4 zásadní věci, na které lidé při nákupu auta často zapomínají

vloženo

Nákup auta není něco, co byste řešili každý den. Investice do nového vozu by pro vás měla znamenat přilepšení z hlediska pohodlí i starostí. Nikdo nechce být s autem každých pár měsíců u opraváře. Jak tomu předejít? Poradíme vám!

4 zásadní věci, na které lidé při nákupu auta často zapomínají 4 zásadní věci, na které lidé při nákupu auta často zapomínají

Nablýskaný lak, vypucované sedačky, sympatická čísla na tachometru a příznivá cenovka – to vše jsou lákadla, kterým zájemci o auta jen těžko odolávají.


Ze zdánlivě výhodného nákupu se však často vyklube pořádná bouda.

Stačí pár týdnů auto využívat a brzy se začnou projevovat problémy, které nový majitel při nákupu přehlédnul. Nicméně to už je pozdě něco dělat a můžeme si jen klepat na čelo.

Nakonec škodu odnesou nejen naše nervy, ale i peněženka. Jak takové situaci předcházet?

1. Kontrola poškození a opotřebení

Rez, nepasující lemy jednotlivých dílů, vyskákané plošky pneumatik, zpuchřelé hadice pro vedení kapalin – to je jen několik ukázek toho, jak se může opotřebení a špatná údržba na autě projevit.

Pokud sami nevíte, jak zjistit reálnou kondici kupovaného auta, na prohlídku s sebou vezměte známého, který se vyzná, nebo rovnou automechanika

Tomu sice budete muset zaplatit jeho čas, určitě se vám to ale vyplatí víc, než kdybyste následně museli řešit servis a výměnu různých dílů.

2. Ověření VIN vozidla

Podobně jako má každý z nás rodné číslo, auta mají takzvaný VIN kód (Vehicle Identification Number), podle kterého je možné ho dohledat. 

Zjistíte tak například to, jestli nebylo kradené, nemá stočený tachometr nebo nebylo bourané.

Ověření VIN kódu můžete provést prostřednictvím údajů stanic technické kontroly (STK) nebo specializovaných společností, kde za něj ovšem zaplatíte.

3. Obstarání příslušenství

Když koupíte auto, obvykle k němu potřebujete i nějaké vybavení. Když nakupujete v bazarech nebo na inzerát, ne vždy jsou v nabídce zahrnuty autokoberce, některé položky povinné výbavy nebo letní či zimní gumy – záleží, jaké jsou nazuté.

Čekat na poslední chvíli nebývá příliš rozumné, zejména u pneumatik, jejichž cena bývá výhodnější mimo sezónu, pro kterou jsou určené. 

Pokud vám po nákupu nezbyly peníze navíc, může být na místě situaci vyřešit rychlou půjčkou. V tomto sektoru najdete i nabídky, kde při první půjčce neplatíte úroky, a tak za zboží zbytečně nepřeplatíte.

4. Zvážení možností financování

Pokud pro auto nejdete s připravenou hotovostí, je třeba zvážit i financování. V bazaru vám nejspíš nabídnou finanční leasing, vždy se však vyplatí předem omrknout více nabídek, abyste zbytečně nezaplatili vyšší úroky, než je nezbytně nutné.

Auto můžete zaplatit i běžným úvěrem, který má oproti leasingu výhodu v tom, že je vozidlo ihned vaše a můžete si s ním dělat, co budete chtít.

Redakce / foto: Rangga Aditya Armien, PexelsLíbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Futuristické MPV Hyundai Staria můžete mít v garáži ještě letos

Futuristické MPV Hyundai Staria můžete mít v garáži ještě letos

Hyundai má s novým modelem Staria velké plány. Plánuje totiž řadu specializovaných verzí modelu Staria,chybět nemají campingové nebo sanitní vozy. V budoucnosti budou na trh uvedeny také mimořádně ekologické varianty..

Test: Citroën ë-C4 si vše dělá po svém a dobře

Test: Citroën ë-C4 si vše dělá po svém a dobře

Dojezd přes 300 km, rychlé nabíjení, prostorná kabina, pohodlná jízda a cenovka do milionu korun. To zní až..

Škoda Octavia přijíždí ve verzi Sportline. Bude sportovnější?

Škoda Octavia přijíždí ve verzi Sportline. Bude sportovnější?

Octavia čtvrté generace přijíždí ve verzi Sportline s širokou nabídkou motorizací a verzí s hybridním nebo CNG pohonem...

Toyota představila nástupce modelu GT 86, jmenuje se GR 86 a má větší motor

Toyota představila nástupce modelu GT 86, jmenuje se GR 86 a má větší motor

Netrpělivě očekávané zbrusu nové GR 86 se dnes představilo ve světové premiéře na společné akci firem TOYOTA GAZOO..

Prodej auta v pár krocích: Odpovědí na inzerát vše teprve začíná

Prodej auta v pár krocích: Odpovědí na inzerát vše teprve začíná

Ozval se vám po měsících inzerování zájemce o vaše auto? Ještě se neradujte, nemusí to totiž znamenat, že si ho..