Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů

vloženo

Nevypadalo to, ale nakonec se model BRZ modelového roku 2023 bude prodávat v České republice v konfiguraci 2.4l s šestistupňovou manuální či automatickou převodovkou v jedné výbavové úrovni s možností designového paketu STI uvedeného jako příslušenství. Ten obsahuje speciálně vyvedené koberečky STI, hlavici řadící páky, přední, zadní a boční spojlery a spojler víka zavazadelníku.

Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů

S nabídkou 23MY Subaru BRZ se Subaru ČR připojí k několika vybraným trhům v Evropě, jako jsou Německo, Švýcarsko, Itálie, Polsko a Maďarsko. Oblíbené kupé v nové generaci se nakonec podaří zajistit a dovézt i pro zákazníky a fanoušky z České republiky, i když to bude v limitovaném počtu, který zřejmě nedosáhne možného potenciálu trhu.


Subaru BRZ je ryzí sportovní vůz s motorem vpředu a pohonem zadních kol, poháněný plochým motorem Subaru Boxer. Co možná nejnižší uložení motoru Boxer maximalizuje jeho přirozené přednosti v podobě nízkého těžiště, malé hmotnosti a kompaktních rozměrů. Předchozí generace modelu BRZ byla jedním z vozů s nejníže umístěným těžištěm na světě, a právě tato vlastnost měla mimořádný vliv na jeho vynikající jízdní vlastnosti.

Nové Subaru BRZ bylo navrženo tak, aby poskytovalo ještě větší potěšení z jízdy, charakter jízdy jako se skutečným sportovním vozem a jako přídavek nově větší „klid mysli“. Klade si za cíl každému svému řidiči poskytnout ještě intenzivnější potěšení z jízdy, a právě z tohoto důvodu prošlo ve všech svých oblastech důkladným vývojem.

Druhá generace Subaru BRZ se zrodila v rámci společného vývojového projektu s Toyotou Motor Corporation a plně ctí společné cíle obou společností, spočívající ve výrobě stále lepších a lepších automobilů.

Posílený motor pro ještě působivější svezení

 • Nové Subaru BRZ je vybaveno novým 2,4litrovým plochým motorem Subaru Boxer. Zvětšením zdvihového objemu, zvýšenou účinností sání i výfuku, stejně jako snížením tření přináší tento motor o 15 % vyšší točivý moment než jeho předchůdce. Díky plynulému nárůstu otáček a rychlým reakcím na sešlápnutí plynového pedálu poskytuje motor intenzivnější akceleraci a jednoznačně vnímaný vyšší výkon.
 • Modely vybavené 6stupňovou automatickou převodovkou dostaly vylepšený režim Sport. Když vůz rozpozná, že řidič chce jet sportovně, převodovka automaticky zvolí a podrží vhodný převodový stupeň, což přináší v zatáčkách přímější odezvu.

Subaru BRZ 2023

Ještě lepší ovladatelnost pro ultimativní potěšení z jízdy

 • Nová karoserie využívá poznatky a postupy získané při vývoji Globální platformy Subaru, mezi něž patří konstrukce integrovaného rámu s extrémně tuhou podlahou nebo technologie lepených spojů, ke zvýšení odolnosti přední části vůči ohybu v příčném směru o 60 % a k 50% nárůstu torzní tuhosti. Tužší karoserie zlepšuje odezvu řízení, přináší lepší ovladatelnost a dokonalejší přilnavost v zatáčkách.
 • Použití hliníku na střechu, přední blatníky a kapotu minimalizuje nárůst hmotnosti způsobený větším motorem a zdokonalením konstrukce karoserie, která zajistí ještě vyšší úroveň bezpečnosti při různých typech nárazu. Provedené úpravy přinášejí také ještě lepší rozložení hmotnosti a další snížení těžiště, což jsou vlastnosti dále zlepšující agilitu vozu.

