Modely DS 3 a DS 7 můžete mít v limitované edici Crossback Louvre

Francouzská automobilka pro Českou republiku zatím uvádí model DS 7, který přijde minimálně na 1 015.000 Kč s dieselem 1.5 BlueHDi pod kapotou. Třicet tisíc korun je potřeba přihodit na benzínovou 1.6 PureTech, přičemž obě verze jsou spojeny s osmistupňovým automatem. Za Plug-in hybrid dáte minimálně 1 360.000 Kč. Verze s phonem 4x4 přijde na 1 460.000 Kč.

Palác Louvre je jako bývalá královská rezidence součástí francouzské historie již osm století. Jako veřejné muzeum byl Louvre otevřen v roce 1793 a dnes představuje sbírky, které patří k nejlepším na světě a zahrnují devět tisíciletí a pět kontinentů. Lidé z celého světa obdivují více než 35 000 děl rozdělených do osmi oddělení, včetně Mony Lisy, Níké Samothrácké a Venuše mélské. Louvre je živoucím a inspirativním místem, které bylo vytvořeno pro umělce, a i dnes absorbuje současné umění. Jeho symbolem je pyramida, jejímž autorem je Ieoh Ming Pei a která v roce 2019 oslavila třicáté výročí. Louvre je jako strážce tohoto jedinečného dědictví, které prezentuje veřejnosti, nejnavštěvovanějším muzeem na světě.


  • Společnost DS Automobiles jako patron muzea Louvre představuje dvě nové exkluzivní limitované edice DS 3 Crossback Louvre a DS 7 Crossback Louvre.
  • Vozy DS 3 Crossback Louvre a DS 7 Crossback Louvre, které představují nejluxusnější verzi svých modelových řad, nabízejí eleganci, která nemá ve svém segmentu konkurenci.
  • Umění s vozy DS 3 Crossback Louvre a DS 7 Crossback Louvre cestuje prostřednictvím jedinečné aplikace na středovém displeji, která představuje 182 legendárních uměleckých děl z muzea Louvre doprovázených podcasty v pěti jazycích.

Společnost DS Automobiles je partnerem muzea Louvre od svého vzniku v roce 2014. Jejich spolupráce je založená na spojenectví dědictví a modernosti pro budování budoucnosti. Tato vize je založena na vynikající kvalitě, know-how a inovacích, díky nimž Francie a Paříž září po celém světě. Od roku 2020 se jméno Louvre stalo vznešeným exkluzivním podpisem řady DS Automobiles s limitovanou edicí DS 7 Crossback Louvre, který se nyní rozšiřuje také na DS 3 Crossback Louvre.

Naši designéři přenesli do vozu DS 3 Crossback Louvre znaky muzea, na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích jsou tak elegantně umístěny speciální emblémy „Louvre“. Přední maska DS Wings a maska chladiče jsou v černém odstínu Onyx, osa kapoty má pod lakem vyvedený motiv pyramidy. Zadní světla, která jsou v rámci sériové výbavy vybavena LED diodami, jsou ozdobena leskle černou lištou.

Osmnáctipalcová kola z lehké slitiny Luxor jsou také opatřena motivem pyramidy, střed je černý. Další vnější znak, kryty zpětných zrcátek, jsou opatřeny laserem gravírovaným motivem pyramidy na černém pozadí, stojky zrcátek přebírají odstín karoserie.

Interiér vozu DS 3 Crossback Louvre je v provedení DS Opéra, jehož elegance nemá ve své kategorii konkurenci. Na první pohled okouzlí svými sedadly z černé kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet, ze stejné kůže je i dekor na palubní desce a ve výplních dveří. Smyslové zážitky umocňuje perleťové prošívání a gilošování „Clous de Paris“.

Dalším typickým prvkem vozů DS Automobiles je volant ručně obšitý kůží včetně ramen a středu. V kabině upoutají další specifické znaky, jako vytlačený reliéf s motivem pyramidy a štítek „Louvre“ na přístrojové desce. Na leskle černém obvodu řadicí páky je laserem vyrytý motiv pyramidy.

Láska k umění a kultuře se projevuje novými exkluzivními způsoby. S vozem DS 3 Crossback Louvre může posádka objevovat nejvýznamnější umělecká díla nejkrásnějšího muzea na světě.

Pro potěchu smyslů zobrazuje DS 3 Crossback Louvre tato umělecká díla na velkém středovém displeji s vysokým rozlišením o uhlopříčce 10,3 palců. Díla se rovněž stávají zdrojem inspirace při poslechu zhruba čtyřminutových podcastů, které odhalují všechna jejich tajemství (k dispozici ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině a italštině).

Týmy muzea Louvre a DS Automobiles vybraly 182 uměleckých děl, která reprezentují všechny sbírky a oddělení muzea. Mění se každý týden nebo je můžete vyhledat pomocí vyhledávače, a zkrášlit si tak každou cestu ve voze DS 3 Crossback Louvre. Vrcholem elegance je možnost cestovat s uměleckým dílem – obrazem nebo sochou – zobrazeným na středovém displeji.

Mezi nabízená díla patří například socha Níké Samothrácká, portrét Mony Lisy od Leonarda da Vinciho, Veroneseho Svatba v Káni galilejské, Napoleonova korunovace od Jacquese-Louise Davida, Vor Medúzy od Théodora Géricaulta, Svoboda vede lid na barikády od Eugèna Delacroixe a egyptská socha Sedícího písaře.

DS 3 Crossback Louvre je k dispozici se 100% elektrickým motorem E-Tense. Ve verzi se spalovacím motorem je DS 3 Crossback Louvre k dispozici s benzínovým motorem PureTech 130 EAT8 nebo PureTech 155 EAT8 a dieselovým motorem BlueHDi 130 EAT8.

DS 3 Crossback Louvre je k dispozici v pěti odstínech: černá Perla Nera, šedá Artense, šedá Platinum, bílá Perle Nacré a Cristal Pearl, vždy se střechou v odstínu černá Perla Nera.

---

DS 7 Crossback Louvre má znaky „Louvre“ na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a okenní lišty mají leskle černé zdobení, stejně jako střešní nosič a lišty zadních světel.

Model DS 7 Crossback Louvre lze přizpůsobit do nejmenšího detailu, pozornost upoutá i laserem gravírovaný motiv pyramidy na černých krytech zpětných zrcátek. Další špetku elegance dodává vozu DS 7 Crossback Louvre exkluzivní design dvacetipalcových kol Alexandria.

V interiéru se motiv pyramidy od Ieoh Ming Peie decentně objevuje ve formě 3D tisku na výdechu ventilace, palubní desce a jako reliéf vytlačený v kůži Nappa na víku středové odkládací přihrádky.

Umění cestovat se pro DS Automobiles stává uměním na cestě, s osobitým komfortem v jemném a elegantním prostředí. Ukázka francouzského know-how kombinuje nové techniky, jako je 3D tisk nebo laserové gravírování, a mistrovské zpracování ušlechtilých materiálů, jako je černá kůže Nappa Black Art Basalt s proplétáním Bracelet. Je to vyvrcholení dlouhé spolupráce s muzeem Louvre, která dala vzniknout tomuto spojenectví kultury a umění cestovat.

DS 7 Crossback Louvre představuje 182 uměleckých děl, které vybraly týmy muzea Louvre a DS Automobiles tak, aby reprezentovaly všechny sbírky a oddělení. Zobrazují se na velkém středovém dvanáctipalcovém displeji s vysokým rozlišením a doplňují je zhruba čtyřminutové podcasty, které odhalují všechna jejich tajemství (k dispozici ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině a italštině).

Špičková technologie: dva plug-in hybridní motory s výkonem až 300 k a výjimečná výbava

Aby umění mohlo cestovat, je DS 7 Crossback Louvre k dispozici se dvěma plug-in hybridními motory o výkonu 300 k (pohon všech 4 kol) a 225 k (pohon 2 kol), s emisemi CO2 mezi 30 a 36 gramy na kilometr a spotřebou paliva 1,3 až 1,6 litru na 100 km v závislosti na kombinovaném cyklu. Ve 100% elektrickém režimu a režimu s nulovými emisemi je dojezd podle normy WLTP až 58 kilometrů. Verze s výkonem 300 k zrychlí na 100 km/h za 5,9 vteřin a 1000 metrů s pevným startem překoná za 25,9 vteřin.

K dispozici je také benzinový motor PureTech 180 s automatickou převodovkou.

Vůz DS 7 Crossback Louvre, jehož základem je výbava Rivoli a interiér DS Opéra Black Art Basalt, je symbolem francouzského know-how v automobilovém odvětví. Kombinuje řadu vyspělých technologických prvků s dokonalou elegancí, včetně – v rámci sériové výbavy – systému DS Connected Pilot, poloautonomního systému řízení 2. úrovně, odpružení řízeného kamerou DS Active Scan Suspension, světly DS Active LED Vision pro aktivní svícení, Ve výbavě je rovněž řada asistenčních systémů řízení, jako je rozšířené rozpoznávání dopravních značek, aktivní sledování mrtvého úhlu, varování před snížením pozornosti řidiče pomocí kamery nebo aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, dále přední vyhřívaná a větraná sedadla s masážní funkcí a vyhřívané čelní sklo.

DS 7 Crossback Louvre je k dispozici ve čtyřech odstínech: modrá Encre, Cristal Pearl, černá Perla Nera a šedá Platinium.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč