Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč

vloženo

Značka Land Rover představila novinku pro příští rok – LR Freelander pro rok 2013, který je možné nyní zakoupit i s vnitřní výbavou Range Roveru Evoque. LR Freelander 2 nabídne svým zákazníkům nové barvy karosérie, designové prvky exteriéru, vylepšené vybavení a úsporný dvoulitrový benzinový motor Si4 GTDi s výkonem 240 koní.

Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč

Vnitřní výbava LR Freelanderu obsahuje tři nové barvy (Aintree Green, Havana a Mauritius Blue), které jsou součástí stylu Dynamic, nový středový panel, sedmipalcovou dotykovou obrazovku, audiosystémy Meridian, sedmidenní časované nastavení teploty a volitelnou satelitní navigaci. Nutné nyní nejsou klíčky v zapalování díky systému pasivního nastartování. Motor stačí nastartovat stisknutím tlačítka. Další novinkou je elektrická parkovací brzda, která upravuje brzdnou sílu podle svahu, na kterém je vůz zaparkován.


Exteriér doznal také několika změn, kdy proměnou prošly přední a zadní světla a také přední světla denního svícení. V základní výbavě budou dostupná 17‘‘ litá kola. Šestiválcový motor Si6 byl nahrazen přeplňovaným čtyřválcem Si4. Tento motor je totožný s motory v Range Roveru Evoque, zároveň je úspornější a produkuje o 14 % méně emisí CO2 (cca 224 g/km).

Luxusnější interiér
Pokud se posadíte do LR Freelanderu 2, na první pohled si všimnete nového středového panelu. Původní otočný volič Terrain Response byl nahrazen přepínači jízdních režimů a pod novými dvířky se ukrývá další úložný prostor. Volitelné provedení Dynamic je založeno na modelu SE a zákazník má na výběr ze tří barev interiéru: Ebony, Ivory a Pimento. Ke každé barvě jsou sladěné výplně dveří a prošívání. Pětipalcový displej zobrazoval primární informace spojené s vozem např. teplotu, kontrolku paliva, aktuální převod a režim Terrain Response. Nyní v rámci zcela nového uskupení ovládacích prvků se všechny tyto údaje nalézají mezi tachometrem a otáčkoměrem a doplňují je páčky pod volantem, které pomáhají s celkovým ovládáním systému.

Systém inteligentní parkovací brzdy zohledňuje sklon svahu a to, zda jsou brzdy studené nebo zahřáté. Elektrická brzda se ovládá jedním tlačítkem, a tak ji lze také použít jako nouzovou brzdu. V tomto případě se zvolí nejstabilnější metoda brzdění s použitím protismykových technologií. Brzdu nelze uvolnit, pokud na sedadle řidiče nikdo nesedí.

Ve Freelanderu 2 byla zabudována zadní kamera. Na displeji se zobrazuje zadní pohled s dynamickými křivkami, které představují okraje vozu a předpokládanou trajektorii při couvání. Systém také disponuje grafickou funkcí na zobrazení tažného zařízení. Řidič může také systému udělovat hlasové povely a ovládat tak zvukové funkce, satelitní navigaci nebo systémy klimatizace a volání. Rychlejší systém na bázi pevného disku obsahuje navigaci a další prvky jako: plánovač tras ECO, dynamický zoom, vizualizaci navigace, správu uložených navigačních bodů a navádění na základě dopravního zpravodajství TMC. Navigační a průjezdové body lze ukládat podle názvu.

Infotainmenty v LR Freelanderu 2 2013
V základní výbavě je k dispozici systém Meridian s osmi reproduktory a pětipalcovou obrazovkou. Audiosystém Meridian ve Freelanderu 2 je nyní také dostupný ve variantách 380 W a 825 W. Meridian se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou poskytuje výbornou stereo kvalitu v provedení 380 W a 11 reproduktorů. Pokud si zákazník vybere druhou variantu 825 W tak může poslouchat svou oblíbenou hudbu ze 17 reproduktorů s technologií Trifield. Obě varianty doplňuje kalibrační systém Audyssey MultEQ. Hudební přehrávače jsou vybaveny s laděním AM/FM a DAB a také podporují CD, DVD, virtuální CD, iPod a USB, 3,5 mm vstup pro sluchátka a bluetooth umožňují zapojení dalších podpůrných zařízení. Virtuální CD je pevný disk s kapacitou odpovídající až deseti audio CD, která jsou identifikována pomocí Gracenote.