Dynamický design exteriéru vytváří očekávání sportovních jízdních výkonů

 • Níže umístěná a širší šestiúhelníková maska chladiče naznačuje nízké těžiště Subaru BRZ. Výrazná boční linie, začínající od masky chladiče, pokračuje přes přední blatník směrem k zadní části vozu a vyjadřuje pevnost nosného skeletu karoserie.
 • Z těla karoserie dynamicky vyčnívající blatníky vytvářejí očekávání vysokých jízdních výkonů sportovního vozu.
 • Zaujme celá řada aerodynamických prvků, jako jsou výrazné boční prahy nebo vzduchové výdechy za předními koly. Tyto prvky nejenže zvýrazňují design karoserie, ale protože se jedná o funkční prvky, maximalizují také celkovou výkonnost vozu.

Upravený interiér pomáhá řidiči soustředit se na řízení

 • Jednoduchá horizontálně orientovaná palubní deska a nízký štítek kryjící přístroje přinášejí lepší výhled a umožňují lepší soustředění na řízení.
 • Díky kombinaci 8palcového barevného displeje a segmentového LCD displeje pomáhá digitální přístrojový panel řidiči intuitivně a rychle rozpoznat důležité informace. A to ve všech možných podmínkách od každodenního používání až po sportovní jízdu.
 • Výrazně tvarované sportovní sedadlo s pevnými bočnicemi přináší nejen přesné informace o pohybu karoserie vozu, ale současně minimalizuje únavu řidiče.

Asistenční systémy a vyšší úroveň ochrany při nehodě

 • Modely vybavené 6stupňovou automatickou převodovkou jsou poprvé v případě modelu Subaru BRZ vybaveny asistenčním systémem EyeSight. Předkolizní brzdový systém a adaptivní tempomat přinášejí nejen více komfortu, ale také větší „klid mysli“.
 • Úroveň bezpečnosti je dále posílena schopností karoserie účinněji absorbovat větší množství nárazové energie a rozsáhlejším použitím vysokopevnostních ocelí a vylepšených systémů ochrany cestujících.

Technické údaje:

 • Převodovka: 6MT / 6AT
 • Délka/šířka/výška (mm): 4265/1775/1310
 • Rozvor náprav (mm): 2575
 • Typ motoru: 2,4litrový čtyřválec Boxer
 • Výkon (k): 234
 • Točivý moment (Nm/min-1): 250/3700
 • Pohon zadních kol
 • Podvozek [vpředu/vzadu]: Nezávislé zavěšení všech kol / Přední vzpěry MacPherson, spodní ramena ve tvaru L, vinuté pružiny, stabilizátor/dvojitá příčná ramena, vinuté pružiny, stabilizátor
 • 18palcová kola z lehké slitiny
 • Pneumatiky: 215/40 R18

Katalogové ceny 23MY Subaru BRZ:

 • 2.4l Limited, 6MT – 1 030.000 Kč
 • 2.4l Limited, 6AT, EyeSight  – 1 080.000 Kč
 • STI packet – 60.500 Kč
 • příplatek za metalické a perleťové barvy karoserie: 12.000 Kč

redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Subaru

Fotografie k článku

Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů Fotografie k článku Subaru BRZ 2023 se dostane do Evropy i Česka, ale jen pár kusů

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Dálniční známky čeká několik zásadních novinek. V příštím roce bude zavedena mimo jiné jednodenní známka a plánuje se napojení na Registr silničních vozidel, aby tuzemští motoristé měli jistotu, že zadaná RZ je napsaná..

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Po dvouleté přestávce se opět koná akce 7 dní Peugeot, událost, která provázela Peugeot v ČR po mnoho let a prošla..

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Nová generace Nira si dokázala získat srdce žen a byla zvolena ženským autem roku 2023. A nás zajímalo, co něžné..

Elektromobil pro každého? Volkswagen představil model ID. 2all s cenovkou 25.000 Eur

Elektromobil pro každého? Volkswagen představil model ID. 2all s cenovkou 25.000 Eur

Elektromobil pro každého se stává pomalu skutečností. Automobilka Volkswagen představila model ID. 2all, což by měl být..

Legendární Ford Bronco v Česku, připravte si ale dva milionu korun

Legendární Ford Bronco v Česku, připravte si ale dva milionu korun

Ford dnes oznámil, že na vybraných evropských trzích bude již brzy možné poprvé objednávat legendární americký terénní..