Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

vloženo

První elektrický městský model z dílny škodovky váží pouhých 1139 kg a pohání jej elektromotor s výkonem 61 kW a maximálním točivým momentem 212 Nm. Vše doplňuje automatická převodovka s jedním stálým převodem.

Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

Elektrické Citigo-e iV půjde poznat zejména díky masce chladiče v barvě karoserie s částečně zaslepenou mřížkou. Dále tu jsou potřebná loga iV na karoserii a taktéž nový design kol o velikosti 16“.


Elektrická verze s sebou přináší výhradně nejvyšší výbavu Style a také příplatkový paket Extra Top. Díky tomu vůz v základu nabídne vyhřívání předních sedadel a předního skla, automatickou klimatizaci, tempomat, a nebo parkovací senzory vzadu. 

Automobilka slibuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 12,3 sekundy a nejvyšší maximální rychlost je elektronicky omezena na 130 km/h. Akumulátory Citiga iV disponují kapacitou 36,8 kWh, jsou uložené v podlaze pod zadními sedačkami a na jedno nabití by měl tento elektrický prcek ujet až 260 kilometrů.

Pro úspornější jízdu jsou k dispozici dva jízdní režimy a dle tabulek se spotřeba elektrické energie pohybuje okolo 12,8 kWh/100 km. To znamená provozní náklady ve výši 0,50 Kč za ujetý kilometr.

Nabití vozu na 80 % kapacity baterie potrvá skrze klasickou 230V zásuvku s nabíjecím výkonem 2,3 kW do 12,5 hodiny. V případě domácího nabíjení za pomoci wallboxu (nebo veřejné dobíjecí sítě) s výkonem 7,2 kW, se celý proces zkrátí na 4 hodiny.

Nejrychlejším řešením je pak využití rychlodobíjecí stanice s výkonem 40 kW, kdy se elektrické Citigo nabije na 80 % kapacity za jednu hodinu

Škoda Auto nabízí osmiletou záruku na baterie, nebo do ujetí 160 000 km. Po uplynutí tohoto cyklu výrobce garantuje ještě minimálně 70 % původní kapacity baterie. Ta může být dále využita jako domácí úschovna elektrické energie.

Nová Škoda Citigo iV se prodává za částku od 479 900 Kč, přičemž o úspěchu novinky hovoří fakt, že 500 kusů zaváděcí edice se prodalo za necelé dva měsíce. 

A pozor. Na domácím trhu v České republice získají všichni zákazníci při nákupu vozu ekologický bonus ve výši 30 tisíc Kč. Tento příspěvek mohou využít dle vlastního uvážení.

redakce


Fotografie k článku

Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km Fotografie k článku Škoda Auto představila elektrické Citigo iV s dojezdem až 260 km

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Honda Jazz přijede jako hybrid v létě a přibute oplastovaná verze Crosstar

Honda Jazz přijede jako hybrid v létě a přibute oplastovaná verze Crosstar

V Evropě se nového Jazzu dočkáme až v létě a půjde o hybrid dostupný ve dvou provedeních, jako klasický hatchback a oplastovaný Crosstar.

Co znamenají nápisy na pneumatice? Vyčíst můžete netušené věci

Co znamenají nápisy na pneumatice? Vyčíst můžete netušené věci

Zanedlouho nás opět čeká období přezouvání pneumatik, s čímž bývá spojen i nákup nového obutí. Při výběru pneumatik je..

Zdánlivě malý Hyundai i10 má české ceny a skrývá velká překvapení

Zdánlivě malý Hyundai i10 má české ceny a skrývá velká překvapení

Po úspěšném předprodeji prvních 100 kusů, který musel být kvůli velkému zájmu dokonce zdvojnásoben, nyní nová generace..

Na elektromobil Honda e si připravte minimálně 899 900 Kč

Na elektromobil Honda e si připravte minimálně 899 900 Kč

Malý retro elektromobil od japonské automobilky má české ceny. Na originální model si je nutné připravit minimálně 899..

Test ojetiny: Citroën DS3 – když chcete vybočit z řady

Test ojetiny: Citroën DS3 – když chcete vybočit z řady

Citroën DS3 představuje luxusnější alternativu k „cé-trojce“. Stejně jako další modely DS zaujme neotřelým..