Antiradar – snadný způsob, jak se vyhnout pokutám za rychlost

vloženo

Placení pokut je věc, které by se každý nejraději vyhnul. Jedním z nejčastějších prohřešků na silnici je překročení povolené rychlosti a policie tuto činnost velmi ráda kontroluje. Antiradar vám pomůže se placení vyhnout. Upozorní vás na radary v blízkosti, vy tak můžete včas snížit rychlost a ušetřit.

Antiradar – snadný způsob, jak se vyhnout pokutám za rychlost Antiradar – snadný způsob, jak se vyhnout pokutám za rychlost

Je ovšem třeba dát si dobrý pozor, abyste koupili antiradar v souladu s legislativou. Nelegální je používat aktivní antiradar, jinými slovy antilaser. Takové zařízení aktivně brání měření rychlosti vozidla a jeho použití je protizákonné. Jak tedy funguje antiradar do auta, který je v souladu se zákonem? Jedná se tzv. pasivní antiradar, jinými slovy detektor radaru. Je to přístroj, který vás upozorní na blízké radary v okolí a vy můžete včas upravit svoji rychlost a vyhnout se pokutám. Pokud takový antiradar uvidí policista při kontrole, nenastane žádný problém, jeho používání je legální.


Může to být překvapivé, ale kvalitní antiradar do auta lze koupit za méně než 10 tisíc korun. Takové antiradary bývají přenosné, instalují se na čelní sklo. Samozřejmě existují i dražší modely s mnoha vymoženostmi, jako je ovládání hlasem či gesty, některé z nich lze zabudovat do přední části vozu a ovládají se z palubní desky. Pro výběr toho nejlepšího doporučujeme projít si recenze antiradarů. Vyhlášené jsou antiradary Genovo, ale kvalitní přístroje nabízí i další značky.

Je však třeba dát si pozor v zahraničí, legální používání antiradaru je v Evropě spíše výjimkou. Pasivní antiradar je kromě České republiky povolen v Maďarsku, v Rakousku a ve Slovinsku, takže jej lze využívat při polovině cesty do Chorvatska. Legální je také na Islandu, kam se však většina českých řidičů nikdy nevydá. Aktivní antiradar je zakázán ve všech evropských zemích.

Cestování autem vám ale může usnadnit nejen antiradar. Doporučujeme podívat se i na další vybavení pro vašeho čtyřkolového miláčka. Na webu Váš-Pomocník.cz najdete testy celé řady autovybavení. Při letních výletech oceníte autochladničku či nosič kol, praktický je i střešní box, který vám pomůže převézt více zavazadel. Přejeme mnoho najetých kilometrů bez pokut!

Komerční článekLíbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Lexus NX je první plug-in hybrid značky, víme o něm všechno

Nový Lexus NX je první plug-in hybrid značky, víme o něm všechno

Plug-in hybridní systém provedení NX 450h+ disponuje výkonem až 306 koní a měl by vozu udílet zrychlení z místa na 100 km/h v čase lehce přes 6 sekund. Čistě elektrický dojezd činí až 63 km a možnost cestovat v čistě..

Test: Mazda 6 Wagon 2,5 Skyactiv-G 100 Edition vyzrála k dokonalosti

Test: Mazda 6 Wagon 2,5 Skyactiv-G 100 Edition vyzrála k dokonalosti

Šestkový model je na trhu od roku 2012, což je na asijské poměry velmi dlouhá doba. A nás zajímalo, jak se stáří..

Nový Volkswagen Multivan je tady, nabídne plug-in hybrid

Nový Volkswagen Multivan je tady, nabídne plug-in hybrid

Volkswagen Užitkové vozy představil ve světové premiéře zcela novou generaci modelu Multivan. MPV činí koncepčně..

Test: Karavan X-Line Life Style Camper - když cesta je cíl a můžete jet kdekoliv

Test: Karavan X-Line Life Style Camper - když cesta je cíl a můžete jet kdekoliv

Zájem o karavany a obytné vozy pozvolna rostl každým rokem, ale pandemie koronaviru jej doslova akcelerovala do masivní..

Volkswagen ID.4 GTX v prodeji, základní cena činí 1 384 900 Kč

Volkswagen ID.4 GTX v prodeji, základní cena činí 1 384 900 Kč

Nejnovější model ID.4 GTX přináší do rodiny ID. pohon všech kol se dvěma elektromotory. Novinka udělá stovku za 6,2..