Život online: KIA nyní umožňuje nákup auta kompletně přes internet

vloženo

Zoufalé časy vyžadují inovativní řešení, a tak je jen logické, že se plno obchodů v rámci vlastní sebezáchovy přesunulo na internet. Nejde však jen o prodejce se zbožím, které snadno sbalíte do krabice, ale i větších položek, jako jsou auta.

Život online: KIA nyní umožňuje nákup auta kompletně přes internet Život online: KIA nyní umožňuje nákup auta kompletně přes internet

Důkazem je oblíbená automobilová značka KIA, která jako jedna z prvních zákazníkům umožňuje provést nákup vozu čistě online.


Vše probíhá přímo na oficiálních stránkách KIA Czech, které vás po kliknutí na tlačítko „Online prodej“ přesměruje na virtuální tržiště, kde si můžete prohlédnout aktuální nabídku vozů přímo z pohodlí vašeho domova.

Elektromobily a plug-in hybridy jako první

Pokud jste si online tržiště ze zvědavosti otevřeli, možná vás překvapila chudší nabídka. 

Neděste se, KIA všechny modely nerozprodala, jen se svůj online prodej rozhodla odstartovat pouze s elektromobily a plug-in hybridy. Konkrétně se jedná o modely e-Soul, e-Niro, Ceed Sportswagon PHEV, XCeed PHEV, Niro PHEV a Sorento PHEV.

I když KIA umožňuje prodej přímo přes své stránky, v rámci obchodu nefiguruje jako prodejce

Těmi jsou konkrétní dealeři, na které vás online tržiště přesměruje. Celý obchod pak probíhá přímo s nimi – včetně objednávky dodatečného vybavení, uzavření kupní smlouvy, zajištění financování či sjednání povinného ručení.

Rozhraní vám nabídne dealery v rozmezí 100 kilometrů od vás na základě vámi vyplněného poštovního směrovacího čísla. Ceny si dealeři určují sami, nikoli importér, což jim dává zdravou konkurenceschopnost a vám zase možnost výběru nejvýhodnější nabídky.

Kia Czech evidentně počítá s tím, že online prodej využijí zejména zákazníci, kteří mají rádi moderní a inovativní řešení – právě proto online prodej zahájila s modely na elektrický pohon.

Pokud patříte mezi starou školu nebo vám hybridy jednoduše nepřipadají zajímavé, budete muset do kamenné prodejny. Totéž platí i v případě, že nehledáte nové auto, ale raději byste koupili ojeté. 

Snadný nákup nemusí být nutně bezpečnější

I když nákup auta online vypadá snadně a pohodlně, nemusí být nutně nejbezpečnější cestou – a nyní nemluvíme ani tak o spolehlivosti dealerů jako spíše o finanční stránce. Tím, že kupované auto předem nevidíte, neuděláte si tak dobrou představu o tom, co za uvedenou cenu vlastně dostanete

Vozidla na elektrický pohon jsou u nás pořád ještě relativní novinkou, a pokud jste doposud byli zvyklí jezdit na benzín či naftu, rozhodně byste neměli nic kupovat, dokud se neinformujete o potenciálních hrozbách.

Obzvlášť velké opatrnosti je třeba v případě, že vás tlačí čas. Doba je nejistá, a pokud tedy nemáte bezprostřední finanční jistotu, investovat milion do auta by bylo bláznovství.

Raději si vše dobře rozmyslete, a pokud se chcete vzdát současného vozu kvůli technickým nedostatkům, možná pro vás bude lepší, když si namísto leasingu v řádech statisíců vezmete menší rychlou půjčku se sjednáním ihned, díky které můžete nedostatky napravit a životnost vozu prodloužit.

Toto řešení je na místě zejména v případě, že už tak máte co dělat, abyste dostali svůj rozpočet pod kontrolu. Půjčku budete splácet maximálně několik měsíců, avšak životnost vozu můžete prodloužit třeba i o několik let.

Komerční článek (foto: Pixels.com, Kateřina Kubíková)Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Lexus NX je první plug-in hybrid značky, víme o něm všechno

Nový Lexus NX je první plug-in hybrid značky, víme o něm všechno

Plug-in hybridní systém provedení NX 450h+ disponuje výkonem až 306 koní a měl by vozu udílet zrychlení z místa na 100 km/h v čase lehce přes 6 sekund. Čistě elektrický dojezd činí až 63 km a možnost cestovat v čistě..

Test: Mazda 6 Wagon 2,5 Skyactiv-G 100 Edition vyzrála k dokonalosti

Test: Mazda 6 Wagon 2,5 Skyactiv-G 100 Edition vyzrála k dokonalosti

Šestkový model je na trhu od roku 2012, což je na asijské poměry velmi dlouhá doba. A nás zajímalo, jak se stáří..

Nový Volkswagen Multivan je tady, nabídne plug-in hybrid

Nový Volkswagen Multivan je tady, nabídne plug-in hybrid

Volkswagen Užitkové vozy představil ve světové premiéře zcela novou generaci modelu Multivan. MPV činí koncepčně..

Test: Karavan X-Line Life Style Camper - když cesta je cíl a můžete jet kdekoliv

Test: Karavan X-Line Life Style Camper - když cesta je cíl a můžete jet kdekoliv

Zájem o karavany a obytné vozy pozvolna rostl každým rokem, ale pandemie koronaviru jej doslova akcelerovala do masivní..

Volkswagen ID.4 GTX v prodeji, základní cena činí 1 384 900 Kč

Volkswagen ID.4 GTX v prodeji, základní cena činí 1 384 900 Kč

Nejnovější model ID.4 GTX přináší do rodiny ID. pohon všech kol se dvěma elektromotory. Novinka udělá stovku za 6,2..