Na nové MINI Countryman si připravte minimálně 664.300 Kč

06. 11. 2016
Sdílet článek

Nový model Mini Countryman můžete již teď objednávat, přičemž první vozy budou k dispozici v průběhu února příštího roku. Základ nabídky tvoří zážehový přeplňovaný tříválec s výkonem 136 koní. Chybět nebude ani verze S poháněná silnějším čtyřválcovým dvoulitrem nebo verze Cooper D či SD s dieselem. Všechny verze mohou mít pohon předních nebo všech kol.

Nové MINI Countryman, druhá generace prodejně nejúspěšnějšího vozu MINI na českém trhu, se ukázalo před pár dny a od 1. listopadu 2016 jej lze u oficiálních dealerů MINI objednávat. První vozy budou k dispozici v průběhu února příštího roku.


Se zahájením prodeje jsou známé také základní ceny nových modelů, které začínají na 664 300 Kč za MINI Cooper Countryman s přeplňovaným motorem MINI TwinPower Turbo o výkonu 100 kW/136 k. Současně s verzemi s pohonem předních kol budou v kombinaci s každým motorem k dispozici také provedení ALL4 se všemi poháněnými koly.

Ceny základních provedení MINI Countryman:

 • MINI Cooper Countryman                                664 300 Kč
 • MINI Cooper Countryman ALL4                        716 300 Kč
 • MINI Cooper S Countryman                             772 200 Kč
 • MINI Cooper S Countryman ALL4                     825 500 Kč
 • MINI Cooper D Countryman                             741 000 Kč
 • MINI Cooper D Countryman ALL4                    793 000 Kč
 • MINI Cooper SD Countryman                           878 800 Kč
 • MINI Cooper SD Countryman ALL4                  930 800 Kč

Druhá generace MINI Countryman je současně největším a nejpraktičtějším vozem v 57leté historii této tradiční britské značky. Automobil s pěti plnohodnotnými sedadly a zavazadlovým prostorem o objemu 450 až 1309 litrů je o 20 centimetrů delší než jeho předchůdce. Současně byl prodloužen i rozvor náprav o 7,5 cm, takže interiér je nyní prostornější a zásluhou o 13 cm posuvných zadních sedadel s opěradly dělenými v poměru 40 : 20 : 40 i praktičtější. Víko zavazadlového prostoru s elektrickým ovládáním lze otevírat a zavírat bezdotykově, pouze na základě pohybu nohy pod zadním nárazníkem. Hodnotnější interiér s širokými možnostmi individualizace je nově vybaven centrálním kontrolním displejem s dotykovým ovládáním doplňujícím známý systém s univerzálním ovladačem MINI umístěným mezi sedadly.

Každé nové MINI přináší něco navíc. V případě nového MINI Countryman je novinkou například MINI Picnic Bench – sklápěcí měkká výklopná lavička, jež umožňuje pohodlné usazení na nakládací hranu zavazadlového prostoru. MINI Find Mate hlídá přítomnost označených zavazadel a předmětů ve voze a aplikace MINI Connected nabízí mnoho funkcí připomínajících osobního asistenta.

Hlavní fakta o novém modelu MINI Countryman:

 • Nové MINI Countryman je o 20 centimetrů delší než předchůdce a přibližně o tři centimetry širší. Rozvor byl prodloužen o 7,5 centimetru. Díky nárůstu těchto hodnot je na všech pěti plnohodnotných sedadlech výrazně více místa, zvětšil se i objem zavazadlového prostoru a variabilita při převozu nákladu. Zvýšená pozice sedadel zajišťuje výborný výhled a podtrhuje radost z jízdy. Zadní sedadla lze podélně posouvat až o 13 centimetrů. Opěradla zadních sedadel lze sklápět v poměru 40 : 20 : 40. Jejich opěradla vynikají možností změny úhlu náklonu, takže lze buď posílit komfort cestujících, nebo zvětšit prostor pro zavazadla. Objem zavazadlového prostoru 450 litrů lze navýšit až na 1309 litrů. To znamená nárůst proti předchozímu modelu o 220 litrů.
 • V rámci volitelné výbavy je nabízeno elektrické ovládání pátých dveří. Ve spojení s výbavou Comfort Access je možné otevírat a zavírat víko zavazadlového prostoru bezdotykově. Volitelný paket úložných prostorů neobsahuje pouze variabilní dno zavazadelníku, poutací oka a pružné popruhy, ale také nerezovou lištu na nakládací hraně zavazadelníku. Mezi unikátní prvky volitelné výbavy patří Picnic Bench – flexibilní lavička, která se vyklopí ze zavazadlového prostoru a dvěma lidem nabídne místo k sezení.

