Test ojetiny: Ford B-Max 1.0 EcoBoost 2017 (video)

Malá MPV prakticky téměř vymizela, protože byla nahrazena kompaktními crossovery, ovšem na trhu ojetin se dá stále něco sehnat. Ford B-Max sice není takový prodejní trhák jako Škoda Roomster, ale je to celkem příjemné vozidlo, o čemž vás přesvědčí Jirka s Mírou v dnešním video testu.

Ford B-Max spadá do kategorie malé MPV a vyráběl se v letech 2012 až 2017. Vychází z modelu Fiesta a vyniká hlavně absencí béčkového sloupku a šoupacími zadními dveřmi, což zaručuje větší vzdušnost a příjemnější nasedání na zadní sedadla. Je zde zesílený práh, dveře i střešní část, kde jsou umístěny i zámky dveří. B-Max se nabízí s benzínovým litrovým turbomotorem a atmosférickou 1.4 a 1.6, naftovou 1.5 a 1.6 TDCi. Dnes představujeme přeplňovaný tříválcový benzínový litr o výkonu 74 kW s manuální pětistupňovou převodovkou z roku 2017.


Vzadu je opravdu dostatek místa nad hlavou i na nohy, jen je obtížnější zavírání zadních dveří zevnitř a vystupování z celého vozu, kvůli robustnějším prahům. Zavazadlový prostor má praktické dvojité dno, ale svým objemem není nijak nadprůměrný.

Musím říct už na úvod, že vstup do auta je přímo grandiózní. Tím, že to nemá béčkový sloupek, tak je tady obrovský prostor nejen pro přední posádku, ale i pro tu zadní. Kdyby jste zapomněli vaše děti zavřít zvenku, tak se ke dveřím musíte trochu složitě natahovat, ale je to řešitelné. Zajímavé je, že zadní dveře, i když jsou posuvné jsou otevíratelné i když jsou přední dveře zavřené a nejsou tak závislé na předních dveřích. Je to praktické, ale kdyby se zadní dveře posouvaly více dozadu, bylo by nastupování do zadní řady rozhodně pohodlnější.

Když se posadíte vpředu do sedačky, krásně tvarované, dáte ruce na volant, seřídíte, zjistíte, že máte loketku pod sebou, na druhé straně vám dveře pasují úplně tak, že v podstatě odpočíváte už ve chvíli, než jste vyjeli. Začíná mě to bavit, sotva jsem dosedl a to jsem ještě nevyjel.

Palubní deska v podstatě vychází z Fiesty a působí ve voze velmi dobře. Tím, že jsem o trochu výš a to se těžko popisuje, tak to zde ladí víc než u Fiesty. Z auta to dělá vnitřně docela rozměrný prostor, který mě baví. Materiály, tvary, design, to hodnotím rozhodně kladně. Co se týče ovládání, může to působit trochu chaoticky, že je toho hodně, ale zvyknete si.

Celý test můžete shlédnout ve videu.

Aktuální nabídka vozidel na prodej od Autocentral Plzeň.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Autocentral / redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč