Rozhovor s výkonným ředitelem generálního importéra vozů Land Rover Michalem Janouškem.
V Ženevě jste vůbec poprvé evropskému publiku představili vlastní studii. Potkáme v budoucnu Range Stormer i na silnicích? "Range Stormer, který měl svou světovou premiéru na autosalonu v Detroitu, se jako celek určitě sériově vyrábět nebude. Koncept ale ukazuje směr, jakým se bude automobilka Land Rover ubírat při vývoji další modelové řady.
Také některé části, jako je třeba TRC (Terraine Response Control) budou využity v dalších modelech značky.
Koncem minulého roku odstartoval svůj prodej inovovaný model Freelander 2004. Setkává se se stejným zájmem motoristů jako ten předchozí?
"Ano, ale například ještě v lednu jsme doprodávali poslední kusy předchozího modelu Freelander o které byl mimořádný zájem. Tento zájem však pokračoval i u Freelanderu 2004 a co mě ještě více těší, je fakt, že se prodávají hlavně nejlepší výbavy".
Který z modelů Land Rover bude nejvýrazněji promlouvat k motoristické veřejnosti v roce 2004?
"Jaro zůstane až do představení Discovery nové generace ve znamení faceliftovaného Freelanderu. Premiéra Land Roveru Discovery by měla proběhnout na newyorském autosalonu, ten pak bude ve středu dění až do startu jeho prodeje u nás. Počítám, že se tak stane v posledním čtvrtletí tohoto roku".
Dotknou se změny v sazbách DPH cen vozů značky Land Rover?
"Vzhledem k rozsahu snížení základní sazby DPH neočekáváme, že by došlo počátkem května k razantnímu snížení cen automobilů v České Republice. V případě automobilů značky Land Rover je navíc dopad změn minimalizován tím, že všechny modelové řady splňují nárok na odpočet DPH a pro kupující je tak rozhodující především cena bez daně".
Nové předpisy také podstatně omezují možnost podnikatelů kupovat do firmy jakkoliv drahá auta.
"Podle nové legislativy si může podnikatel zahrnout do nákladů spojených s pořízením automobilu maximálně částku 900 000 korun. Všechny Land Rovery splňují podmínky na přestavbu na verzi N1, takže se jich tyto nové předpisy netýkají. Jinak například modely Freelander mohou klienti pořídit již od 699 900 korun včetně DPH, takže nemají ani v tomto případě problém s odpočty a to ani pokud vezmeme nejprodávanější verzi Freelanderu s motorem 2.0Td a 5dveřové variantě za 878 100 Kč včetně DPH".
Konec zimy je u Land Roveru ve znamení nabídky, se kterou zákazník ušetří až 160 tisíc korun. Omezený počet kusů oblíbeného modelu Discovery Td5 s manuální převodovkou a s mimořádnou výbavou navíc pořídíte za 1 049 000 korun i s DPH. Discovery LE je možné koupit v užitkové verzi s možností odpočtu DPH za 888 500 Kč. Limited Edition přináší k bohaté základní výbavě ještě například metalickou barvu, ostřikovače předních světlometů, přední mlhová světla, vyhřívané přední sklo, vyhřívané přední sedáky, střešní systém, SLS.
Nabídka vozidel na prodej
Zobrazit více vozidel
Land Rover Defender 110 D250 X-DYNAMIC SE AWD AUT
Land Rover Defender OCTA P635 AWD AUT
Land Rover Defender 110 D250 X-DYNAMIC SE AWD AUT
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější články
Mitsubishi vytasilo další zbraň – SUV Eclipse Cross BEV s dojezdem přes 600 km
Novinka přichází na trh ve dvou provedeních, nejprve bude k dispozici variantu s 87kWh baterií ...
Ferrari překvapilo. Nový model Luce vyvolává smíšené reakce
První elektromobil od Ferrari je tady. Dostalo unikátní techniku a interiér od Applu ...
Cupra přichystala pro nový model Born akční verzi Reborn za zvýhodněnou cenu
Nová CUPRA Born vstupuje do fáze předprodeje s ještě atraktivnějším vzhledem, kvalitnějším interiérem, elektrizujícími v ...
Nejčtenější články měsíce
Tipy z autobazarů
Volkswagen Golf 1.5TSi 110kw,IQ Drive
Rok výroby 2019
Mercedes-Benz Třídy C 400/AMG-Line/4-M/Full-Led/
Rok výroby 2021
Audi A8 6,3 L W12 FSI quattro Tiptron
Rok výroby 2016
Škoda Octavia IV 2.0TDi 110kW A/T
Rok výroby 2020