3 druhy řidičů, kterým se vyplatí havarijní pojištění

Možná už jste slyšeli o tom, že havarijní pojištění se nevyplatí pro stará auta. Že je nejvýhodnější právě pro nová auta nebo ta nejdražší. Ale to není tak úplně pravda. Existují tři hlavní skupiny řidičů, kteří by havarijko měli mít sjednané.

Začátečníci

Havarijní pojištění kryje škody na vašem vlastním autě. Bohužel ne všechny, takže jestli chcete mít úplnou jistotu, že veškeré škody proplatí pojišťovna, musíte si k němu sjednat i různá připojištění. Což se hodí zejména začínajícím řidičům. Nejsou ještě vyježdění, v provozu mohou začít snadno zmatkovat, neumí jezdit na zmrzlé vozovce a tak dále. 


Nehoda je u nich otázkou mžiku. A i když mají třeba starší auto, tak škoda může být tak velká, že auto bude rovnou na odpis. Díky havarijnímu pojištění ale mohou dostat dost peněz od pojišťovny, a investice do havarijka se jim tak rozhodně vyplatí.

Senioři

Druhou ohroženou skupinou řidičů jsou rozhodně senioři. Ti už mají zkušeností s řízením více než dost, ale zase už jim schází pohotovost a bystré smysly, jimiž se chlubí mladí řidiči. Takže havarijní pojištění je pro ně jistota, jak nemuset platit za případnou nehodu. 

Navíc existuje pro havarijní pojištění kalkulačka na Top-Pojištění.cz, díky níž si mohou během chvíle zjistit, která pojišťovna pro ně bude nejvýhodnější, a specialisté z Top-Pojištění.cz jim mohou pomoci havarijní pojištění i sjednat.

Sváteční řidiči

K nehodě může dojít, i když vyjíždíte na silnice jen párkrát do roka. Říká se, že takzvaní sváteční řidiči jsou mnohem nebezpečnější než ti, kteří jezdí denně. Nejsou tak vyježdění, ledacos je dokáže zaskočit a navíc jezdí často přespříliš opatrně, čímž dokážou také způsobit různé komplikace na silnici. 

I pro ty je havarijní pojištění velmi vhodné a neměli by s jeho sjednáním váhat. Na Top-Pojištění.cz si ho zařídí během pár minut a díky svým bonusům často i velmi výhodně.

Komerční článek (foto: Freedomz / Shutterstock.com)


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč