Život online: KIA nyní umožňuje nákup auta kompletně přes internet

Zoufalé časy vyžadují inovativní řešení, a tak je jen logické, že se plno obchodů v rámci vlastní sebezáchovy přesunulo na internet. Nejde však jen o prodejce se zbožím, které snadno sbalíte do krabice, ale i větších položek, jako jsou auta.

Důkazem je oblíbená automobilová značka KIA, která jako jedna z prvních zákazníkům umožňuje provést nákup vozu čistě online.


Vše probíhá přímo na oficiálních stránkách KIA Czech, které vás po kliknutí na tlačítko „Online prodej“ přesměruje na virtuální tržiště, kde si můžete prohlédnout aktuální nabídku vozů přímo z pohodlí vašeho domova.

Elektromobily a plug-in hybridy jako první

Pokud jste si online tržiště ze zvědavosti otevřeli, možná vás překvapila chudší nabídka. 

Neděste se, KIA všechny modely nerozprodala, jen se svůj online prodej rozhodla odstartovat pouze s elektromobily a plug-in hybridy. Konkrétně se jedná o modely e-Soul, e-Niro, Ceed Sportswagon PHEV, XCeed PHEV, Niro PHEV a Sorento PHEV.

I když KIA umožňuje prodej přímo přes své stránky, v rámci obchodu nefiguruje jako prodejce

Těmi jsou konkrétní dealeři, na které vás online tržiště přesměruje. Celý obchod pak probíhá přímo s nimi – včetně objednávky dodatečného vybavení, uzavření kupní smlouvy, zajištění financování či sjednání povinného ručení.

Rozhraní vám nabídne dealery v rozmezí 100 kilometrů od vás na základě vámi vyplněného poštovního směrovacího čísla. Ceny si dealeři určují sami, nikoli importér, což jim dává zdravou konkurenceschopnost a vám zase možnost výběru nejvýhodnější nabídky.

Kia Czech evidentně počítá s tím, že online prodej využijí zejména zákazníci, kteří mají rádi moderní a inovativní řešení – právě proto online prodej zahájila s modely na elektrický pohon.

Pokud patříte mezi starou školu nebo vám hybridy jednoduše nepřipadají zajímavé, budete muset do kamenné prodejny. Totéž platí i v případě, že nehledáte nové auto, ale raději byste koupili ojeté. 

Snadný nákup nemusí být nutně bezpečnější

I když nákup auta online vypadá snadně a pohodlně, nemusí být nutně nejbezpečnější cestou – a nyní nemluvíme ani tak o spolehlivosti dealerů jako spíše o finanční stránce. Tím, že kupované auto předem nevidíte, neuděláte si tak dobrou představu o tom, co za uvedenou cenu vlastně dostanete

Vozidla na elektrický pohon jsou u nás pořád ještě relativní novinkou, a pokud jste doposud byli zvyklí jezdit na benzín či naftu, rozhodně byste neměli nic kupovat, dokud se neinformujete o potenciálních hrozbách.

Obzvlášť velké opatrnosti je třeba v případě, že vás tlačí čas. Doba je nejistá, a pokud tedy nemáte bezprostřední finanční jistotu, investovat milion do auta by bylo bláznovství.

Raději si vše dobře rozmyslete, a pokud se chcete vzdát současného vozu kvůli technickým nedostatkům, možná pro vás bude lepší, když si namísto leasingu v řádech statisíců vezmete menší rychlou půjčku se sjednáním ihned, díky které můžete nedostatky napravit a životnost vozu prodloužit.

Toto řešení je na místě zejména v případě, že už tak máte co dělat, abyste dostali svůj rozpočet pod kontrolu. Půjčku budete splácet maximálně několik měsíců, avšak životnost vozu můžete prodloužit třeba i o několik let.

Komerční článek (foto: Pixels.com, Kateřina Kubíková)


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

145 000 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

265 777 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč