Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech

Lexus představuje nové RC F Takumi Edition, model speciálně sestavený řemeslnými mistry Lexus Takumi, speciálně vyškolenými techniky, kteří jsou zárukou kvality montáže i finální úpravy. Každý vůz bude mít na dveřích řidiče číslovanou identifikační plaketku limitované edice, kde bude i specifický kryt motoru s logem mistra Takumi. Cena pro český trh bude 3 199 000 Kč.

Speciální Takumi Edition je určena pouze pro evropský trh a dodává prémiovému sportovnímu kupé exkluzivitu a precizní technické provedení. Pro evropské zákazníky (a tedy celosvětově) vznikne pouze omezený počet 15 exemplářů. Těchto 15 kusů RC F Takumi Edition bude jezdit jen ve 3 zemích Evropy – v České republice, Velké Británii a na Slovensku.


Takumi Edition je postavena na modelu RC F Track Edition, jenž spojuje vylepšenou aerodynamiku, nižší hmotnost a upravený podvozek. Pod kapotou bude tepat plod toho nejlepšího konstrukčního umění: nepřeplňovaný vidlicový osmiválec 5,0 litru o výkonu 341 kW/464k, do jehož dokonalého chodu se opět promítly postupy Takumi.

Požitek za volantem bude znásoben pocitem hladkého nástupu otáček a vylepšeným zvukem, na němž se podepsalo pečlivé vyvážení hmotnosti pístů a ojnic v kombinaci s rozprašováním paliva systému vstřikování.

Neuvěřitelnou péči o detail a nekompromisní zasazení o dokonalost dokládá i ruční vymezení záběru ozubených kol s přesností na 0,01 mm, opět z rukou mistrů Takumi: precizní nastavení v rámci exkluzivního samosvorného diferenciálu Torsen přispívá k ještě vyššímu požitku z jízdy.

Raritní charakter a sofistikovanost RC F Takumi Edition navenek hlásá markantní odstín karoserie. Šedý odstín Titanium Carbide kombinuje tvrdost titanu s neutrální středně jasnou šedou a tlumeným tónem, kdy decentně odkazuje na pokrevní příbuznost se závodními vozy a dává vyniknout poutavému vzhledu tohoto provedení.

Na vyzkoušení verze RC F Takumi Edition, spojující špičkové řemeslné zpracování s opojnými jízdními schopnostmi sportovního vozu, nebudou muset evropští zákazníci čekat dlouho. Výroba a montáž Takumi bude probíhat od ledna do března 2023; první dodávky jsou naplánovány na březen 2023.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč