hlasem či gesty, některé z nich lze zabudovat do přední části vozu a ovládají se z palubní desky. Pro výběr toho nejlepšího doporučujeme projít si recenze antiradarů. Vyhlášené jsou antiradary Genovo, ale kvalitní přístroje nabízí i další značky.

Je však třeba dát si pozor v zahraničí, legální používání antiradaru je v Evropě spíše výjimkou. Pasivní antiradar je kromě České republiky povolen v Maďarsku, v Rakousku a ve Slovinsku, takže jej lze využívat při polovině cesty do Chorvatska. Legální je také na Islandu, kam se však většina českých řidičů nikdy nevydá. Aktivní antiradar je zakázán ve všech evropských zemích.

Cestování autem vám ale může usnadnit nejen antiradar. Doporučujeme podívat se i na další vybavení pro vašeho čtyřkolového miláčka. Na webu Váš-Pomocník.cz najdete testy celé řady autovybavení. Při letních výletech oceníte autochladničku či nosič kol, praktický je i střešní box, který vám pomůže převézt více zavazadel. Přejeme mnoho najetých kilometrů bez pokut!

Komerční článekLíbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

České ceny Hondy Civic Type R začínají na 1 299 900 Kč

Objednat zcela nový model Honda Civic Type R lze od 1.12.2022 přičemž první dodávky v Evropě se očekávají v průběhu prvního čtvrtletí 2023.

Ford Ranger přijíždí s šestiválcem v nové luxusní variantě Platinum

Ford Ranger přijíždí s šestiválcem v nové luxusní variantě Platinum

Luxusní Ranger Platinum pohání šestiválcový třílitrový diesel o výkonu 240 koní a točivém momentu 6600 Nm. Šestiválec..

Novou DS 7 můžete mít za milion, ale také za dvojnásobek

Novou DS 7 můžete mít za milion, ale také za dvojnásobek

Včera automobilka DS předtavila v pražském paláci Lucerna model DS 7, který má zároveň české cenovky. S dieselem jej..

Porsche 911 Dakar je limitka s cenovkou 5,5 milionu korun

Porsche 911 Dakar je limitka s cenovkou 5,5 milionu korun

Tohle bláznivé Porsche 911 Dakar příjíží v limitované edici 2 500 kusů a určitě bude sběratelským skvostem a dobrou..

Test: Škoda Karoq 2.0 TDI Sportline - předokolka s dieselem jezdí za pět

Test: Škoda Karoq 2.0 TDI Sportline - předokolka s dieselem jezdí za pět

V době elektrifikace působí mladoboleslavské SUV jako z jiného světa. Karoq pohání klasický dvoulitrový diesel a je..