Nová Škoda Kodiaq je tady. Chválíme zachování spalovacích motorů a inovativní multifunkční ovladače

Mladoboleslavská automobillka představila druhou generaci modelu Kodiaq. Ta přichází s nově pojatým interiérem a zachovává si praktičnost.

Škoda Auto dnes představila druhou generaci modelu Kodiaq. Ta posouvá udržitelnost a úspornost na vyšší úroveň a přichází s novým konceptem interiéru. Zcela nový Kodiaq je vybaven 13” infotainmentem, inovativními multifunkčními ovladači (Smart Dials) s manuálními ovládacími prvky a novou strukturou nabídky s designy interiéru.


Pět pohonných jednotek, pokrývá výkonové spektrum od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k), a zahrnuje rovněž plug-in hybridní verzi, která je pro model Kodiaq k dispozici vůbec poprvé a má dojezd na elektřinu více než 100 km. Dva vrcholné motory se standardně pojí s pohonem všech kol. Svou premiéru mají také nejnovější generace Matrix-LED předních světlometů a adaptivního podvozku DCC.

Škoda Auto zahájila velkou modelovou ofenzivu v tomto segmentu právě tímto úspěšným velkým SUV, které od roku 2016 získalo více než 40 mezinárodních ocenění. Do dnešního dne bylo vyrobeno 841.900 kusů modelu Kodiaq, který si své zákazníky našel v 60 zemích po celém světě.

Při pohledu zvenčí zaujmou na první pohled vyspělé Matrix-LED přední světlomety. V interiéru pak odrážejí jasné zaměření značky Škoda na udržitelnost recyklované textilie a kůže vyčiněná velmi ekologickým způsobem. Kromě nové struktury nabídky se specifickými designy interiéru a pakety na přání se Kodiaq vyznačuje také novým konceptem interiéru. Obrazovka infotainmentu, která je nyní volně stojící, má velikost až 13”. Poprvé je na přání k dispozici head-up displej. Volič převodovky je nově umístěn na sloupku řízení pod volantem a středová konzole má díky tomu jednoduchý a čistý design.

Novým prvkem ve voze Škoda jsou multifunkční ovladače (Smart Dials). Kombinují manuální ovládací prvky s digitálním displejem s aktivní oblastí s průměrem 32 mm a poskytují intuitivní, snadný a konfigurovatelný přístup k mnoha funkcím vozu a infotainmentu. Ještě větší komfort ve voze poskytuje také bezdrátové nabíjení chytrého telefonu s výkonem až 15 W – v modelu Kodiaq dokonce pro dva telefony – spolu s aktivním chlazením.

Kodiaq přebírá interiéry známé již z rodiny Enyaq, které se vyznačují sladěnými barvami a materiály. Na výběr jsou interiéry Loft s šedým látkovým čalouněním sedadel, Lounge s šedým čalouněním z mikrovlákna Suedia a dekorativním prošíváním ve tvaru písmene X v barvě hořčicově žluté a ecoSuite s udržitelně ošetřenou kůží v černé barvě s šedým dekorativním prošíváním ve tvaru písmene X nebo v hnědé barvě s prošíváním tón v tónu. Veškeré chromované prvky v interiéru byly nahrazeny novým jedinečným odstínem Dark Chrome. Kromě multifunkčních ovladačů (Smart Dials) sem patří také obložení výplní dveří a prvky přepracovaného volantu, rámeček obrazovky infotainmentu a další ozdobné lišty zvýrazňující výdechy ventilace na přístrojové desce, horní část palubní desky a kryt odkládacího prostoru ve středové konzole.

new skoda kodiaq

Nový Kodiaq je dostupný se dvěma naftovými a dvěma benzinovými motory o výkonech od 110 kW (150 k) do 150 kW (204 k). Novinkou v nabídce je vůbec první plug-in hybridní pohonná jednotka modelu Kodiaq, která nabízí maximální systémový výkon 150 kW (204 k) a dojezd na elektřinu více než 100 km. Další novinkou je použití mild-hybridní technologie u motoru 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k). Motor 2,0 TSI s výkonem 150 kW (204 k) a vrcholný naftový motor 2,0 TDI s výkonem 142 kW (193 k) jsou standardně vybaveny pohonem všech kol. Všechny pohonné jednotky nového modelu Kodiaq se standardně pojí s automatickou převodovkou DSG.

Kodiaq druhé generace je na přání k dispozici s novým adaptivním podvozkem DCC Plus. Tato nová verze využívá dva nezávisle řízené ventily k oddělení odskokového a kompresního stupně odpružení. Dříve byly obě funkce řízeny společným ventilem. Nová generace umožňuje rychlejší nastavení tlumení a širší rozsah tlumicích charakteristik. Řidiči a cestující si všimnou rozdílu v podobě rychlejších reakcí, lepší jízdní dynamiky a vyššího komfortu. Světlá výška vozu s DCC Plus zůstává stejná jako u standardního odpružení.

Škoda Auto uvedla první generaci modelu Kodiaq na trh v roce 2016 a toto velké SUV proměnilo značku Škoda ve skutečného globálního hráče. Díky dynamickému vzhledu s krystalickými prvky, velkorysému prostoru, moderním technologiím a mnoha Simply Clever prvkům získalo více než 40 prestižních ocenění. Například britský automobilový časopis Top Gear jej označil za "Nejlepší auto pro velké rodiny na světě". Kodiaq získal také ocenění "Auto roku" v České republice, Polsku a Bulharsku a několik ocenění "SUV roku" od britských, čínských, francouzských a indických médií.

K dnešnímu dni bylo vyrobeno 841 900 kusů, které byly dodány zákazníkům v 60 zemích světa. V Evropě se model Kodiaq těší mimořádné oblibě, především pak na největším trhu značky Škoda v Německu, následovaném Velkou Británií a Českou republikou. V roce 2022 byl Kodiaq druhým nejprodávanějším SUV značky Škoda, hned za modelem Kamiq.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč