Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

vloženo

První elektrický městský model z dílny škodovky váží pouhých 1139 kg a pohání jej elektromotor s výkonem 61 kW a maximálním točivým momentem 212 Nm. Vše doplňuje automatická převodovka s jedním stálým převodem.

Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

Elektrické Citigo-e iV půjde poznat zejména díky masce chladiče v barvě karoserie s částečně zaslepenou mřížkou. Dále tu jsou potřebná loga iV na karoserii a taktéž nový design kol o velikosti 16“.


Elektrická verze s sebou přináší výhradně nejvyšší výbavu Style a také příplatkový paket Extra Top. Díky tomu vůz v základu nabídne vyhřívání předních sedadel a předního skla, automatickou klimatizaci, tempomat, a nebo parkovací senzory vzadu. 

Automobilka slibuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,3 sekundy a nejvyšší maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h. Akumulátory Citiga iV disponují kapacitou 36,8 kWh, jsou uložené v podlaze pod zadními sedačkami a na jedno nabití by měl tento elektrický prcek ujet až 260 kilometrů.

Pro úspornější jízdu jsou k dispozici dva jízdní režimy a dle tabulek se spotřeba elektrické energie pohybuje okolo 12,8 kWh/100 km. To znamená provozní náklady ve výši 0,50 Kč za ujetý kilometr.

Nabití vozu na 80 % kapacity baterie potrvá skrze klasickou 230V zásuvku s nabíjecím výkonem 2,3 kW do 12,5 hodiny. V případě domácího nabíjení za pomoci wallboxu (nebo veřejné dobíjecí sítě) s výkonem 7,2 kW, se celý proces zkrátí na 4 hodiny.

Nejrychlejším řešením je pak využití rychlodobíjecí stanice s výkonem 40 kW, kdy se elektrické Citigo nabije na 80 % kapacity za jednu hodinu

Škoda Auto nabízí osmiletou záruku na baterie, nebo do ujetí 160 000 km. Po uplynutí tohoto cyklu výrobce garantuje ještě minimálně 70 % původní kapacity baterie. Ta může být dále využita jako domácí úschovna elektrické energie.

Nová Škoda Citigo iV se prodává za částku od 479 900 Kč, přičemž o úspěchu novinky hovoří fakt, že 500 kusů zaváděcí edice se prodalo za necelé dva měsíce. 

A pozor. Na domácím trhu v České republice získají všichni zákazníci při nákupu vozu ekologický bonus ve výši 30 tisíc Kč. Tento příspěvek mohou využít dle vlastního uvážení.

redakce


Fotografie k článku

Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stáří správně uskladněných pneumatik se bát nemusíte, horší je to s pneumatikami na stojících vozech

Stáří správně uskladněných pneumatik se bát nemusíte, horší je to s pneumatikami na stojících vozech

Na každé pneumatice nalezneme tzv. DOT kód, který pomáhá určit přesný věk a datum její výroby. To je známá věc a většina z nás při nákupu nových pneumatik tento údaj kontroluje. Stáří vyrobené pneumatiky ovšem není tak..

Test: Citroën C5 Aircross Shine 1.5 BlueHDi EAT8 - chcete hodně komfortní SUV?

Test: Citroën C5 Aircross Shine 1.5 BlueHDi EAT8 - chcete hodně komfortní SUV?

Když z nabídky Citroënu zmizel pohodlný model C5, nejeden fanda francouzsky houpavých podvozků zaplakal. Netrvalo..

Honda Jazz je malá, praktická, úsporná, ale ne zrovna levná

Honda Jazz je malá, praktická, úsporná, ale ne zrovna levná

Honda Jazz vždy dokázala nabídnout na malém prostoru hromadu prostoru, vynikala neuvěřitelnou variabilitou a dobře..

Zítra bude v Nošovicích spuštěna výroba nové modelové řady Hyundai i30

Zítra bude v Nošovicích spuštěna výroba nové modelové řady Hyundai i30

Automobilka Hyundai oznámila, že v pondělí 25. května zahájí v Nošovicích výrobu omlazeného modelu i30. Nový Hyundai..

Hybridní automobily jsou spolehlivější než elektromobily

Hybridní automobily jsou spolehlivější než elektromobily

Hybridní vozy předčily co do spolehlivosti elektromobily. Podle hodnocení britského měsíčníku What car? patří hybridním..