Tradice britské značky je zakotvena dokonce i v označení nového modelu MINI Countryman. Tato mimořádně praktická verze klasického Mini nesla stejné jméno už v 60. letech. Stejně jako identický Morris Mini Traveller, i Austin Seven Countryman vynikal variabilním interiérem a verze s dřevěnými panely karoserie známá jako „Woody“ si získala kultovní status, který žije až do současnosti. Už od svého uvedení v roce 2010 nabízí MINI Countryman nové způsoby, jak si užít charakteristickou radost z jízdy. Stalo se prvním MINI se čtyřmi dveřmi, velkými pátými dveřmi, pěti sedadly a volitelným pohonem všech kol. Po celém světě se prodalo přes 540 000 kusů.

Svalnaté proporce, zralý charakter.
Nejnovější generace MINI Countryman je ještě všestrannější, agilnější a vyniká vypilovaným prémiovým charakterem. Díky svým svalnatým proporcím působí nové MINI Countryman typicky sebevědomým dojmem. Jeho nezaměnitelnou auru definuje zvětšená světlá výška, vyšší pozice sedadel i střešní ližiny. Nové MINI Countryman lze snadno rozpoznat podle typických designových prvků, jakými je například jasně definované optické rozdělení karoserie na tři části – střechu, oblast oken a karoserii. Charakteristické jsou i krátké převisy, zvýrazněné blatníky a opticky zvětšená šířka. Přesně definované kontury a rozměrné plochy vytvářejí atraktivní hru světel a stínů, která dále podtrhuje sportovní tvar. Výběr barev karoserie obsahuje i varianty s metalízou Island Blue či lakem Chestnut, jež jsou pro MINI nabízeny vůbec poprvé. „Nové MINI Countryman podstatně vyrostlo. I přesto se nám ale podařilo zachovat typické proporce MINI,“ říká Julius Schluppkotten, projekt manažer nového MINI Countryman.

Evolučním vývojem prošla řada specifických designových elementů nového vozu – zmiňme střechu připomínající přilbu, vertikálně orientované zadní světla, šestiúhelníkovou masku chladiče či rozměrné přední světlomety. Ukazatele změny směru vynikají novým tvarem připomínajícím šíp. Hliníkové střešní ližiny jsou zkombinovány se stříbrnými lištami prahů, což dále podtrhuje výšku automobilu. Zadní části dominují horizontální linie s kontrastně vertikálním uspořádáním zadních světel.

LED přední světlomety poprvé s obvodovým světelným kruhem denního svícení.
Za nápadnou vizáž předních světlometů může jejich kruhový tvar, typický pro značku MINI. Zřetelný, mírně asymetrický tvar světlometů souzní s tvarem masky chladiče. Společně tyto prvky vytvářejí nezaměnitelný vzhled přední části. V sériové výbavě plní funkci denního svícení parkovací světlomety, umístěné v nasávacích otvorech v nárazníku. V případě výběru volitelných LED předních světlometů zajišťují denní svícení zmíněné světelné kroužky hlavních světlometů.

Více prostoru pro prémiovou atmosféru.
Mezigenerační pokrok v interiéru nového MINI Countryman reprezentuje hlavně větší prostornost, uhlazenější prémiová atmosféra, moderní displej a chytrý ovládací koncept. Řidič i spolujezdec získali více prostoru v oblasti hlavy a ramen, zatímco možnosti nastavení sedadel byly ještě rozšířeny. V rámci volitelné výbavy je nabízeno elektrické ovládání sedadel řidiče a spolujezdce, a to včetně paměťové funkce pro řidiče. Optimální výhled při manévrování zajišťují úzké sloupky karoserie a vyšší pozice za volantem. V zadní části nového MINI Countryman jsou připravena tři plnohodnotná sedadla. Vstupní otvor pátých dveří byl v porovnání s předchůdcem zvětšen a nyní umožňuje pohodlnější přístup. Kromě vnitřní šířky interiéru došlo i ke zlepšení v oblasti místa pro nohy. Vylepšenou variabilitu reprezentuje i větší množství odkládacích prostor. Kapsy v předních i zadních dveřních pojmou litrovou láhev s pitím. Čalouněná středová konzole, která navazuje až na přístrojový štít, pojme dva kelímky. Držáky jsou umístěny před řadicí pákou či voličem převodovky. Na středovém tunelu je také tlačítko elektrické parkovací brzdy a ovladač MINI. „Řešení vnitřního prostoru dokazuje, že nové MINI Countryman je vhodné i jako primární rodinný vůz. Hodně jsme zapracovali i na kvalitě interiéru,“ říká Julius Schluppkotten, projekt manažer MINI Countryman.

Osobitý design kokpitu.
Robustní charakter nového MINI Countryman je v interiéru vyjádřen jasně horizontální strukturou, plynulými liniemi a velkorysými plochami. Tvar výdechů ventilace navazuje na vnější vertikálně řešené designové prvky. K exkluzivní atmosféře v automobilu přispívají moderní, ergonomicky optimalizované ovladače společně s kvalitními použitými materiály a dokonalým zpracováním. Charakteristický centrální přístroj je integrovaný do palubní desky a je obklopen diodovým kruhem, který mění barvy v závislosti na jízdní situaci. Řidič tak dostává od MINI zpětnou vazbu. Světelný kruh je součástí paketu MINI Excitement, který obsahuje například LED ambientní osvětlení a projekci loga MINI do prostoru na zem vedle řidičových dveří.

Čtyři motory při uvedení na trh.
Nová generace MINI Countryman přichází s kompletně nově vyvinutými technologiemi pohonu. Při uvedení na trh budou k dispozici dva zážehové a dva vznětové motory nejnovější generace, všechny využívající technologie MINI TwinPower Turbo.

 • MINI Cooper Countryman: zážehový 3válec, objem: 1499 cm³, výkon: 100 kW/136 k, max. točivý moment: 220 Nm
 • MINI Cooper S Countryman: zážehový 4válec, objem: 1998 cm³, výkon: 141 kW/192 k, max. točivý moment: 280 Nm
 • MINI Cooper D Countryman: vznětový 4válec, objem: 1995 cm³, výkon: 110 kW/150 k, max. točivý moment: 330 Nm
 • MINI Cooper SD Countryman: vznětový 4válec, objem: 1995 cm³, výkon: 140 kW/190 k, max. točivý moment: 400 Nm.

Kromě sériově dodávané 6stupňové manuální převodovky je pro nové MINI Cooper Countryman nabízena i 6stupňová převodovka Steptronic. Pro nové MINI Cooper S Countryman a MINI Cooper D Countryman je k dispozici i 8stupňová převodovka Steptronic. Ta tvoří standardní výbavu u MINI Cooper SD Countryman.

Nejnovější generace motorů a převodovek posilují temperament nového MINI Countryman, ale současně zlepšují i jeho dynamické parametry. Například nové MINI Cooper S Countryman s 8stupňovou převodovkou Steptronic zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhých 7,2 s – to znamená o 0,9 s rychleji než v případě předchůdce. V porovnání s předchozí generací prakticky každá varianta pohonu demonstruje výrazné zlepšení dynamiky, ale i optimalizaci v oblasti spotřeby paliva. V závislosti na konkrétním motoru byla spotřeba paliva snížena až o 1,4 l/100 km. Nejvýraznější úspory v kategorii spalovacích motorů dosahuje MINI Cooper D Countryman, a to díky spotřebě paliva 4,5 až 4,3 litru na 100 kilometrů a hodnotami emisí CO₂ 118 až 113 gramů na kilometr (testovací cyklus EU, záleží na zvoleném rozměru pneumatik). Hodnoty nového MINI Cooper S E Countryman ALL4 s plug-in hybridním pohonem jsou dokonce ještě nižší.

Nový systém pohonu všech kol ALL4: rychlý a přesný, kompaktní a efektivní.
Nové MINI Countryman dosahuje výjimečné hospodárnosti i ve spojení se systémem pohonu všech kol ALL4, který je volitelně nabízen ke všem motorům. Nová verze systému pohonu všech kol vyniká rychlými a přesnými reakcemi na změny jízdních situací, ale zároveň je kompaktní a má vysokou účinnost. Tvoří ho rozdělovací převodovka integrovaná do diferenciálu přední nápravy, spojovací hřídel vedoucí k zadní nápravě a spojka, která zajišťuje přesné dávkování točivého momentu na zadní kola. Elektronické ovládání je spojeno se stabilizačním systémem Dynamic Stability Control DSC, díky čemuž zaznamená potřebu změny distribuce točivého momentu s dostatečným předstihem. Pohon ALL4 proto optimalizuje trakci a stabilitu při jízdě v náročných podmínkách, ale současně zlepšuje agilitu při dynamických průjezdech zatáčkami.

Elektrické a elektrizující: MINI Cooper S E Countryman ALL4.
Nová generace MNI Countryman prošlapává cestu k radosti z jízdy bez lokálních emisí. Plug-in hybridní pohon nového MINI Cooper S E Countryman ALL4 dovoluje jízdu čistě na elektrickou energii až do rychlosti 125 km/h. Síla se z elektromotoru uvolňuje okamžitě, přísun je neutuchající a prakticky zcela tichý. To nabízí zcela nový, revoluční náhled na motokárové jízdní vlastnosti MINI. Neméně fascinující je v novém MINI Cooper S E Countryman ALL4 pečlivě řízená spolupráce elektrického a spalovacího motoru. Elektromotor o výkonu 65 kW/88 k předává svou sílu zadní nápravě pomocí jednostupňové převodovky, zatímco zážehový 3válec o výkonu 100 kW/136 k dodává přes 6stupňovou převodovku Steptronic točivý moment předním kolům. Díky této kombinaci vzniká elektrický pohon všech kol, který nabízí neustálou rovnováhu mezi radostí z jízdy a hospodárností. Spotřeba paliva modelu MINI Cooper S E Countryman ALL4 dosahuje dle testovacího cyklu EU pouze 2,1 litrů na 100 kilometrů, zatímco emise CO₂ činí pouze 49 gramů na kilometr. Více o tomto modelu se dočtete v samostatném článku >>

Radost z jízdy na míru: Dynamic Damper Control a jízdní režimy MINI.
Vysoce kvalitní podvozek nového MINI Countryman tvoří specificky naladěná přední náprava typu McPherson a víceprvková zadní náprava, optimalizovaná pro vyšší tuhost a nižší hmotnost. Tím jsou položeny základy precizního chování a maximální možné agility. Celek doplňuje elektromechanické řízení s funkcí Servotronic, účinné brzdy a stabilizační systém Dynamic Stability Control (DSC). V základní výbavě modelů MINI Cooper Countryman a MINI Cooper D Countryman jsou 16palcová kola z lehkých slitin, zatímco ostatní verze jsou vybaveny koly s průměrem 17 palců. V rámci volitelné výbavy je možné vybírat kola až do velikosti 19 palců.

Volitelnou součástí nového MINI Countryman je i systém aktivních tlumičů Dynamic Damper Control. S pomocí možnosti volby jízdních režimů lze aktivovat jedno ze dvou nastavení elektronicky řízených tlumičů. Otočný ovladač umístěný vedle řadicí páky nebo voliče převodovky dovolují řidiči zvolit až tři nastavení: MID, SPORT a GREEN. Podle zvoleného režimu je ovlivněn chod pedálu plynu, účinnost posilovače řízení, provozní režim elektricky napájených komfortních prvků, zvuk motoru a charakteristika řazení převodovky Steptronic

Premiéra: středový ovladač s dotekovým displejem.
Ve standardní výbavě nového MINI Countryman je připraveno rádio MINI Boost se čtyřřádkovým displejem na centrálním přístroji a Bluetooth hands-free. V rámci volitelné výbavy lze pořídit rádio MINI Visual Boost s barevným displejem o úhlopříčce 6,5 palce, audiosystém Harman Kardon, navigační systém MINI nebo navigační systém MINI Professional. Součástí paketu Wired, který obsahuje i navigační systém MINI Professional, je nejen ovladač s dotykovou horní plochou na středovém tunelu, ale také barevný displej s novým designem a úhlopříčkou 8,8 palce, umístěný v kruhovém centrálním přístroji. Nyní je nově dotykový, takže veškeré jeho funkce lze ovládat a upravovat i jednoduchým dotykem prstu.

Zaznamenává radost z jízdy v náročném terénu: MINI Country Timer.
Ve spojení s paketem Wired a navigačním systémem MINI Professional je možné využít i další funkci vyvinutou exkluzivně pro MINI Countryman. Ta se zaměřuje na všestranné talenty nového automobilu způsobem, který je nejen inovativní, ale zároveň zábavný. MINI Country Timer zaznamenává jízdu po nerovných, svažitých, bahnitých či zasněžených površích a cestách. Jakmile se nové MINI Countryman dostane do náročného terénu, na centrálním displeji je graficky zobrazen typ a rozsah výzvy. „Řidič si poté může na palubním displeji přečíst, jak dlouho a jak intenzivně projížděl po tomto typu povrchu,“ vysvětluje Julius Schluppkotten, projekt manažer nového MINI Countryman. Jízdní situace jsou analyzovány na základě dat poskytovaných řídicí jednotkou systému Dynamic Stability Control. Díky tomu je možné sledovat, jak rychle a vytrvale nové MINI Countryman opustilo roli „městského cruiseru“ a dosáhlo na kategorii „horolezec“.

