Mini Clubman má po faceliftu, je pořád stejné

Nic zásadní se po modernizaci nezměnilo. Nový je design přední části s nově navrženou maskou chladiče, nové jsou LED světlomety s matrixovou technologií pro dálková světla či LED mlhové světlomety se světelným kroužkem pro denní svícení. Vzadu najdeme standardní LED zadní světla, volitelně v provedení britské vlajky Union Jack. Mezi novinky je nutné započítat nové barvy karoserie, nová černá barva karoserie Piano Black či nová kola z lehké slitiny. Ve výčtu změn nesmíme zapomenout na o 10 milimetrů snížený sportovní podvozek, rozšířenou nabídku koženého čalounění a obložení interiéru nebo na nové funkce Mini Connected.

Nové MINI Clubman s pečlivě zdokonaleným designem, rozšířeným výběrem inovativních prvků výbavy a nejnovějšími technologiemi z oblasti ovládání a konektivity ještě více cizeluje svůj profil stylového individualisty segmentu prémiových kompaktních vozů. Praktický pětimístný automobil, kombinující charakteristickou zábavu za volantem MINI s vysokou úrovní praktičnosti pro každý den i na dlouhé cesty, získává ještě větší charisma díky čerstvým vylepšením exteriéru a interiéru. Nejnovější aktualizace řady digitálních služeb MINI Connected podtrhují progresivní, na životní styl orientovaný charakter nového MINI Clubman. Navíc, atraktivní doplňky volitelné výbavy a MINI Originálního příslušenství nabízejí další možnosti individuálního vylepšení.


Design exteriéru nového MINI Clubman je elegantní, individualistický a exkluzivní. Jeho osobité proporce vyplývají z tvaru karoserie navržené v úhledném a sportovním stylu, který je pro značku MINI s dynamicky protaženou linií střechy a strmou zádí typický. Kromě toho dělené zadní dveře, které tvoří dvě do boku se otevírající křídla, z něj činí jediný automobil segmentu kompaktních vozů se šesti dveřmi. Díky skutečnosti, že zavazadlový prostor lze zvětšit podle potřeby z 360 litrů až na maximálních 1250 l, se vyznačuje mimořádnou praktičností.

Jedinečné pojetí tvaru karoserie je kombinováno s typickými designovými prvky značky MINI. V přední části se jedná především o mohutně klenutou kapotu, kruhové světlomety, jejichž rámečky jsou standardně chromované (volitelně leskle černé), a šestiúhelníkovou masku chladiče. Nejvýraznějším designovým prvkem nového MINI Clubman je nově navržená maska chladiče, která se nyní rozprostírá přes celý nárazník. Díky mohutně tvarovaným obrysům a nové struktuře nasávacích otvorů vypadá při pohledu zpředu mimořádně výrazně. Maska chladiče je ohraničena úzkým rámečkem vyrobeným z jednoho kusu. Nasávací otvor je rozdělen šesti černými horizontálními příčkami, které mohou být volitelně chromované. Specifickým prvkem v přední části modelů MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper SD Clubman je mřížka s šestiúhelníkovým vzorem namísto horizontálních lamel a jediná chromová vzpěra v nasávacím otvoru, stejně jako chromované logo S uprostřed. 

Variabilní intenzita osvětlení, neoslňující dálková světla: adaptivní LED světlomety s funkcí Matrix.
Charakteristický vzhled nového MINI Clubman je při pohledu zpředu také výsledkem upraveného designu kruhových světlometů. Standardní halogenové světlomety mají nyní zvětšený reflektor a nápadný černý prvek uvnitř světlometu. Světlo pro denní svícení je integrováno do obrysových světel ve spodní části předního nárazníku. Nový design mají také volitelné LED světlomety. Upravený styling světlometů zahrnuje LED moduly pro dálková a potkávací světla, která nyní svítí jasněji. I zde je uvnitř reflektoru černý prvek. Bílé světelné prstence lemující hlavní světlomet slouží jako světlo pro denní svícení a zároveň směrový ukazatel. 

Součástí volitelné výbavy jsou adaptivní LED světlomety s matrixovou technologií dálkových světel. Nabízejí funkci odbočovacích světel, kterou lze rozpoznat podle vložky uvnitř světlometu, a automaticky upravují svůj jas podle aktuální situace. V městském provozu a při omezené viditelnosti v důsledku špatného počasí je krajnice osvětlena s větší intenzitou prostřednictvím potkávacího světla odbočovacích světel. Při jízdě po dálnici je možné selektivně zvýšit dosvit dálkových světel.

Navíc, adaptivní LED světlomety nového MINI Clubman jsou nyní vybaveny automatickou funkcí selektivního zhasínání dálkových světel. Jejich inovativní matrixová technologie umožňuje zvětšit dosvit světelného paprsku a zároveň zamezit oslnění ostatních účastníků silničního provozu. Za tímto účelem jsou dálková světla rozdělena do čtyř segmentů, které lze nezávisle na sobě aktivovat a deaktivovat a v rychlostech nad 70 km/h přizpůsobit světelný paprsek situaci na silnici. Jakmile přední kamera nového MINI Clubman zaregistruje protijedoucí vozidlo nebo vozidlo jedoucí stejným směrem, prostor, který toto identifikované vozidlo zaujímá, je osvětlen pouze jasem potkávacích světel.

LED mlhová světla jsou součástí volitelné výbavy MINI Clubman. Nacházejí se ve standardně dodávaných obrysových světlech a nabízejí dodatečnou funkci denního svícení, která je realizována LED zdroji světla. 

Standardní LED zadní světla, volitelně k dispozici v designu britské vlajky.
Nové MINI Clubman je standardně vybaveno LED zadními světly. Světelné jednotky s chromovanými rámečky jsou nyní speciálně integrovány do dělených zadních dveří. Ve spojení s volitelnými LED světlomety nebo adaptivními LED světlomety jsou horizontálně orientovaná zadní světla vybavena novým designem, který podtrhuje britský původy značky: grafická struktura světelných zdrojů je vyobrazena v podobě vzoru britské vlajky. Motiv vlajky s výraznými linkami přináší osobitou formu identifikace, a to jak ve dne, tak v noci. Tato nově navržená světlená jednotka souží také jako zdroj brzdového světla.

Svěží vzhled s novými barvami karoserie a černým exteriérem Piano Black.
Co se barev karoserie týče, na výběr jsou tři nové barevné varianty. Nové MINI Clubman je nyní dostupné v červeném metalickém laku Summer Red, zeleném metalickém laku British Racing Green nebo černém metalickém provedení MINI Yours Enigmatic Black. Jako alternativa k barvě karoserie mohou být střecha a kryty vnějších zpětných zrcátek vyvedeny také v černé, bílé nebo stříbrné barvě.

Seznam volitelné výbavy navíc nabízí další možnosti individualizace exteriéru. S volitelnou výbavou Piano Black Exterior pro MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper SD Clubman jsou rámečky hlavních světlometů, zadních světel a mřížky chladiče zhotoveny namísto v chromovém ve vysoce lesklém černém provedení.

Nová kola z lehké slitiny, nižší sportovní podvozek.
V závislosti na modelové variantě je nové MINI Clubman standardně vybaveno koly z lehké slitiny o průměru 16 nebo 17 palců. V rámci volitelné výbavy jsou k dispozici kola z lehké slitiny ve velikostech 18 a 19 palců. Novinkou v nabídce kol z lehké slitiny jsou 18palcová kola ve dvoubarevných designových variantách Multiray Spoke a MINI Yours British Spoke, společně s dvoubarevnými 19palcovými koly z lehké slitiny John Cooper Works Circuit Spoke. 

Další zcela novou položkou seznamu volitelné výbavy je o 10 milimetrů snížený sportovní podvozek. Tato výbava nejen že dodatečně optimalizuje agilní jízdní vlastnosti nového MINI Clubman, ale ještě intenzivněji klade důraz na jeho sportovní vzhled.

K dispozici je také adaptivní podvozek. Nabízí možnost volit mezi dvěma nastaveními tlumičů prostřednictvím tlačítka voliče jízdních režimů MINI Driving Modes. V závislosti na jízdní situaci lze aktivovat buď sportovní, nebo komfortní nastavení tlumičů.

Vyjádření individuálního stylu: nové exkluzivní prvky výbavy MINI Yours.
Prvky výbavy z programu MINI Yours nabízejí mimořádně exkluzivní způsob individualizace nového MINI Clubman. Podtrhují britský původ, fascinující tradici značky a také osobní styl řidiče. Charakteristickými vlastnostmi jedinečných prvků výbavy MINI Yours pro exteriér a interiér jsou vysoce kvalitní materiály, precizní zpracování a stylový design. Kromě černého metalického laku MINI Yours Enigmatic Black a dvoubarevných kol z lehké slitiny MINI Yours British Spoke je pro nové MINI Clubman k dispozici celá řada atraktivních designových prvků interiéru.

Nabídka zahrnuje sportovní volant MINI Yours a černé čalounění sedadel MINI Yours Leather Lounge Carbon Black. Sedadla se vyznačují extravagantním motivem v podobě britské vlajky na opěrkách hlavy, která je vyobrazena pečlivě umístěnými perforacemi. Mimořádně exkluzivní akcenty nabízí také výbava MINI Yours Interior Styles, která je v nabídce ve třech podsvícených provedeních Piano Black, Frozen Blue a Fibre Alloy. Podsvícené jsou vnitřní kliky dveří, interiérové lišty a ozdobné prvky středové konzoly, které jsou navrženy tak, aby ladily v odpovídajících barvách. Všechny prvky výbavy MINI Yours jsou k dispozici individuálně. K dispozici je také paket MINI Yours, který navíc obsahuje podlahové koberce MINI Yours s černým lemováním, švy v barvě hliníku a také štítek MINI Yours na bočních oknech.

Dalšími možnostmi individuálního přizpůsobení interiéru jsou varianty čalounění sedadel, které byly nově přidány na seznam volitelné výbavy. Varianta Leather Chester je nyní pro nové MINI Clubman k dispozici také v barvách hnědá Malt Brown, modrá Indigo Blue a šedá Satellite Gray.

Pohon: šest motorů, systém pohonu všech kol ALL4 jako volitelná výbava.
Portfolio motorů nového MINI Clubman zahrnuje dva tříválcové a jeden čtyřválcový zážehový motor spolu s jedním tříválcovým a dvěma čtyřválcovými vznětovými motory, z nichž každý je vybaven nejnovější generací technologie MINI TwinPower Turbo. V pozdější fázi modelový program doplní nové MINI John Cooper Works Clubman. Špičkový sportovec této modelové řady je standardně vybaven systémem pohonu všech kol ALL4.

Jako alternativa k pohonu předních kol, který je pro MINI typický, je pohon všech kol ALL4 volitelně dostupný také pro dvě nejvýkonnější varianty – MINI Cooper S a MINI Cooper SD. Tento systém zajišťuje díky svému rychlému a přesnému elektronickému řízení permanentní rozdělení hnací síly mezi přední a zadní kola podle dané situace.

Místo standardně dodávané šestistupňové manuální převodovky lze pro MINI One Clubman, MINI Cooper Clubman, MINI Cooper S Clubman a MINI One D Clubman volitelně zvolit sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku Steptronic. Pro MINI One S Clubman je v nabídce také sedmistupňová sportovní převodovka Steptronic, jež se vyznačuje obzvláště rychlými změnami převodových stupňů. MINI Cooper D Clubman může být volitelně vybaven osmistupňovou převodovkou Steptronic, která je standardním prvkem výbavy MINI Cooper S Clubman ALL4, MINI Cooper SD Clubman a MINI Cooper SD Clubman ALL4 a u každého z uvedených modelů může být volitelně vyměněna za osmistupňovou sportovní převodovku Steptronic.

Při uvedení na trh bude nový MINI Clubman k dispozici v osmi variantách:

  • MINI One Clubman: 75 kW/102 k, 0–100 km/h za 11,3 sekundy (11,6 sekundy), maximální rychlost 185 km/h (185 km/h), kombinovaná spotřeba paliva: 5,6–5,5 l/100 km (5,5–5,5 l/ 100 km), kombinované emise CO2: 128–125 g/km (125–124 g/km).
  • MINI Cooper Clubman: 100 kW/136 k, 0–100 km/h za 9,2 sekundy (9,2 sekundy), nejvyšší rychlost: 205 km/h (205 km/h), kombinovaná spotřeba paliva: 5,7–5,6 l/100 km (5,4–5,3 l/100 km), kombinované emise CO2: 129–127 g/km (122–120 g/km).
  • MINI Cooper S Clubman: 141 kW/192 k, 0–100 km/h za 7,3 sekundy (7,2 sekundy), maximální rychlost: 228 km/h (228 km/h), kombinovaná spotřeba paliva: 6,5–6,4 l/100 km (5,6–5,5 l/100 km), kombinované emise CO2: 147–145 g/km (127–125 g/km).
  • MINI Cooper S Clubman ALL4: 141 kW/192 k, 0–100 km/h za 6,9 sekundy, maximální rychlost: 225 km/h, kombinovaná spotřeba paliva: 6,2–6,1 l/100 km, kombinované emise CO2: 141–139 g/km.
  • MINI One D Clubman: 85 kW/116 k, 0–100 km/h za 10,8 sekundy (10,8 sekundy), maximální rychlost: 192 km/h (192 km/h), kombinovaná spotřeba paliva: 4,2–4,1 l/100 km (4,1–4,0 l/100 km), kombinované emise CO2: 110–107 g/km (107–105 g/km).
  • MINI Cooper D Clubman: 110 kW/150 k, 0–100 km/h za 8,9 sekundy (8,6 sekundy), nejvyšší rychlost: 212 km/h (212 km/h), kombinovaná spotřeba paliva: 4,4–4,3 l/100 km (4,3–4,2 l/100 km), kombinované emise CO2: 114–113 g/km (113–111 g/km).
  • MINI Cooper SD Clubman: 140 kW/190 k, 0–100 km/h za 7,6 sekundy, maximální rychlost: 225 km/h, kombinovaná spotřeba paliva: 4,4–4,3 l/100 km, kombinované emise CO2: 114–113 g/km.
  • MINI Cooper SD Clubman ALL4: 140 kW/190 k, 0–100 km/h za 7,4 sekundy, maximální rychlost: 222 km/h, kombinovaná spotřeba paliva: 4,7–4,6 l/100 km, kombinované emise CO2: 122–121 g/km.

Široký výběr audiosystémů a navigací.
Standardní výbava nového MINI Clubman zahrnuje audiosystém se šesti reproduktory a USB rozhraním. To umožňuje použití audio streamingu přes Bluetooth. K dispozici je také hands-free telefonní sada s rozhraním USB. Součástí standardně dodávaného ovládacího systému je 6,5palcový barevný displej v centrálním přístroji a ovladač MINI na středové konzole. Výbava Connected Media obsahuje rádio MINI Visual Boost a barevný dotykový displej s úhlopříčkou 6,5 palce a nově navrženým grafickým displejem. Je také možné používat řadu internetových služeb MINI Connected.

Volitelná výbava Connected Navigation nabízí řadu dalších funkcí infotainmentu a zahrnuje také praktický navigační systém. Navigační systém MINI zobrazuje mapy na 6,5palcovém barevném displeji v různých perspektivách, zatímco stěžejními komponenty volitelného příslušenství Connected Navigation Plus jsou 8,8palcový barevný displej, který poskytuje funkci rozděleného displeje, a dotykový ovladač MINI Touch. Součástí této výbavy je též bezdrátové nabíjení pro kompatibilní mobilní telefony a druhou USB zdířku.

Nové MINI Clubman: chytřejší než kdy předtím a „vždy online“.
Nové MINI Clubman je vybaveno trvale ve voze instalovanou SIM kartou schopnou přijímat data standardem 4G. To znamená, že je k dispozici inteligentní nouzové volání s automatickou detekcí polohy vozidla a závažnosti nehody, stejně jako služby MINI TeleServices. Ve spojení s výbavou Connected Navigation a Connected Navigation Plus je možné využívat službu dopravních informací v reálném čase Real Time Traffic Information, služby osobního asistenta Concierge Service, internetovou platformu MINI Online a přípravu pro Apple CarPlay. Mobilní telefonní připojení také znamená, že navigační mapy se aktualizují automaticky.

Současná verze aplikace MINI Connected navíc nabízí mimořádně širokou škálu digitálních služeb, které umožňují bezproblémové začlenění plánování mobility do každodenní digitální rutiny. Zahrnuje možnost zasílat navigační data z chytrého telefonu přímo do vozu a přijímat informace o ideálním čase odjezdu, a také využívat funkci Remote Service. Tato funkce umožňuje řidiči na koncovém digitálním zařízení zobrazit nejen polohu vozidla, stav paliva a další informace o stavu vozidla, ale také aktivovat světlomety, klakson, ventilaci a funkci zamykání/odemykání dveří.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč