Volkswagen ID. Buzz s dlouhým rozvorem je realitou

Nový ID. Buzz s dlouhým rozvorem je jedním z nejprostornějších elektromobilů s místem pro až sedm osob a velkým zavazadlovým prostorem. Dlouhý ID. Buzz bude v Evropě a Severní Americe na přání k dispozici s novou sadou akumulátorů o využitelné kapacitě 85 kWh a s novým elektromotorem o výkonu 210 kW.

Nově vyvinutá panoramatická střecha s elektronicky řízeným tónováním je největší realizovanou skleněnou střechou v historii VW.


ID. Buzz je mezi elektromobily designovou ikonou. Nyní následuje ID. Buzz s dlouhým rozvorem náprav jako nejnovější varianta sympatického automobilu. „Made in Germany“ pro Evropu – a pro Kanadu a USA. Volkswagen totiž odstartuje s dlouhou verzí modelu ID. Buzz návrat vozů VW Bus do Severní Ameriky. Na jejím území, v surfařském ráji Huntington Beach u dálnice Pacific Coast Highway u Los Angeles, se také 2. června 2023 uskuteční světová premiéra v rámci největšího setkání fanoušků vozů VW Bus v USA. Tato akce bude poctou pro fanoušky i celou zemi. Amerika zároveň přivítá nový model ID. Buzz velkým gestem: Mezi New Yorkem a San Franciscem bude 2. červen jako „Volkswagen Bus Day“ novým svátkem. Toto turné vozů Bus bude již za tři týdny pokračovat v Německu evropským debutem dlouhého modelu ID. Buzz. Jeho termín a místo dokonale navazují: 23. až 25. června na mezinárodní akci VW Bus Festival v Hannoveru – na největším evropském setkání fanoušků vozů VW Bus.

VW Bus se rozloučil s USA a Kanadou ve své generaci T4 před 20 lety. Ale dodnes zůstává mezi New Yorkem a San Franciscem kultem. Především již mnoho desetiletí staré generace T1, T2 a T3 s motorem vzadu utvářejí v Kalifornii, na Floridě nebo Long Islandu i v roce 2023 stále důvěrně známou podobu pobřežních parkovišť. Volkswagen nyní uzavírá kruh prodlouženým modelem ID. Buzz a vrací VW Bus – tentokrát s elektrickým pohonem zadních kol – zpátky do Severní Ameriky. Thomas Schäfer, člen představenstva koncernu Volkswagen AG odpovědný za skupinu značek Volumen, k tomu říká: „Volkswagen je mimořádně silnou globální značkou s velkolepou historií, miliony věrných fanoušků a legendárními produkty. To je patrné i zde na největším setkání fanoušků vozů VW Bus v USA. Proto mám velkou radost, že právě v tomto prostředí slavíme s týmem společnosti Volkswagen Group of America premiéru modelu ID. Buzz s dlouhým rozvorem. Tímto modelem děláme velký krok na cestě ke značce, kterou lidé opravdu milují.“ Pablo Di Si, prezident a generální ředitel společnosti Volkswagen Group of America, vyzdvihl význam elektrického modelu VW Bus pro americký trh: „ID. Buzz a USA – to se k sobě perfektně hodí! VW Bus má v USA dlouhou historii a těší se pověsti opravdového kultovního vozu. Naší současnou ambicí je pokračovat v posilování značky Volkswagen v Americe. A právě pro tento účel je velký ID. Buzz správným modelem.“ Americký debut modelu ID. Buzz je navíc návratem automobilového životního stylu, jak nastiňuje Lars Krause, člen představenstva odpovědný za prodej a marketing značky Volkswagen Užitkové vozy: „VW Bus ztělesňuje – v USA a Kanadě, stejně jako v Evropě – již desítky let jedinečný životní styl. Nezapomenutelná je fotografie legendárního vozu Lightbus T1 ve Woodstocku. DNA tohoto symbolu svobody žije dál v našem modelu ID. Buzz. Pro nás je maximálně důležité, abychom nyní dokázali lidem v Severní Americe nabídnout novou, moderní, zcela elektrickou interpretaci v podobě modelu ID. Buzz s ikonickým designem.“

Dlouhý ID. Buzz je svou délkou 4962 mm a až sedmimístným interiérem dokonale připraven na start v Severní Americe. Současně rozšíří i v Evropě spektrum možností využití. Prodloužením vnější délky díky zvětšení rozvoru náprav o 250 mm vznikl prostor pro třetí řadu sedadel, ještě větší zavazadlový prostor s objemem až 2469 litrů a pro novou, větší sadu akumulátorů s využitelnou kapacitou 85 kWh, díky níž se prodlouží dojezd vozu na jedno nabití. V zimě zvýší hospodárnost nové tepelné čerpadlo. Navíc bude dlouhý ID. Buzz uveden na trh s rovněž novým elektromotorem o výkonu 210 kW (286 k). Díky tomuto elektromotoru vzroste elektronicky omezená nejvyšší rychlost na 160 km/h (evropský ID. Buzz s výkonem 150 kW: 145 km/h). Dlouhý ID. Buzz dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 7,9 sekundy. A to není všechno. Pro rok 2024 již byla ohlášena verze s pohonem všech kol (GTX) a výkonem 250 kW (339 k). ID. Buzz GTX umožní rychlé zařazení do jízdního pruhu na dálnici, což dokládá sprint z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy.

Mezi další novinky elektrického modelu VW Bus patří průhledový head-up displej, zdokonalený informační a zábavní systém nové generace a dálkově ovládané zaparkování vozu prostřednictvím chytrého telefonu. Nově koncipovaná high-tech panoramatická střecha s „chytrým sklem“ oživuje vzpomínky na legendární „Samba Bus“ z 50. let. S plochou 1,5 metru čtverečních je největší panoramatickou střechou použitou v modelu Volkswagen. Její „chytré sklo“ lze pomocí dotykového posuvníku nebo hlasového asistenta měnit elektricky z průhledného na neprůhledné a opačně. Severoamerické verze obdrží navíc klimatizovaná sedadla a osvětlené logo VW na přední partii.

První vozy ID. Buzz budou zákazníkům v Americe předány v roce 2024. Téměř souběžně s uvedením na trh v Severní Americe se ID. Buzz s dlouhým rozvorem začne prodávat také v Evropě. Všechny vozy ID. Buzz – stejně jako Multivan a Bulli T6.1 – budou vyráběny v hlavním závodě značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru, který je jedním z nejmodernějších závodů pro výrobu automobilů na světě a je domovem rodiny VW Bus.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

145 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč