Mezinárodním soutěžním jezdcem roku je Hirvonen

Druhý muž celkového pořadí mistrovství světa automobilových soutěží, Mikko Hirvonen z týmu Ford, obdržel počátkem měsíce na slavnostním předávání cen magazínu Autosport v Londýně jedno z nejprestižnějších ocenění v celém motoristickém sportu
Před zraky publika složeného z minulých i současných hvězd automobilového sportu si jezdec týmu BP Ford Abu Dhabi převzal cenu „Mezinárodní soutěžní jezdec roku“. Devětadvacetiletý Hirvonen a jeho spolujezdec Jarmo Lehtinen dovezli svůj Focus RS WRC do pomyslného cíle mistrovství světa 2009 jako druhá posádka celkového pořadí, když jim titul mistrů světa unikl po dramatickém finále v Británii o jediný bod.
Čtenáři magazínu Autosport a webových stránek Autosport.com ohodnotili Hirvonenovo snažení, při kterém mimo jiné dokázal čtyřikrát za sebou zvítězit, cenou pro nejlepšího soutěžního jezdce roku. Na slavnostním ceremoniálu v londýnském hotelu Grosvenor House předal Hirvonenovi cenu finský jezdec Ari Vatanen, který v roce 1981 vybojoval s Fordem titul mistra světa.
K Hirvonenovi se na slavnostním ceremoniálu připojili rovněž Ian Slater, viceprezident Ford of Europe pro komunikaci a vnější vztahy, Gerard Quinn, ředitel Ford of Europe pro motoristický sport, a Malcolm Wilson, ředitel společnosti M-Sport a šéf továrního týmu Ford. „Titul ‚Mezinárodní soutěžní jezdec roku‘ magazínu Autosport je pro Mikka nádherné uznání jeho práce a skvělá tečka za vzrušující sezónou, v níž prokázal bezkonkurenční konzistentnost. Vždyť na stupních vítězů chyběl pouze jednou. S tímto oceněním bude jeho odhodlání polepšit si v mistrovství světa 2010 o jednu příčku o to větší,“ řekl Slater.
Ceny magazínu Autosport se udělují již do roku 1982 jako nezávislé ocenění úspěchů v motoristickém sportu. Čtenáři vybírají své favority v celkem třinácti kategoriích národního i celosvětového motorsportu. Hirvonen je již sedmý Fin, kterému byla udělena cena pro nejlepšího soutěžního jezdce.
Nabídka vozidel na prodej
Zobrazit více vozidel
Ford Transit 2,0 TDCI 7MÍST DVOJKABINA VAL

Ford Focus 1,6 i, serviska, digi klima,
