Policisté budou jezdit vozy Škoda Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 s ochranným rámem vpředu

Polygon automobilky Škoda Auto v Úhelnici u Mladé Boleslavi se stal místem předání prvních 50 speciálně upravených vozů Škoda Kodiaq pro potřeby Policie ČR.

Policie ČR slavnostně převzala prvních 50 vozů Škoda Kodiaq, dalších 239 obdrží do konce roku


Resort vnitra tak pokračuje v obměně policejního vozového parku na všech úrovních. „Postupná výměna starých vozů za nové je naprostá nutnost a je skvělé, že se nám v obměně daří pokračovat. Nová, kvalitní a speciálně vybavená vozidla jsou zárukou, že policie bude schopná vždy zasáhnout tam, kde je bezprostředně ohrožen život či zdraví občanů,“ říká ministr vnitra Vít Rakušan.

Policejní prezident Martin Vondrášek dodává: „Mám radost, že se nám podařilo zajistit obměnu policejních vozidel pro více než 240 prvosledových hlídek, které vyjíždějí k těm nejzávažnějším incidentům na území celé České republiky. Nová vozidla bez problému pojmou speciální vybavení včetně dlouhých zbraní a budou hlídkám zajišťovat vyšší bezpečnost i komfort každodenní náročné služby.“

Navrženo speciálně pro potřeby pořádkové a dopravní služby Policie ČR převezme do konce letošního roku 289 kusů modelu Kodiaq, které budou vybaveny prostředky zvláštního určení. Všechna vozidla jsou vpředu osazena speciálním ochranným rámem, nově vyvinutým na míru modelové řadě Kodiaq. Vozy absolvovaly povinné nárazové testy, které potvrdily jejich způsobilost k provozu na pozemních komunikacích.

Škoda Kodiaq v této podobě má homologaci jako speciální policejní vůz. Podvozek i pohonné ústrojí dostaly dodatečnou ochranu pro zajištění plné funkčnosti při zhoršených jízdních podmínkách. Interiér byl upraven tak, aby umožňoval převoz zadržené osoby.

 Vozy budou nasazeny ve výkonu služby u dopravní a pořádkové policie. Všechny jsou poháněny zážehovým motorem 2,0 TSI o výkonu 180 kW v kombinaci se samočinnou převodovkou DSG a vycházejí z výbavového stupně Active. Samozřejmostí je v tomto případě pohon všech kol, který se uplatní zejména při zásazích v zimě nebo v obtížně dosažitelných lokalitách.

Kodiaq vstupuje do policejních řad po boku dalších modelů značky Škoda Mladoboleslavská automobilka je dlouholetým dodavatelem vozů pro tuzemské bezpečnostní síly. Od roku 1993 bylo českým policistům a ministerstvu vnitra předáno více než 23 tisíc automobilů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací – ať již speciálně upravených podle požadavků policejních sborů, nebo v sériovém provedení. Ve výkonu služby působí především vozy Octavia, Scala a Superb, nyní se k nim ve větším počtu přidává SUV Kodiaq.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Peugeot e-2008 GT je hezčí, dojede dál a milion stačí
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Volkswagen T-Roc

Rok výroby 2019

469 000 Kč

Audi A6 Allroad

Rok výroby 2020

1 069 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč