Jak zjistit, zda vozidlo má sjednané povinné ručení?

Povinné ručení, přesněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, je pojištění, které musí mít ze zákona uzavřeno každý majitel vozidla. Pokud jej nemáte, můžete se dostat do velkých problémů.

Nabourali vás a potřebujete rychle zjistit, zda má viník nehody sjednané povinné ručení a u které pojišťovny? Nejste si jisti, zda má vaše vozidlo platné povinné ručení a zelenou kartu nebo nevíte, kdy vám končí platnost? Platnost povinného ručení u vašeho vozu nebo viníka dopravní nehody zjistíte jednoduše v databázi České kanceláře pojistitelů (ČKP).


Stačí zadat SPZ (RZ - registrační značku) vozidla a datum, ke kterému chcete zjistit, zda povinné ručení platí. Z databáze zjistíte, zda je vozidlo pojištěno a u které pojišťovny. 

Zjistit platnost povinného ručení:
Informační středisko ČKP

Pokud v databázi nenaleznete žádné údaje, zkontrolujte, zda jste zadali správně SPZ vozu a datum pojištění odpovědnosti (povinného ručení). V případě, že ani poté vaše vozidlo v databázi nenajdete, kontaktujte vaši pojišťovnu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Kia Niro EV - ideální automobil pro ženy
Škoda ukázala interiéry nových modelů Superb a Kodiaq. Je to revoluční změna k lepšímu. Česká pošta si pořizuje za více než půl miliardy tisíc nových aut Toyota má auta bez čekání. Nákupem skladovky můžete ušetřit pořádný balík peněz Rodiny radujte se – Citroën Berlingo se spalovacím motorem se vrací na český trh Test: Volkswagen ID. Buzz překvapuje vzhledem, praktičností a také spotřebou

Tipy z autobazarů

Škoda Octavia

Rok výroby 2019

439 900 Kč

Audi RS 3

Rok výroby 2016

769 990 Kč

Volkswagen Arteon

Rok výroby 2017

659 000 Kč

Ford Focus

Rok výroby 2018

394 900 Kč