Jak zjistit, zda vozidlo má sjednané povinné ručení?

Povinné ručení, přesněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, je pojištění, které musí mít ze zákona uzavřeno každý majitel vozidla. Pokud jej nemáte, můžete se dostat do velkých problémů.

Nabourali vás a potřebujete rychle zjistit, zda má viník nehody sjednané povinné ručení a u které pojišťovny? Nejste si jisti, zda má vaše vozidlo platné povinné ručení a zelenou kartu nebo nevíte, kdy vám končí platnost? Platnost povinného ručení u vašeho vozu nebo viníka dopravní nehody zjistíte jednoduše v databázi České kanceláře pojistitelů (ČKP).


Stačí zadat SPZ (RZ - registrační značku) vozidla a datum, ke kterému chcete zjistit, zda povinné ručení platí. Z databáze zjistíte, zda je vozidlo pojištěno a u které pojišťovny. 

Zjistit platnost povinného ručení:
Informační středisko ČKP

Pokud v databázi nenaleznete žádné údaje, zkontrolujte, zda jste zadali správně SPZ vozu a datum pojištění odpovědnosti (povinného ručení). V případě, že ani poté vaše vozidlo v databázi nenajdete, kontaktujte vaši pojišťovnu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč