Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým vzhledem. Modely vyšší třídy obdržely kromě nově uspořádaných výbavových linií se specifickými designovými prvky na přídi a zádi také intenzivní barvy v interiéru a exteriéru, nové designy kol a rozšířenou sériovou výbavu.

Audi v rámci modernizace modelů A6 Limuzína, A6 Avant a A7 Sportback nově uspořádala jejich nabídku. Nová struktura je přehlednější a současně nabízí více prostoru pro individualizaci, protože zákazníci si nyní mohou sestavit interiér nezávisle na zvoleném exteriérovém paketu.


Ještě ostřejší design: Modely Audi A6 a Audi A7 mají masku chladiče Singleframe ve stylu modelů RS

U modelů A6 Limuzína a A6 Avant mají zákazníci na výběr kromě základní vnější výbavy také varianty advanced a S line. Pro model A7 Sportback je k dispozici základní verze a S line. Všechny výbavové linie se přitom vyznačují specifickými designovými prvky na přídi a zádi. Maska chladiče Singleframe s voštinovou strukturou je novým prvkem, který zásadně utváří charakter přídě vozu. V základní verzi obou modelů je maska chladiče matně černá a má chromovaný rámeček. Modelu A6 vyhrazená výbavová linie advanced line disponuje maskou chladiče v lesklém odstínu tmavého chromu, ale příď se v tomto případě odlišuje také krajními otvory pro přívod vzduchu a záď difuzorem v novém dynamickém designu s plastovou lištou lakovanou odstínem stříbrná Selenit. Součástí výbavové linie advanced line jsou navíc sportovní 18“ kola. Pro oba modely je na výběr varianta S line. V tomto případě zdobí masku chladiče chromované lišty. U modelu A6 byl nově navržen difuzor na zádi. Lišta na difuzoru má platinově šedou barvu, u modelu A7 odstín chromu. S line exteriér pro model Audi A6 kromě toho zahrnuje nově tvarované, matně černé krajní otvory pro přívod vzduchu na přídi s platinově šedými lištami, rozšíření bočních prahů a 19“ kola.

Kromě možností pro odlišení exteriéru mají zákazníci na výběr interiérový paket S line, který v oblasti interiéru vychází z dosavadního sportovního paketu S line. U tohoto paketu jsou interiér, přístrojová deska a čalounění stropu černé. Sportovní multifunkční volant s černými páčkami pro manuální řazení je obšitý kůží, perforovanou v zónách pro uchopení, s kontrastním prošíváním. Opěrka nohy a pedály jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli. Interiérový paket S line dále nabízí čalounění sedadel kombinací tkanina Sequenz/kůže u modelu Audi A6 nebo tkaninou z mikrovlákna Dinamica Frequenz s reliéfním logem S na opěradlech předních sedadel u modelu Audi A7. Hliníkové prahové lišty vpředu a vzadu mají osvětlení a vpředu logo S.

Modely Audi S6 a Audi S7 dostaly masku chladiče Singleframe s ozdobnými lištami hliníkového vzhledu a zvýrazněné krajní otvory pro přívod vzduchu na přídi. Ty jsou u modelu Audi S6 matně černé, u modelu Audi S7 v odstínu tmavého chromu s matnou povrchovou úpravou. Přední spoiler je u obou modelů lakován v odstínu stříbrná Selenit.

Nové barvy a materiály v interiéru a exteriéru

Pro modely Audi A6 a A7 a jejich příslušné deriváty S je nyní k dispozici paleta čítající celkem dvanáct barev karoserie. Poprvé se v portfoliu nacházejí barvy bílá Arcona a metalická hnědá Madeira. Nově se pro modely S a výbavové linie S line dodávají metalické laky červená Grenadine a modrá Ascari. Nabídka zahrnuje celkem osm různých variant ozdobného obložení interiéru. Výběr rozšířila ozdobná obložení z přírodně upraveného dřeva olivovníku nebo vulkánově šedého jasanu a ozdobné prvky obšité tkaninou z mikrovlákna Dinamica.

V detailech rozšířená sériová výbava

Audi virtual cockpit se z části dodává sériově. Zcela digitální panel sdružených přístrojů má úhlopříčku 12,3 palce a rozlišení Full HD 1920 x 720 pixelů. Řidič tento displej ovládá prostřednictvím multifunkčního volantu. Zvolit si přitom může klasický vzhled zobrazení nebo režim pro informace a zábavu. Rozšíření sériové výbavy se týká také osvětlovací techniky. Základní světlomety jsou nyní u modelů Audi A6 a S6 kompletně osazeny diodami LED a zahrnují světla pro denní svícení s charakteristickými konturami.

Tmavší sportovní kola pro ušlechtilý vzhled

V souladu s velkou poptávkou po tmavých kolech byla paleta kol pro Audi A6 a Audi A7 zásadně změněna a tyto varianty tvoří nyní více než polovinu nabízených verzí. Modely Audi A6 Limuzína a A6 Avant jezdí v základní linii na kovaných 17“ kolech z lehké slitiny s 10 paprsky a pneumatikami rozměru 225/60. Sportovnější vzhled dodává 18“ kolům s velkým počtem paprsků grafitově šedá povrchová úprava. Platinově šedá jsou nyní 19“ kola v dynamickém stylu s 5 paprsky. Leštěná 20“ kola mají hvězdicový design s 10 paprsky a jsou k dispozici nejen v platinově šedém odstínu, ale nyní také v metalické černé barvě.

Fanoušky tmavého stylu okouzlí také grafitově šedou barvou lakovaná a leštěná 21“ kola s pěti jemnými dvojitými paprsky do V. Pro modelovou řadu A6 zcela nová jsou pětipaprsková 21“ kola, jejichž „vzdušný“ design je inspirován motoristickým sportem a přispívá k chlazení brzd.

U modelu A7 Sportback mají 19“ kola s 10 paprsky ve tvaru písmene Y nyní grafitově šedou povrchovou úpravu. Ušlechtilou platinově šedou barvu mají nově 20“ kola s pěti dvojitými paprsky a pro model S7* se dodávají sériově. Kovaná 21“ kola s pěti paprsky v paralelním designu jsou nyní leštěná a vyznačují se mimořádně sofistikovaným vzhledem. Další novinkou v nabídce jsou vždy leštěná 20“ kola s 5 segmentovými paprsky v matně černém designu Evo a matná, tmavě šedá 21“ kola rovněž v klasickém designu s 5 vícenásobnými paprsky. Obě verze jsou z nabídky Audi Sport.

Ceny modernizovaných modelů Audi A6 a Audi A7 pro český trh ještě nebyly stanoveny, prodej bude spuštěn v průběhu června.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč