Sébastien Loeb skončil v muzeu voskových figurín

vloženo

Sedminásobný mistr světa, pilot stáje Citroën Sébastien Loeb je od 13. října dalším přírůstkem pařížského muzea Grévin a prvním pilotem rally mezi 250 osobnostmi zastoupenými v tomto muzeu voskových figurín.

Sébastien Loeb skončil v muzeu voskových figurín Sébastien Loeb skončil v muzeu voskových figurín

Sébastien Loeb se narodil 26. února 1974 v Hagenau v alsaském departement Bas-Rhin. Dnes jde o nejúspěšnějšího francouzského jezdce rally závodů. Během 10 let zažil obdivuhodný vzestup: je držitelem sedmi titulů mistra světa, 66 x zvítězil v závodech World Rally Championship (WRC). Díky svým vynikajícím výsledkům je jednou z neopomenutelných postav sportovního světa a jedním z nejúspěšnějších jezdců všech dob.

Značce Citroën je věrný od počátku. V roce 2001 získal první vítězství v rally sportu, kdy se stal mistrem Francie a zvítězil v juniorském mistrovství světa. V letech 2004-2011 se prosadil a společně se svým přítelem a spolujezdcem Danielem Elenou získal sedm titulů mistra světa po sobě. V letošní sezóně tato posádka stojí pouhé dva závody před koncem opět v čele pořadí.