Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca

vloženo

Věděli jste například, že Karoq bude první škodovkou, která dostane digitální přístrojový panel dovolující nastavit čtyři režimy zobrazení? Nebo, že zadní sedadla VarioFlex lze z vozu úplně vyjmout a celkovou variabilitu Karoqu může závidět většina konkurentů?

Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca

Oproti Atece nabízí Karoq již zmíněný virtuální kapličku za volantem, sedadla Varioflex, komfortnější odpružení, benzínovou patnáctistovku TSI nebo možnost automatu u litrového agregátu TSI.


Klíčové prvky Škody Karoq:

 • Poprvé v modelu Škoda použit individuálně programovatelný digitální přístrojový panel
 • Elektromechanická parkovací brzda
 • Vyhřívaná přední a zadní sedadla, vyhřívaný volant
 • Panoramatická posuvná střecha
 • Personalizovaný klíč k vozu s uloženým nastavením jízdního profilu, asistenčních systémů a infotainment systémů
 • Climatronic s funkcí Air Care čistí vzduch v interiéru
 • Nově navržená sedadla potažená látkou Thermoflux, která zajišťuje optimální prodyšnost povrchu sedadel
 • Variabilně využitelný prostor díky systému zadních sedadel VarioFlex
 • Mechanicky sklopné, elektricky uzamykatelné tažné zařízení

Poprvé v mladoboleslavské voze bude k dispozici digitální přístrojový panel. Řidič může individuálně nastavit čtyři režimy zobrazení. Čtyři uspořádání digitálního přístrojového panelu definují pouze volitelný rámec. Který údaj se zobrazí v jaké části displeje, jestli bude velký nebo malý, si volí řidič individuálně prostřednictvím rolovacího tlačítka na interaktivním displeji MIB (Modularer Infotainment Baukasten – modulární stavebnice infotainmentu). Vpravo, vlevo nebo uprostřed lze také zobrazit informace o audiosystému, telefonu a asistenčních systémech (Lane Assist, Front Assist atp.) nebo stav vozu a jízdní údaje.

Klasické uspořádání s velkým kruhovým otáčkoměrem (vlevo) a rychloměrem (vpravo). Prostor mezi nimi lze uspořádat individuálně – zobrazují se např. údaje infotainment systému nebo navigační mapa s možností přiblížení.

Rozšířené uspořádání, u kterého hlavní ukazatel, například aktuální hudební program nebo mapa navigačního systému, zabírá celou šířku displeje. Aktuální rychlost jízdy, doporučený rychlostní stupeň, rozpoznávání dopravních značek, zbývající vzdálenost do cíle, vzdálenost k příští odbočce na naplánované trase nebo aktuálně ujetá vzdálenost jsou zobrazovány v horní nebo spodní virtuální liště menším písmenem a symboly.

U moderního uspořádání se ve střední části displeje nachází velký ukazatel, například navigační mapa. Vpravo, vlevo a nad mapou je místo pro individuální doplňující informace například aktuální rychlost, navigační výhled s piktogramy, zvolený rychlostní stupeň, identifikaci dopravních značek (např. rychlostní limit, zákaz předjíždění) nebo doba jízdy.

Základní uspořádání digitálně zobrazuje na větším prostoru pouze dvě vybrané informace. Může to být například aktuální rychlost a zbývající dojezd na palivo v nádrži. Navíc se na displeji nahoře a dole zobrazují menším písmem základní informace (čas, atd.). Se spuštěnou navigací jsou pak uprostřed viditelné také navigační šipky.

Součástí standardní výbavy je na palubě elektromechanická parkovací brzda. Ta je se svými dvěma elektromotory integrována do brzdného ústrojí na zadní nápravě a může navíc sloužit jako nouzová brzda. Ve spojení s převodovkou DSG obsahuje také funkci Auto Hold. V dopravních zácpách nebo při opakovaném zastavování a rozjíždění udržuje vůz v klidu, aniž by řidič musel sešlápnout brzdový pedál. Zapíná a vypíná se pomocí tlačítka ve středové konzoli.

