Řidiči dodávek budou chtít Peugeot Boxer. Ke komfortu si totiž pomáhá jednou zásadní věcí

Po kompletní obnově své řady lehkých užitkových vozů nyní Peugeot u své největší dodávky Boxer představuje zcela novou automatickou převodovku.

Nový Peugeot Boxer s automatickou převodovkou EAT8: více komfortu a efektivity pro firemní klienty Peugeot, jakožto významný hráč na trhu lehkých užitkových vozů, pokračuje v rozšiřování své nabídky pro firemní zákazníky.


Po kompletní obnově své řady lehkých užitkových vozů nyní Peugeot u své největší dodávky Boxer představuje zcela novou automatickou převodovku.

Nová osmistupňová automatická převodovka EAT8 je vedle šestistupňové manuální převodovky další volbou z hlediska nabídky motorizací. Cílem této novinky je zejména zvýšení jízdního komfortu, snížení únavy řidiče a tím i větší bezpečnost. To jsou důležité přínosy pro profesionální řidiče, kteří tráví dlouhé hodiny za volantem, ať už ve městě, nebo při jízdách na delší vzdálenosti.

Automatická převodovka ale může zaujmout i soukromé klienty, kteří využívají model Peugeot Boxer přestavěný na obytný vůz. Nová automatická převodovka EAT8 je k dispozici u nového modelu Boxer vybaveného motory 2.2 BlueHDi 140 k a 180 k. Tato pohonná jednotka je proslulá svou spolehlivostí. Je schválena jak pro osobní automobily (Euro 6E), tak pro lehká užitková vozidla (Euro VIE), přičemž lehká užitková vozidla jsou navržena tak, aby umožňovala přestavbu na těžší verze.

Převodovka používá novou konstrukci spojek, které optimalizují řazení 8 převodových stupňů díky účinnému řízení točivého momentu motoru. Ten u motoru 2.2 BlueHDi 180 dosahuje 450 Nm. To je o 80 Nm více než u předchozí manuální převodovky a jde o nejlepší točivý moment v segmentu. 

Peugeot Boxer s automatem EAT8

Další novinkou automatické převodovky EAT8 je hydraulický akumulátor, který maximálně využívá výkon motoru tím, že zkracuje dobu odezvy převodovky a usnadňuje plynulý chod systému Start & Stop.

Nový Peugeot Boxer prošel i změnou vnějšího designu, kdy došlo k posílení jeho robustního a atraktivního charakteru vozu a zároveň k optimalizaci jeho aerodynamické účinnosti. Přepracován byl přední nárazník, maska chladiče a zpětná zrcátka.

Nový Peugeot Boxer se také může pochlubit nejširší nabídkou komfortní a bezpečnostní výbavy ve svém segmentu: je vybaven elektrickou parkovací brzdou, bezklíčovým odemykáním a startováním, desetipalcovým centrálním dotykovým displejem, bezdrátovou nabíječkou chytrých telefonů, upozorněním na únavu řidiče, automatickým nouzovým brzděním s detekcí chodců a cyklistů a mnoha dalšími prvky.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Alfa Romeo Tonale 1.3 Turbo PHEV - kráska co má 280 koní a jezdí za pět litrů
Test: Toyota Prius plug-in hybrid - zachraňuje planetu a svého majitele jentak neomrzí Mazda CX-80 v prodeji. S šestiválcem stojí jako Škoda Kodiaq Škoda Enyaq cenově dostupnější. Přijíždí ve verzi Tour za 899.000 Kč Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

299 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

709 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

139 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč