Test ojetiny: Ford B-Max 1.0 EcoBoost 2017 (video)

Malá MPV prakticky téměř vymizela, protože byla nahrazena kompaktními crossovery, ovšem na trhu ojetin se dá stále něco sehnat. Ford B-Max sice není takový prodejní trhák jako Škoda Roomster, ale je to celkem příjemné vozidlo, o čemž vás přesvědčí Jirka s Mírou v dnešním video testu.

Ford B-Max spadá do kategorie malé MPV a vyráběl se v letech 2012 až 2017. Vychází z modelu Fiesta a vyniká hlavně absencí béčkového sloupku a šoupacími zadními dveřmi, což zaručuje větší vzdušnost a příjemnější nasedání na zadní sedadla. Je zde zesílený práh, dveře i střešní část, kde jsou umístěny i zámky dveří. B-Max se nabízí s benzínovým litrovým turbomotorem a atmosférickou 1.4 a 1.6, naftovou 1.5 a 1.6 TDCi. Dnes představujeme přeplňovaný tříválcový benzínový litr o výkonu 74 kW s manuální pětistupňovou převodovkou z roku 2017.


Vzadu je opravdu dostatek místa nad hlavou i na nohy, jen je obtížnější zavírání zadních dveří zevnitř a vystupování z celého vozu, kvůli robustnějším prahům. Zavazadlový prostor má praktické dvojité dno, ale svým objemem není nijak nadprůměrný.

Musím říct už na úvod, že vstup do auta je přímo grandiózní. Tím, že to nemá béčkový sloupek, tak je tady obrovský prostor nejen pro přední posádku, ale i pro tu zadní. Kdyby jste zapomněli vaše děti zavřít zvenku, tak se ke dveřím musíte trochu složitě natahovat, ale je to řešitelné. Zajímavé je, že zadní dveře, i když jsou posuvné jsou otevíratelné i když jsou přední dveře zavřené a nejsou tak závislé na předních dveřích. Je to praktické, ale kdyby se zadní dveře posouvaly více dozadu, bylo by nastupování do zadní řady rozhodně pohodlnější.

Když se posadíte vpředu do sedačky, krásně tvarované, dáte ruce na volant, seřídíte, zjistíte, že máte loketku pod sebou, na druhé straně vám dveře pasují úplně tak, že v podstatě odpočíváte už ve chvíli, než jste vyjeli. Začíná mě to bavit, sotva jsem dosedl a to jsem ještě nevyjel.

Palubní deska v podstatě vychází z Fiesty a působí ve voze velmi dobře. Tím, že jsem o trochu výš a to se těžko popisuje, tak to zde ladí víc než u Fiesty. Z auta to dělá vnitřně docela rozměrný prostor, který mě baví. Materiály, tvary, design, to hodnotím rozhodně kladně. Co se týče ovládání, může to působit trochu chaoticky, že je toho hodně, ale zvyknete si.

Celý test můžete shlédnout ve videu.

Aktuální nabídka vozidel na prodej od Autocentral Plzeň.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Autocentral / redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Kia Niro EV - ideální automobil pro ženy
Škoda ukázala interiéry nových modelů Superb a Kodiaq. Je to revoluční změna k lepšímu. Toyota má auta bez čekání. Nákupem skladovky můžete ušetřit pořádný balík peněz Rodiny radujte se – Citroën Berlingo se spalovacím motorem se vrací na český trh Test: Volkswagen ID. Buzz překvapuje vzhledem, praktičností a také spotřebou

Tipy z autobazarů

Škoda Yeti

Rok výroby 2017

329 900 Kč

Audi A4

Rok výroby 2013

328 990 Kč

Audi RS 3

Rok výroby 2016

769 990 Kč

Ford Focus

Rok výroby 2018

394 900 Kč