Moderní asistenční systémy, kvalitní výbava pro více komfortu.
Radost z jízdy není v novém MINI Countryman postavena pouze na všestrannosti, ale také na vysoké úrovni bezpečnosti a pohodlí. Klíčovým faktorem jsou v tomto ohledu standardně i volitelně dodávané asistenční systémy. Standardně dodávaný systém varování před nárazem s funkcí brzdění ve městě může být dále rozšířen o další prvky. Zmiňme Driving Assistant s aktivním tempomatem řízeným kamerou, varování před chodci s brzdnou funkcí, asistent dálkových světel a funkci čtení dopravních značek. K tomu lze vybrat například i Park Distance Control, couvací kameru, Parking Assistant či Head-Up Displej.

Program volitelné výbavy obsahuje i řadu dalších prvků – dvouzónovou automatickou klimatizaci, panoramatické skleněné střešní okno nebo alarm s červeným LED indikátorem ve střešní anténě. Nechybí ani nabídka tažného zařízení s odnímatelnou hlavicí. Podle zvoleného motoru lze za automobilem táhnout brzděný přívěs o hmotnosti 1500 až 1800 kg. Díky široké nabídce laků karoserie, typů čalounění interiéru a vnitřních povrchů si lze nové MINI Countryman přizpůsobit vlastnímu stylu. S nabídkou tří variant volitelného programu MINI Yours Interior Styles je nápadný design interiéru podkreslen podsvícenými dekorativními pruhy. Jedinečnou atmosféru v interiéru ještě dokreslí volitelný světelný paket obsahující LED osvětlení interiéru a LED prostorové osvětlení; ambientní osvětlení je součástí volitelného paketu MINI Excitement a umožňuje zvolit libovolnou barvu.

Novinky od MINI Connected: asistent osobní mobility a MINI Find Mate.
I oblast konektivity se představením nového MINI Countryman posunula na novou úroveň. MINI Connected už není pouze o známých informačních funkcích v automobilu, ale jako součást komplexního přístupu přináší podporu také pro individuální plánování i mimo automobil. Stává se tak komplexním asistentem osobní mobility. MINI Connected, které funguje na flexibilní platformě Open Mobility Cloud, pomocí telefonů Apple iPhone nebo Apple Watch integruje automobil do digitálního života řidiče MINI.

Centrem tohoto spojení je u nového MINI Countryman aplikace MINI Connected, inovovaný asistent osobní mobility, který je řidičům MINI k dispozici od října 2016. Díky jednoduchému plánování osobní mobility se uživatel na schůzku dostaví vždy včas a bez zbytečného stresu. A doprava není omezena výhradně na automobil: MINI Connected informuje řidiče o ideálním času odjezdu, a to na základě termínů v kalendáři a aktuálních dopravních informací. Adresy a schůzky uložené do telefonu jsou pomocí MINI Connected automaticky posílány do automobilu, takže je není nutné znovu zadávat do navigačního systému. MINI Connected do seznamu oblíbených destinací ukládá často navštěvovaná místa a detekuje časté trasy (například každodenní cesty mezi domovem a prací) a díky tomu je schopné řidiče informovat o případných nečekaných dopravních komplikacích na cestě.

Další novou funkcí v oblasti konektivity je MINI Find Mate. Je součástí paketu Wired a skládá se z takzvaných přívěsků s funkcí bezdrátového vyhledávání, které jsou připevněny k často používaným objektům typu tašek, kufříků, svazků klíčů nebo batohů. Funkce MINI Find Mate je schopna určit polohu jakékoliv objektu připojeného do systému, který řidič nesmí zapomenout: hledání probíhá nejen v palubním počítači MINI Countryman, ale také na chytrém telefonu. Spojení s hledanou věcí zajišťuje Bluetooth a přesná lokalizace je možná díky zvukovému signálu, který se aktivuje buď přímo v automobilu, nebo pomocí chytrého telefonu. Pokud se přívěšek nachází mimo dosah Bluetooth, může být řidič naveden na místo, kde byl signál zachycen naposled.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

237 777 Kč