Karoq je nyní skvěle vybaven také pro chladné měsíce. Na přání je ve výbavovém stupni Ambition k dispozici vyhřívání předních a zadních sedadel (standard pro výbavový stupeň Style). Vyhřívat lze také volant, čelní a zadní sklo, vnější zrcátka a samozřejmě také trysky ostřikovačů. Kromě toho je na přání k dispozici nezávislé topení.

Pro náročnější provozní podmínky lze vůz vybavit paketem pro špatné cesty. Ten ochraňuje před mechanickým poškozením (např. při kontaktu s nerovnostmi vozovky nebo na štěrku) a zabraňuje vniknutí nečistot (prach, písek, bahno) do motorového prostoru nebo svazků elektroinstalace. K paketu pro špatné cesty patří ochranný kryt pod motorem, ochrana elektroinstalace, brzdových vedení a další plastové kryty.

K novinkám v oblasti komfortu patří velká skleněná panoramatická posuvná střecha a tři personalizované klíče. Jakmile uživatel odemkne vůz daným klíčem, aktivují se jeho individuální nastavení. K mnoha oblastem, kterých se tato nová funkce týká, patří mimo jiné volba jízdního profilu, nastavení asistenčních systémů, vnitřního a vnějšího osvětlení, automatické klimatizace Climatronic, infotainment systémů, nebo poloha elektrického nastavení sedadel.

Standardně dodávaná klimatizace Climatronic s funkcí Air Care nabízí nejen automatickou dvouzónovou regulaci teploty, ale i systém Air Care, který čistí vzduch v interiéru.

Nová sedadla, více variability
Karoq nabízí místo pro pět cestujících, kteří mají pohodlí i na delších cestách. Nově vyvinutá sedadla nabízejí nejen větší pohodlí, ale také nové možnosti výběru čalounění a rozšířenou funkčnost. Přední sedadla poskytují vynikající boční vedení a jsou výškově nastavitelná. Na přání je k dispozici sklopné opěradlo sedadla spolujezdce, které umožňuje přepravu zvláště dlouhých předmětů.

Nabídka zahrnuje vedle různých povrchových materiálů a barev také sportovní sedadla, která jsou dodávána na přání ve výbavových stupních Ambition a Style. Sportovní sedadla jsou nově potažena látkou Thermoflux, která zajišťuje optimální prodyšnost povrchu.

Opěradla zadních sedadel jsou sériově sklopná a dělená v poměru 60:40. Při sklopených zadních sedadlech vzroste objem zavazadlového prostoru z 521 až na 1 630 l. Maxima variability je dosaženo se systémem zadních sedadel VarioFlex, dodávaným na přání. V tomto provedení jsou tři samostatná zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40. Sklon jejich opěr může být pro zvýšení komfortu sezení nebo zvětšení objemu zavazadlového prostoru nezávisle nastavován až o 13°. Navíc mohou být všechna tři sedadla po sklopení opěradel sklopena zcela vpřed. Poté stačí pro kompletní demontáž jednotlivého sedadla jediný pohyb rukou. Po vyjmutí zadních sedadel vzroste zavazadlový prostor na 1 810 l. Navíc je možné obě krajní sedadla posouvat o 150 mm v podélném směru. Kromě toho mohou být krajní sedadla po vyjmutí prostředního sedadla posunuta o 80 mm blíže ke středu vozu.

Systém zadních sedadel VarioFlex je vždy kombinován s flexibilním roletovým krytem zavazadlového prostoru připevnitelným k pátým dveřím, což je jeden z mnoha Simply Clever prvků. Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru a rozmanitá nabídka háčků na tašky a dělících sítí do zavazadlového prostoru navíc přispívají k mnohostranné a promyšlené funkčnosti tohoto univerzálního vozu. O větší komfort při vykládání a nakládání zavazadel se stará elektrické ovládání pátých dveří. Páté dveře je možné otevřít a zavřít také z interiéru vozu.

Simply Clever se stalo synonymem pro spoustu chytrých nápadů, které technici integrují do každého nového modelu. Praktická řešení zpříjemňují cestujícím cestování. Samozřejmostí je řada Simply Clever prvků. Novinkou je flexibilní roletový kryt zavazadlového prostoru, který se dá zaháknout do pátých dveří.

