Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech

vloženo

Lexus představuje nové RC F Takumi Edition, model speciálně sestavený řemeslnými mistry Lexus Takumi, speciálně vyškolenými techniky, kteří jsou zárukou kvality montáže i finální úpravy. Každý vůz bude mít na dveřích řidiče číslovanou identifikační plaketku limitované edice, kde bude i specifický kryt motoru s logem mistra Takumi. Cena pro český trh bude 3 199 000 Kč.

Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech

Speciální Takumi Edition je určena pouze pro evropský trh a dodává prémiovému sportovnímu kupé exkluzivitu a precizní technické provedení. Pro evropské zákazníky (a tedy celosvětově) vznikne pouze omezený počet 15 exemplářů. Těchto 15 kusů RC F Takumi Edition bude jezdit jen ve 3 zemích Evropy – v České republice, Velké Británii a na Slovensku.


Takumi Edition je postavena na modelu RC F Track Edition, jenž spojuje vylepšenou aerodynamiku, nižší hmotnost a upravený podvozek. Pod kapotou bude tepat plod toho nejlepšího konstrukčního umění: nepřeplňovaný vidlicový osmiválec 5,0 litru o výkonu 341 kW/464k, do jehož dokonalého chodu se opět promítly postupy Takumi.

Požitek za volantem bude znásoben pocitem hladkého nástupu otáček a vylepšeným zvukem, na němž se podepsalo pečlivé vyvážení hmotnosti pístů a ojnic v kombinaci s rozprašováním paliva systému vstřikování.

Neuvěřitelnou péči o detail a nekompromisní zasazení o dokonalost dokládá i ruční vymezení záběru ozubených kol s přesností na 0,01 mm, opět z rukou mistrů Takumi: precizní nastavení v rámci exkluzivního samosvorného diferenciálu Torsen přispívá k ještě vyššímu požitku z jízdy.

Raritní charakter a sofistikovanost RC F Takumi Edition navenek hlásá markantní odstín karoserie. Šedý odstín Titanium Carbide kombinuje tvrdost titanu s neutrální středně jasnou šedou a tlumeným tónem, kdy decentně odkazuje na pokrevní příbuznost se závodními vozy a dává vyniknout poutavému vzhledu tohoto provedení.

Na vyzkoušení verze RC F Takumi Edition, spojující špičkové řemeslné zpracování s opojnými jízdními schopnostmi sportovního vozu, nebudou muset evropští zákazníci čekat dlouho. Výroba a montáž Takumi bude probíhat od ledna do března 2023; první dodávky jsou naplánovány na březen 2023.


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Lexus

Fotografie k článku

Fotografie k článku Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech Fotografie k článku Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech Fotografie k článku Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Slevy až 110.000 Kč. To slibuje blížící se Toyota Víkend

Slevy až 110.000 Kč. To slibuje blížící se Toyota Víkend

O tomto víkendu máte možnost koupit model C-HR o 110.000 Kč levněji, Corollu Cross se slevou až 85.000 Kč nebo model Yaris Cross GR Sport se zvýhodněním až 61.000 Kč. Slevu 15.000 Kč poskytuje Toyota na Aygo X, slevu..

Škoda Fabia, Scala, Kamiq a Karoq mohou mít servis na 5 roků za 9.900 Kč

Škoda Fabia, Scala, Kamiq a Karoq mohou mít servis na 5 roků za 9.900 Kč

České zastoupení automobilky Škoda Auto přináší svým soukromým zákazníkům od března novou výhodnou nabídku. Díky novému..

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Dálniční známky čeká několik zásadních novinek. V příštím roce bude zavedena mimo jiné jednodenní známka a plánuje se..

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Po dvouleté přestávce se opět koná akce 7 dní Peugeot, událost, která provázela Peugeot v ČR po mnoho let a prošla..

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Nová generace Nira si dokázala získat srdce žen a byla zvolena ženským autem roku 2023. A nás zajímalo, co něžné..