Nový Lexus RC F Takumi Edition vznikne jen v 15 kusech

Lexus představuje nové RC F Takumi Edition, model speciálně sestavený řemeslnými mistry Lexus Takumi, speciálně vyškolenými techniky, kteří jsou zárukou kvality montáže i finální úpravy. Každý vůz bude mít na dveřích řidiče číslovanou identifikační plaketku limitované edice, kde bude i specifický kryt motoru s logem mistra Takumi. Cena pro český trh bude 3 199 000 Kč.

Speciální Takumi Edition je určena pouze pro evropský trh a dodává prémiovému sportovnímu kupé exkluzivitu a precizní technické provedení. Pro evropské zákazníky (a tedy celosvětově) vznikne pouze omezený počet 15 exemplářů. Těchto 15 kusů RC F Takumi Edition bude jezdit jen ve 3 zemích Evropy – v České republice, Velké Británii a na Slovensku.


Takumi Edition je postavena na modelu RC F Track Edition, jenž spojuje vylepšenou aerodynamiku, nižší hmotnost a upravený podvozek. Pod kapotou bude tepat plod toho nejlepšího konstrukčního umění: nepřeplňovaný vidlicový osmiválec 5,0 litru o výkonu 341 kW/464k, do jehož dokonalého chodu se opět promítly postupy Takumi.

Požitek za volantem bude znásoben pocitem hladkého nástupu otáček a vylepšeným zvukem, na němž se podepsalo pečlivé vyvážení hmotnosti pístů a ojnic v kombinaci s rozprašováním paliva systému vstřikování.

Neuvěřitelnou péči o detail a nekompromisní zasazení o dokonalost dokládá i ruční vymezení záběru ozubených kol s přesností na 0,01 mm, opět z rukou mistrů Takumi: precizní nastavení v rámci exkluzivního samosvorného diferenciálu Torsen přispívá k ještě vyššímu požitku z jízdy.

Raritní charakter a sofistikovanost RC F Takumi Edition navenek hlásá markantní odstín karoserie. Šedý odstín Titanium Carbide kombinuje tvrdost titanu s neutrální středně jasnou šedou a tlumeným tónem, kdy decentně odkazuje na pokrevní příbuznost se závodními vozy a dává vyniknout poutavému vzhledu tohoto provedení.

Na vyzkoušení verze RC F Takumi Edition, spojující špičkové řemeslné zpracování s opojnými jízdními schopnostmi sportovního vozu, nebudou muset evropští zákazníci čekat dlouho. Výroba a montáž Takumi bude probíhat od ledna do března 2023; první dodávky jsou naplánovány na březen 2023.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Peugeot e-2008 GT je hezčí, dojede dál a milion stačí
Test: Seat Ateca FR 1.5 TSI Black Edition - SUV ze staré školy umí překvapit Nové BMW X2 a BMW iX2 mají české ceny, elektrická verze je cenově zajímavá Test: Kia EV6 Earth - vesmírná loď okouzlí vzhledem a použitelností

Tipy z autobazarů

Ford Mondeo

Rok výroby 2016

393 000 Kč

Jaguar XF

Rok výroby 2012

288 990 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2014

249 000 Kč

Mitsubishi ASX

Rok výroby 2015

255 000 Kč