Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit?

vloženo

Modernizovaný Opel Insignia nabídne úspornější motory, uhlazenější design a inteligentní světlomety IntelliLux LED Pixel, které nikdy neoslní protijedoucího řidiče. V nabídce bude stále liftback Grand Sport i kombi Sports Tourer. Vůbec poprvé Insignia dostane digitální couvací kameru.

Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit?

Nová verze vlajkového modelu německé značky si odbude premiéru na autosalonu v Bruselu, který proběhne 10. až 19. ledna 2020.


Nová Insignie nabídne ještě pohlednější design a lepší osvětlení pro jízdy v noci a díky osvěženému vzhledu bude vrcholný model nabídky Opel na cestách ještě nepřehlédnutelnější. Extrémně úzké světlomety s průkopnickou LED technologií na tom mají podstatný podíl. Nové adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel teď disponují 84 elementy v jednom světlometu. Ty reagují rychleji a precizněji než kdykoliv předtím, díky čemuž zajišťují řidičům Insignie perfektní výhled, bez rizika oslnění dalších účastníků provozu. Díky nové generaci světlometů IntelliLux LED® Pixel je vlajkový model Opel opravdovým unikátem ve svém segmentu.

Nová verze Insignie je nabita pokročilými technologiemi. Jak liftback Grand Sport, tak kombi Sports Tourer vůbec poprvé dostanou digitální couvací kameru. V kombinaci s radarovým systémem detekce provozu za vozidlem, který varuje před vozy přijíždějícími ze stran, to znamená zvýšení bezpečnosti. Nabídka je doplněna mnoha ověřenými asistenčními systémy, jako je výstraha před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním, detekce chodců a head-up displej. Jak řidič, tak pasažéři v Insignii jsou vždy připojeni díky skvělému multimediálnímu systému s barevným dotykovým displejem. Seznam výbavy zahrnuje i bezdrátové nabíjení pro kompatibilní telefony ve středovém tunelu.

Nová Insignia bude ještě úspornější díky odlehčené konstrukci a zcela novým zážehovým a vznětovým motorům. Po svém uvedení v roce 2009 byla první generace zvolena evropským „Automobilem roku“. Během následujících deseti let vyjelo z bran továrny v Rüsselsheimu téměř 1,2 milionu vozů Opel Insignia obou generací.

Precizní světlomety nové generace IntelliLux LED®: 168 LED elementů

Nový Opel Insignia bude vybaven již pouze full LED osvětlením. Od vysoce účinných LED světlometů až po nové adaptivní světlomety IntelliLux LED® Pixel, se 168 LED elementy, namísto 32 u předchozí verze.

„S technologií IntelliLux LED® Pixel děláme další podstatný krok vpřed,“ vysvětluje Christian Müller, ředitel vývojového oddělení automobilky Opel. „Řízení v noci je díky tomu klidnější a bezpečnější. Nová světla reagují na situaci v okolí vozidla rychleji a precizněji. Inteligentní systém neustále adaptuje světelný paprsek, takže cesta před vozidlem je vždy optimálně osvícena. Výsledkem je skvělý výhled za každé situace, bez nebezpečí oslnění ostatních účastníků silničního provozu.“

Hlavní paprsek je nastavován během milisekund dvěma řídicími jednotkami – jednou propojenou s čelní kamerou a druhou ve světlometu. Velký počet neustále reagujících LED elementů zaručuje plynulou adaptaci světelného paprsku. Osvětlená oblast je větší než dříve, zároveň jsou ale další vozy na silnici z paprsku „vystřiženy“ mnohem precizněji a nehrozí jejich oslnění.

Dosah a směr světla se mění v závislosti na situaci kolem vozidla. Funkce zahrnují vše od zatáčení a špatného počasí, po město, okresní silnice a dálnici, a navíc i optimalizovaná světla pro parkování. Opel s novými světlomety IntelliLux LED®vylepšil zejména svícení na dálnici. Při zatáčení doleva dosáhne světelný paprsek dále nalevo, díky čemuž může řidič snadněji sledovat silniční značení. Při zatáčení v dálničním režimu zasahuje světelný paprsek více doprava, aby se zabránilo oslnění protijedoucích aut. 

Výkon nového systému světlometů IntelliLux LED® Pixel byl podstatně navýšen. Celkem 84 LED elementů je uspořádáno ve třech řadách v každém z obou ultra tenkých světlometů spolu s moduly zatáčecích a potkávacích světel a charakteristickým LED denním svícením pod nimi.

