Nové Mitsubishi Colt bude dalším převlečeným Renaultem, na trh přijde již v červnu

Mitsubishi Motors se vrátí do evropského segmentu B s novým modelem Colt vyvinutým pro Evropu (v praxi se jedná o přeznačkovaný Renault Clio). Nový model bude spoléhat na nejnovější technologie a bude dostupný kromě benzínové verze také s hybridní ústrojím, která má tvořit podle odhadů osmdesát procent prodejů.

Nový Colt bude představen 8. června a do prodeje v celé Evropě se dostane na podzim. Colt doplní nabídku značky v základním evropském segmentu B spolu s novým ASX (B-SUV), které k dealerům přichází právě nyní.


Model s označením COLT, byl poprvé představen v 60. letech 20. století a od té doby, co se toto jméno celosvětově používá hlavně u kompaktních vozů, je jedním z nejznámějších modelů Mitsubishi zejména v Evropě, přičemž poslední generace se v Evropě prodalo více než 400 000 kusů (mezi lety 2004 a 2014).

„Nový COLT bude po novém Mitsubishi ASX druhým zcela novým modelem, který bude letos uveden na trh, a produktová ofenzíva bude pokračovat příští rok s příchodem nového Outlanderu PHEV,“ řekl Frank Krol, prezident a CEO Mitsubishi Motors Europe, „Jsem potěšen, že mohu přivést Mitsubishi Motors zpět do hlavního evropského segmentu B a nabídnout našim zákazníkům vysoce konkurenceschopný nový model hodný jména COLT“.

Zcela nové Mitsubishi COLT nabízí řadu pokročilých možností pohonu, které splňují potřeby zákazníků, kde benzinové a hybridní (HEV) pohonné jednotky tvoří přibližně 80 % prodejů nových vozů.

Základním motorem je inovativní tříválcový 1,0litrový benzínový agregát s výkonem 49 kW spojený s pětistupňovou manuální převodovkou. Pro zákazníky, kteří hledají vyšší výkon, je COLT k dispozici s tříválcovým, 1,0litrovým, 67kW zážehovým přeplňovaným motorem s přeplňováním, se šestistupňovou manuální převodovkou. Vrcholem nabídky je efektivní hybridní (HEV) pohonné ústrojí, které kombinuje 1,6litrový benzínový motor se dvěma elektromotory a automatickou vícerežimovou převodovkou, generující výkon 105 kW.

Všechny pohonné jednotky budou k dispozici od uvedení na trh na podzim 2023:

  • 1,0 MPI: 3válcový benzinový motor s vícebodovým vstřikováním a pětistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 49 kW. CO2: 119-122 g/km.
  • 1,0 MPI-T: 3válcový benzinový přeplňovaný motor s vícebodovým vstřikováním a šestistupňovou manuální převodovkou. Výkon: 67 kW. CO2: 118-121 g/km.
  • 1,6 Hybrid (HEV): čtyřválcový benzinový motor se dvěma elektromotory a 1,2kWh baterií spojený s automatickou, vícerežimovou převodovkou. Výkon (kombinovaný): 105kW. CO2: 95-101 g/km.

Zcela nové Mitsubishi COLT je založeno na platformě aliance Renault-Nissan-Mitsubishi označené CMF-B a je vybaveno nejnovějšími pasivními a aktivními bezpečnostními systémy, díky nimž je jízda bezpečnější a pohodlnější. Uvnitř COLTu je v moderní kabině integrována řada technologií, které umožňují řidiči přizpůsobit si zážitek z jízdy a přitom zůstat ve spojení s pokročilým informačním a zábavním systémem.

Zcela nový COLT se bude vyrábět v továrně Renault Bursa v Turecku s prodejem od podzimu 2023.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč