Škoda Kodiaq má lepší výbavu a je praktičtější než Ateca

Věděli jste například, že Karoq bude první škodovkou, která dostane digitální přístrojový panel dovolující nastavit čtyři režimy zobrazení? Nebo, že zadní sedadla VarioFlex lze z vozu úplně vyjmout a celkovou variabilitu Karoqu může závidět většina konkurentů?

Oproti Atece nabízí Karoq již zmíněný virtuální kapličku za volantem, sedadla Varioflex, komfortnější odpružení, benzínovou patnáctistovku TSI nebo možnost automatu u litrového agregátu TSI.


Klíčové prvky Škody Karoq:

 • Poprvé v modelu Škoda použit individuálně programovatelný digitální přístrojový panel
 • Elektromechanická parkovací brzda
 • Vyhřívaná přední a zadní sedadla, vyhřívaný volant
 • Panoramatická posuvná střecha
 • Personalizovaný klíč k vozu s uloženým nastavením jízdního profilu, asistenčních systémů a infotainment systémů
 • Climatronic s funkcí Air Care čistí vzduch v interiéru
 • Nově navržená sedadla potažená látkou Thermoflux, která zajišťuje optimální prodyšnost povrchu sedadel
 • Variabilně využitelný prostor díky systému zadních sedadel VarioFlex
 • Mechanicky sklopné, elektricky uzamykatelné tažné zařízení

Poprvé v mladoboleslavské voze bude k dispozici digitální přístrojový panel. Řidič může individuálně nastavit čtyři režimy zobrazení. Čtyři uspořádání digitálního přístrojového panelu definují pouze volitelný rámec. Který údaj se zobrazí v jaké části displeje, jestli bude velký nebo malý, si volí řidič individuálně prostřednictvím rolovacího tlačítka na interaktivním displeji MIB (Modularer Infotainment Baukasten – modulární stavebnice infotainmentu). Vpravo, vlevo nebo uprostřed lze také zobrazit informace o audiosystému, telefonu a asistenčních systémech (Lane Assist, Front Assist atp.) nebo stav vozu a jízdní údaje.

Klasické uspořádání s velkým kruhovým otáčkoměrem (vlevo) a rychloměrem (vpravo). Prostor mezi nimi lze uspořádat individuálně – zobrazují se např. údaje infotainment systému nebo navigační mapa s možností přiblížení.

Rozšířené uspořádání, u kterého hlavní ukazatel, například aktuální hudební program nebo mapa navigačního systému, zabírá celou šířku displeje. Aktuální rychlost jízdy, doporučený rychlostní stupeň, rozpoznávání dopravních značek, zbývající vzdálenost do cíle, vzdálenost k příští odbočce na naplánované trase nebo aktuálně ujetá vzdálenost jsou zobrazovány v horní nebo spodní virtuální liště menším písmenem a symboly.

U moderního uspořádání se ve střední části displeje nachází velký ukazatel, například navigační mapa. Vpravo, vlevo a nad mapou je místo pro individuální doplňující informace například aktuální rychlost, navigační výhled s piktogramy, zvolený rychlostní stupeň, identifikaci dopravních značek (např. rychlostní limit, zákaz předjíždění) nebo doba jízdy.

Základní uspořádání digitálně zobrazuje na větším prostoru pouze dvě vybrané informace. Může to být například aktuální rychlost a zbývající dojezd na palivo v nádrži. Navíc se na displeji nahoře a dole zobrazují menším písmem základní informace (čas, atd.). Se spuštěnou navigací jsou pak uprostřed viditelné také navigační šipky.

Součástí standardní výbavy je na palubě elektromechanická parkovací brzda. Ta je se svými dvěma elektromotory integrována do brzdného ústrojí na zadní nápravě a může navíc sloužit jako nouzová brzda. Ve spojení s převodovkou DSG obsahuje také funkci Auto Hold. V dopravních zácpách nebo při opakovaném zastavování a rozjíždění udržuje vůz v klidu, aniž by řidič musel sešlápnout brzdový pedál. Zapíná a vypíná se pomocí tlačítka ve středové konzoli.

Karoq je nyní skvěle vybaven také pro chladné měsíce. Na přání je ve výbavovém stupni Ambition k dispozici vyhřívání předních a zadních sedadel (standard pro výbavový stupeň Style). Vyhřívat lze také volant, čelní a zadní sklo, vnější zrcátka a samozřejmě také trysky ostřikovačů. Kromě toho je na přání k dispozici nezávislé topení.

Pro náročnější provozní podmínky lze vůz vybavit paketem pro špatné cesty. Ten ochraňuje před mechanickým poškozením (např. při kontaktu s nerovnostmi vozovky nebo na štěrku) a zabraňuje vniknutí nečistot (prach, písek, bahno) do motorového prostoru nebo svazků elektroinstalace. K paketu pro špatné cesty patří ochranný kryt pod motorem, ochrana elektroinstalace, brzdových vedení a další plastové kryty.

K novinkám v oblasti komfortu patří velká skleněná panoramatická posuvná střecha a tři personalizované klíče. Jakmile uživatel odemkne vůz daným klíčem, aktivují se jeho individuální nastavení. K mnoha oblastem, kterých se tato nová funkce týká, patří mimo jiné volba jízdního profilu, nastavení asistenčních systémů, vnitřního a vnějšího osvětlení, automatické klimatizace Climatronic, infotainment systémů, nebo poloha elektrického nastavení sedadel.

Standardně dodávaná klimatizace Climatronic s funkcí Air Care nabízí nejen automatickou dvouzónovou regulaci teploty, ale i systém Air Care, který čistí vzduch v interiéru.

Nová sedadla, více variability
Karoq nabízí místo pro pět cestujících, kteří mají pohodlí i na delších cestách. Nově vyvinutá sedadla nabízejí nejen větší pohodlí, ale také nové možnosti výběru čalounění a rozšířenou funkčnost. Přední sedadla poskytují vynikající boční vedení a jsou výškově nastavitelná. Na přání je k dispozici sklopné opěradlo sedadla spolujezdce, které umožňuje přepravu zvláště dlouhých předmětů.

Nabídka zahrnuje vedle různých povrchových materiálů a barev také sportovní sedadla, která jsou dodávána na přání ve výbavových stupních Ambition a Style. Sportovní sedadla jsou nově potažena látkou Thermoflux, která zajišťuje optimální prodyšnost povrchu.

Opěradla zadních sedadel jsou sériově sklopná a dělená v poměru 60:40. Při sklopených zadních sedadlech vzroste objem zavazadlového prostoru z 521 až na 1 630 l. Maxima variability je dosaženo se systémem zadních sedadel VarioFlex, dodávaným na přání. V tomto provedení jsou tři samostatná zadní sedadla dělená v poměru 40:20:40. Sklon jejich opěr může být pro zvýšení komfortu sezení nebo zvětšení objemu zavazadlového prostoru nezávisle nastavován až o 13°. Navíc mohou být všechna tři sedadla po sklopení opěradel sklopena zcela vpřed. Poté stačí pro kompletní demontáž jednotlivého sedadla jediný pohyb rukou. Po vyjmutí zadních sedadel vzroste zavazadlový prostor na 1 810 l. Navíc je možné obě krajní sedadla posouvat o 150 mm v podélném směru. Kromě toho mohou být krajní sedadla po vyjmutí prostředního sedadla posunuta o 80 mm blíže ke středu vozu.

Systém zadních sedadel VarioFlex je vždy kombinován s flexibilním roletovým krytem zavazadlového prostoru připevnitelným k pátým dveřím, což je jeden z mnoha Simply Clever prvků. Mezipodlaha v zavazadlovém prostoru a rozmanitá nabídka háčků na tašky a dělících sítí do zavazadlového prostoru navíc přispívají k mnohostranné a promyšlené funkčnosti tohoto univerzálního vozu. O větší komfort při vykládání a nakládání zavazadel se stará elektrické ovládání pátých dveří. Páté dveře je možné otevřít a zavřít také z interiéru vozu.

Simply Clever se stalo synonymem pro spoustu chytrých nápadů, které technici integrují do každého nového modelu. Praktická řešení zpříjemňují cestujícím cestování. Samozřejmostí je řada Simply Clever prvků. Novinkou je flexibilní roletový kryt zavazadlového prostoru, který se dá zaháknout do pátých dveří.

PŘEHLED DOSTUPNÉ VÝBAVY:

 • Adaptivní tempomat ACC využívající data z radaru
 • Front Assist včetně funkce nouzové brzdy s prediktivní ochranou chodců
 • Blind Spot Detect a asistent pro vyjíždění z parkovacích míst Rear Traffic Alert
 • Lane Assist udržuje vůz v jízdním pruhu
 • Traffic Jam Assist usnadňuje řízení při dopravních zácpách
 • Driver Alert varuje v případě únavy řidiče
 • Rozpoznávání dopravních značek pomocí kamery
 • Až devět airbagů poskytuje typicky vysokou úroveň pasivní bezpečnosti
 • Na výběr tři infotainment systémy, dva z nich s navigací
 • Pro vybrané funkce ovládání gesty
 • Sound System CANTON s 10 reproduktory
 • Phonebox pro připojení smartphonu k anténě vozidla včetně možnosti bezdrátového nabíjení
 • Mobilní online služby jako rozšíření funkcionality infotainmentu
 • Navigace s on-line doporučeními objízdných tras
 • Care Connect: automatické Tísňové volání a služba Pomoc na cestě stisknutím tlačítka
 • Proaktivní servisní služba pro sjednání termínu servisní prohlídky vozu na dálku
 • Vzdálený přístup k vozu (Remote Access)
 • Portál Škoda Connect přenáší služby ŠKODA Connect do domácího počítače
 • SmartLink+ umožňuje integrovat funkce chytrého telefonu
 • Flexibilní kryt zavazadlového prostoru, který lze připevnit k pátým dveřím
 • Virtuální pedál pro otevření pátých dveří pohybem nohy
 • Deštník pod sedadlem spolujezdce
 • LED přední světlomety a zadní sdružené svítilny s LED prvky, LED mlhové světlomety s funkcí Corner
 • Kvalitní materiály a precizní zpracování
 • Velký výběr čalounění sedadel, barev interiéru a dekoračních lišt
 • Ambientní osvětlení s LED technologií
 • Difúzní osvětlení středové konzole
 • LED paket včetně promítnutí nápisu ŠKODA na zem při otevření dveří
 • Na výběr 14 barev karoserie (základní modrá Energy od prosince 2017), kola z lehké slitiny až o velikosti 19“

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce, Škoda Auto

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

237 777 Kč