Odvážný, čistý, elegantní: Atraktivní design zepředu i zezadu

„Nová Insignia pokračuje v našem odvážném a čistém designovém stylu,, říká šéfdesigner automobilky Opel Mark Adams. „Nová příď zvýrazňuje elegantní a sportovní charakter nové Insignie proporčním snížením a rozšířením, s typicky německým smyslem pro detail.“ 

Nová chromovaná maska chladiče je širší a s výraznějšími lamelami, logo Opel uprostřed chromované lišty působí větším dojmem. Samotná chromovaná lišta zasahuje po obou stranách až do LED denního svícení, které je nově umístěno pod hlavními světlomety, místo nad nimi jako tomu bylo dříve. Insignia působí nižší a širší také díky přívodům vzduchu s integrovanými mlhovkami.

Tenké horizontální linie vnějšího designu pokračují i v interiéru. Precizně umístěné chromované prvky podtrhují stylové ztvárnění kabiny vozu.

Plný rozsah: Nová parkovací kamera, detekce provozu za vozidlem

Jak správný vlajkový model značky dostala Insignia kompletní škálu asistenčních a multimediálních systémů. Nová digitální parkovací kamera vylepšuje výhled dozadu. Bezpečnému výjezdu z parkoviště pomůže příplatkový systém detekce provozu za vozidlem. Systém využívá radarové senzory k detekci objektů v 90°úhlu po obou stranách vozidla a to až do vzdálenosti 20 metrů. Řidič je varován přes displej a pomocí akustických signálů. Dodatečné asistenční systémy zahrnují:

  • Výstrahu před hrozící kolizí s automatickým nouzovým brzděním a detekcí chodců
  • Udržování v jízdním pruhu
  • Detekci mrtvého úhlu
  • Adaptivní tempomat s nouzovým brzděním
  • Rozpoznávání dopravního značení
  • Pokročilý asistent parkování
  • Head-up displej, udržující pohled řidiče na vozovce.

Nabídka multimediálních systémů kompatibilních s Apple CarPlay a Android Auto sahá od přístrojů Multimedia Radio a Multimedia Navi až po Multimedia Navi Pro. Vrcholná jednotka zahrnuje množství služeb pro konektivitu při navigaci. Řízení je mnohem klidnější díky zobrazení aktuálního provozu, online aktualizaci map a prediktivnímu výpočtu trasy. Nové symboly dávají displeji navigace modernější a přehlednější vzezření.

Nová Insignia nabídne vysokou úroveň komfortu. Ergonomické sedačky AGR jsou dostupné jak příplatková výbava pro řidiče i spolujezdce. Kompatibilní mobilní telefony mohou být nabíjeny bezdrátově. Víko kufru kombíku Sports Tourer může být otevřeno i zavřeno automaticky pohybem nohy pod senzory v zadním nárazníku.


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Opel

Fotografie k článku

Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit? Fotografie k článku Opel Insignia má po faceliftu, co bude nového a čím se bude chlubit?

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Test: Škoda Octavia 2.0 TDI DSG - jak to s novou Octavií vlastně je?

Test: Škoda Octavia 2.0 TDI DSG - jak to s novou Octavií vlastně je?

Novináři na ní házejí špínu, přesto se prodává jako housky na krámě. Řeč je o Octavii čtvrté generace, která přináší velké technické změny a od předchůdce se líší v mnoha ohledech. Jak moc je jiná oproti předchozí..

Test ojetiny: Peugeot 807 – pro rodinu i partu dělníků

Test ojetiny: Peugeot 807 – pro rodinu i partu dělníků

Velké MPV Peugeot 807 přepraví až 8 cestujících. Díky bohaté výbavě dokáže být dobrým společníkem pro velké rodiny při..

Nový pickup Peugeot Landtrek dobývá americké kontinenty

Nový pickup Peugeot Landtrek dobývá americké kontinenty

V Los Cabos v Mexiku byl dnes večer oficiálně zahájeno uvedení nového pickupu Peugeot Landtrek na latinskoamerický trh...

Test ojetiny: Hyundai i30 – korejec, který změnil svět

Test ojetiny: Hyundai i30 – korejec, který změnil svět

Hyundai i30 spolu se sesterským modelem Kia Ceed způsobil cenovou revoluci na trhu s novými vozy. Hatchback i kombi..

Za tmy je riziko nehody končící smrtí daleko vyšší, rizikovou skupinou jsou chodci

Za tmy je riziko nehody končící smrtí daleko vyšší, rizikovou skupinou jsou chodci

Jízda či chůze v mlze, při silném dešti nebo v nočních hodinách jsou pro všechny účastníky silničního provozu situace..