Modernizace motorů ve výrobě Škoda Auto | Autanet.cz

Modernizace motorů ve výrobě Škoda Auto

30. 07. 2009
Sdílet článek

Škoda Auto zahájila ve svém závodě na výrobu agregátů v Mladé Boleslavi, sídle české automobilky, produkci modernizovaného motoru 1.2 HTP. Rozsáhlé úpravy tohoto úsporného tříválcového zážehového motoru jsou výsledkem práce technického vývoje.

Modernizace motoru zahrnuje různá opatření. K nejdůležitějším patří výměna článkového řetězu, pohánějícího rozvodové ústrojí, za ozubený řetěz. Mimoto se podařilo snížit hmotnost klikové hřídele.



Úpravy se týkají obou variant motoru, tedy jak dvou-, tak i čtyřventilové verze.



Úpravy stávajícího agregátu se též díky provedené optimalizaci hmotnosti projeví zlepšením kultivovanosti jeho chodu, úsporou spotřeby paliva a snížením emisí a hlučnosti,“ vysvětlil Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto odpovědný za oblast technického vývoje.



Modernizovaný tříválcový agregát 1.2l je určen do modelů Škoda Fabia a Roomster, VW Polo a Fox, Seat Ibiza a Cordoba. V roce 2008 bylo v závodě Škoda v Mladé Boleslavi vyrobeno 270 875 tříválcových atmosférických motorů 1.2l.


Obrázek: Nový model Škoda Yeti

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: MGS5 EV Exclusive umí jednu věc dokonale
Platnost evidenční kontroly v ČR se prodlužuje na dva roky Test: Honda Jazz je malý velký prcek s obrovskou výhodou BMW M2 CS je lehčí, výkonnější a schopnější Test: Opel Astra 1.5 Diesel AT8 nabídne hned několik trumfů

Tipy z autobazarů

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Rok výroby 2012

128 900 Kč
Škoda Superb 2.0 TSI 206kW L&K 4x4 DSG

Škoda Superb 2.0 TSI 206kW L&K 4x4 DSG

Rok výroby 2022

779 000 Kč
Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Rok výroby 2021

499 999 Kč
Land Rover Discovery 3,0 TD6 HSE AWD AUT 7 míst Odp

Land Rover Discovery 3,0 TD6 HSE AWD AUT 7 míst Odp

Rok výroby 2019

649 000 Kč