Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

vloženo

První elektrický městský model z dílny škodovky váží pouhých 1139 kg a pohání jej elektromotor s výkonem 61 kW a maximálním točivým momentem 212 Nm. Vše doplňuje automatická převodovka s jedním stálým převodem.

Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

Elektrické Citigo-e iV půjde poznat zejména díky masce chladiče v barvě karoserie s částečně zaslepenou mřížkou. Dále tu jsou potřebná loga iV na karoserii a taktéž nový design kol o velikosti 16“.


Elektrická verze s sebou přináší výhradně nejvyšší výbavu Style a také příplatkový paket Extra Top. Díky tomu vůz v základu nabídne vyhřívání předních sedadel a předního skla, automatickou klimatizaci, tempomat, a nebo parkovací senzory vzadu. 

Automobilka slibuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,3 sekundy a nejvyšší maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h. Akumulátory Citiga iV disponují kapacitou 36,8 kWh, jsou uložené v podlaze pod zadními sedačkami a na jedno nabití by měl tento elektrický prcek ujet až 260 kilometrů.

Pro úspornější jízdu jsou k dispozici dva jízdní režimy a dle tabulek se spotřeba elektrické energie pohybuje okolo 12,8 kWh/100 km. To znamená provozní náklady ve výši 0,50 Kč za ujetý kilometr.

Nabití vozu na 80 % kapacity baterie potrvá skrze klasickou 230V zásuvku s nabíjecím výkonem 2,3 kW do 12,5 hodiny. V případě domácího nabíjení za pomoci wallboxu (nebo veřejné dobíjecí sítě) s výkonem 7,2 kW, se celý proces zkrátí na 4 hodiny.

Nejrychlejším řešením je pak využití rychlodobíjecí stanice s výkonem 40 kW, kdy se elektrické Citigo nabije na 80 % kapacity za jednu hodinu

Škoda Auto nabízí osmiletou záruku na baterie, nebo do ujetí 160 000 km. Po uplynutí tohoto cyklu výrobce garantuje ještě minimálně 70 % původní kapacity baterie. Ta může být dále využita jako domácí úschovna elektrické energie.

Nová Škoda Citigo iV se prodává za částku od 479 900 Kč, přičemž o úspěchu novinky hovoří fakt, že 500 kusů zaváděcí edice se prodalo za necelé dva měsíce. 

A pozor. Na domácím trhu v České republice získají všichni zákazníci při nákupu vozu ekologický bonus ve výši 30 tisíc Kč. Tento příspěvek mohou využít dle vlastního uvážení.

redakce


Fotografie k článku

Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Test ojetiny: Hyundai i30 – třetí generace stále táhne

Test ojetiny: Hyundai i30 – třetí generace stále táhne

Hyundai i30 třetí generace dostal na rozdíl od svých předchůdců tři různé karoserie, čímž zaujal mnoho motoristů už jako nový a nejinak je tomu na trhu ojetin. Konkurent mladoboleslavské Octavie si rozhodně na nezájem..

Na hybridní Hondu Civic stačí 769.900 Kč

Na hybridní Hondu Civic stačí 769.900 Kč

Společnost Honda oznamuje ceny zcela nového modelu Civic. Model Civic 11. generace, jehož cena začíná na 769 900 Kč je..

Dodávka pro rychlé kurýry s výkonem 2 000 koní? Nemožné? U Fordu realita

Dodávka pro rychlé kurýry s výkonem 2 000 koní? Nemožné? U Fordu realita

Čtyři elektromotory ve spojení s 50kWh baterií, opatřenou kapalinovým chlazením, a speciálním řídicím systémem udělují..

Dacie mají novou vizuální identitu a pojedou maximálně 180 km/h

Dacie mají novou vizuální identitu a pojedou maximálně 180 km/h

Uvedení nové identity značky je pro společnost Dacia také příležitostí uvést do praxe závazek, který skupina Renault..

Splašené kombi, to je nové BMW M3 v provedení Touring

Splašené kombi, to je nové BMW M3 v provedení Touring

BMW M3 Touring bude nabízené ve verzi Competition s pohonem všech kol M xDrive ve spojení s osmistupňovým automatem a..