Škoda Octavia 2.0 FSI dosáhla v testu průměrné spotřeby 4,9 litrů na 100 km | Autanet.cz

Škoda Octavia 2.0 FSI dosáhla v testu průměrné spotřeby 4,9 litrů na 100 km

09. 05. 2005
Sdílet článek

Nová Škoda Octavia vybavená benzínovým motorem 2.0 s technologií přímého vstřikování FSI dosáhla ve čtyřiadvacetihodinovém testu spotřeby, který uspořádala Škoda Auto ve spolupráci s motoristickým pořadem Autosalon TV Prima a společností Shell, průměrné spotřeby 4,9 litrů na 100 km.

 Za volantem Octavie se vystřídalo 12 dvoučlenných posádek složených převážně ze zástupců motoristických médií doplněných známými osobnostmi TV Prima. Testovací jízdy probíhaly za běžného provozu v okolí Prahy na okruhu dlouhém 103,9 km tvořeném z 1/3 dálnicí a z 2/3 silnicemi první a druhé třídy a nechyběly ani průjezdy obcemi a městy. Novináři ujeli s Octavií během testu celkem 1248 km. Posádky se musely vyrovnat s nepříznivými povětrnostními podmínkami, prudkým deštěm a při jízdách v noci i s krupobitím. Přesto se sedm posádek mohlo v cíli pochlubit spotřebou pod 5 litrů na 100 km. Nejlepší spotřeby během testu – 4,2 litrů na 100 km dosáhla posádka, tvořená redaktorem deníku MF Dnes Miroslavem Hájkem a moderátorem TV Prima Zdeňkem Mahdalem.


Nové benzínové motory 1.6 FSI/85 kW a 2.0 FSI/110 kW, používané ve vozech Škoda Octavia, jsou agregáty s velmi progresivní technologií, vyvinuté koncernem Volkswagen. Vzhledem k použité technologii přímého vstřiku paliva a vysoké tepelné účinnosti umožňují v určitých režimech provozu také spalování extrémně chudé směsi paliva. Ve srovnání s klasickými benzínovými agregáty tak motory FSI dosahují příznivější spotřeby. K dalším výhodám patří nízké hodnoty emisí (motory splňují normu EU4), vysoký výkon a příznivý průběh točivého momentu. Díky propracovanému elektronickému systému senzoriky umožňují tyto motory efektivně spalovat benzín s oktanovým číslem 95 až 98.

Záznam z průběhu testu a jeho výsledky budou zveřejněny v pořadu Autosalon, který TV Prima vysílá v sobotu, 14. května 2005 od 8:30 hod.

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Zdroj: Škoda Auto

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: MGS5 EV Exclusive umí jednu věc dokonale
Platnost evidenční kontroly v ČR se prodlužuje na dva roky Test: Honda Jazz je malý velký prcek s obrovskou výhodou BMW M2 CS je lehčí, výkonnější a schopnější Test: Opel Astra 1.5 Diesel AT8 nabídne hned několik trumfů

Tipy z autobazarů

Land Rover Discovery 3,0 TD6 HSE AWD AUT 7 míst Odp

Land Rover Discovery 3,0 TD6 HSE AWD AUT 7 míst Odp

Rok výroby 2019

649 000 Kč
Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Rok výroby 2012

128 900 Kč
Škoda Octavia 1.5 TSI 110kW Ambition Plus

Škoda Octavia 1.5 TSI 110kW Ambition Plus

Rok výroby 2022

415 000 Kč
Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Rok výroby 2021

499 999 Kč