PŘEHLED DOSTUPNÉ VÝBAVY:

 • Adaptivní tempomat ACC využívající data z radaru
 • Front Assist včetně funkce nouzové brzdy s prediktivní ochranou chodců
 • Blind Spot Detect a asistent pro vyjíždění z parkovacích míst Rear Traffic Alert
 • Lane Assist udržuje vůz v jízdním pruhu
 • Traffic Jam Assist usnadňuje řízení při dopravních zácpách
 • Driver Alert varuje v případě únavy řidiče
 • Rozpoznávání dopravních značek pomocí kamery
 • Až devět airbagů poskytuje typicky vysokou úroveň pasivní bezpečnosti
 • Na výběr tři infotainment systémy, dva z nich s navigací
 • Pro vybrané funkce ovládání gesty
 • Sound System CANTON s 10 reproduktory
 • Phonebox pro připojení smartphonu k anténě vozidla včetně možnosti bezdrátového nabíjení
 • Mobilní online služby jako rozšíření funkcionality infotainmentu
 • Navigace s on-line doporučeními objízdných tras
 • Care Connect: automatické Tísňové volání a služba Pomoc na cestě stisknutím tlačítka
 • Proaktivní servisní služba pro sjednání termínu servisní prohlídky vozu na dálku
 • Vzdálený přístup k vozu (Remote Access)
 • Portál Škoda Connect přenáší služby ŠKODA Connect do domácího počítače
 • SmartLink+ umožňuje integrovat funkce chytrého telefonu
 • Flexibilní kryt zavazadlového prostoru, který lze připevnit k pátým dveřím
 • Virtuální pedál pro otevření pátých dveří pohybem nohy
 • Deštník pod sedadlem spolujezdce
 • LED přední světlomety a zadní sdružené svítilny s LED prvky, LED mlhové světlomety s funkcí Corner
 • Kvalitní materiály a precizní zpracování
 • Velký výběr čalounění sedadel, barev interiéru a dekoračních lišt
 • Ambientní osvětlení s LED technologií
 • Difúzní osvětlení středové konzole
 • LED paket včetně promítnutí nápisu ŠKODA na zem při otevření dveří
 • Na výběr 14 barev karoserie (základní modrá Energy od prosince 2017), kola z lehké slitiny až o velikosti 19“

redakce, Škoda Auto

Vyhledat vozidla v inzerci: Skoda

Fotografie k článku

Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca Fotografie k článku Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Srážky se zvěří - jak jim předcházet a co dělat po nehodě

Srážky se zvěří - jak jim předcházet a co dělat po nehodě

V roce 2020 došlo v ČR celkově k 94 794 dopravním nehodám vyšetřovaným Policií ČR. Celkově při nich zahynulo 460 osob. Z uvedeného počtu nehod bylo 14 599 v důsledku srážky se zvěří nebo zvířaty (14 161 případů střetu..

Nový Volkswagen Multivan je tady, ani milion nestačí

Nový Volkswagen Multivan je tady, ani milion nestačí

V České republice již lze objednávat novou generaci úspěšného MPV značky Volkswagen. Od začátku předprodeje jsou k..

Chodci podceňují reflexní prvky, což jim přináší za snížené viditelnosti smrt. Kde je situace nejhorší?

Chodci podceňují reflexní prvky, což jim přináší za snížené viditelnosti smrt. Kde je situace nejhorší?

Nastávající podzimní období je na silnicích velmi rizikovým obdobím pro chodce. Podepisuje se na tom snížená..

Honda HR-V e:HEV - vše o nové generaci populárního městského SUV

Honda HR-V e:HEV - vše o nové generaci populárního městského SUV

Zcela nová Honda HR-V v nové generaci městského SUV bude u nás dostupná výhradně ve formě hybridu e:HEV s výkonem 96..

Omlazený Ford Focus dostal obří obrazovku. Kombi ani ostré ST chybět nebudou

Omlazený Ford Focus dostal obří obrazovku. Kombi ani ostré ST chybět nebudou

Po faceliftu se jednotlivé výbavové stupně od sebe odlišují. Modernizace přinesla nové asistenční systémy a změnu..