Výkon benzinového motoru Si4 2,0 GTDi
Si4 GTDi se poprvé objevil v Range Roveru Evoque. Jeho výhodami je např. vysokotlaké přímé vstřikování a proměnlivé časování sacích i výfukových ventilů. Turbodmychadlo zaručuje okamžitou reakci bez prodlení a ocelové výfukové potrubí podporuje rychlejší zahřátí katalyzátorů za účelem snížení emisí. Pístní kroužky a zdvihátka ventilů jsou potaženy speciální vrstvou s nízkým třením, které šetří palivo. Vůz tak ušetří na 100 km 0,9 litru paliva. Dvě vyvažovací hříděle pak zajišťují plynulou odezvu.

Z mechanického hlediska je Si4 GTDi stejný jako jeho protějšek v RR Evoque. U LR Freelanderu 2 došlo k drobné změně uchycení motoru a výfuková soustava byla přepracována tak, aby se dosáhlo minimálních hodnot hluku uvnitř vozu. Systém řízení motoru byl sice mírně přizpůsoben velikosti a aerodynamice Freelanderu, parametry točivého momentu a výkonu se ale oproti RR Evoque nezměnily.

GTDi doplňuje šestistupňová automatická převodovka Aisin AWF21 s pohonem všech kol a diferenciálem zadní nápravy se spojkou Haldex. Oproti roku 2011 byla převodovka přepracována a získala pokročilou verzi technologie logického řízení, které slouží k automatickému přeřazení na neutrál, pokud je vůz v klidu a snižuje tak vnitřní tření.

Downsizing ze šestiválce na účinný a výkonný čtyřválec kombinuje výkon a kvalitu s hospodárností, kterou naši zákazníci u modelů s benzinovými motory očekávají. Další výhodou je značné snížení váhy, což zvyšuje jízdní dynamiku.“ dodává David Mitchell, který projekt Freelander řídil.

Úsporné dieselové motory
Zákazníci si nadále mohou vybrat ze dvou dalších kvalitních dieselových motorů: TD4 2,2 l (150 koní) a SD4 (190 koní) s pohonem všech kol. Pro větší úspornost si zákazníci mohou samozřejmě vybrat 2,2l motor o výkonu 150 koní v provedení eD4. Díky šestistupňové manuální převodovce a systému Stop/Start dosahuje eD4 zajímavých hodnot: 47,1 mpg (6,0 l/100 km) a 158 g/km (emise CO2).

Dieselové motory prošly menší proměnou a nové turbodmychadlo v motorech zvyšuje rychlost reakce a maximální točivý moment o pět procent na 420 Nm. Motory mají také standardní filtr pevných částic, který pohlcuje více jak 80 % škodlivin. Zároveň jsou emise Nox o 28 % nižší a doba odezvy systému Stop/Start o 22 % kratší. Účinnost dále zvyšuje strategie řazení automatické převodovky, motorové oleje s nízkým třením a upravená ložiska. Hladina hluku se snížila o dva dB.

Všechny Freelandery mají zabudované inteligentní řízení systémů energie od Land Roveru (IPSM), které obsahuje funkci inteligentního nabíjení Smart Regenerative Charging. Díky této vymoženosti alternátor, pokud to okolnosti dovolí, dobíjí baterii jen v případě zpomalování vozu a nakládá tedy šetrně s kinetickou energií a neplýtvá palivem. LR Freelander 2 je doplněn další řadou stabilizačních systémů: protiblokovací systém (ABS), elektronické řízení trakce (ETC), elektronické rozdělování brzdných sil (EBD), kontrola brzd při zatáčení (CBC), asistent nouzového brzdění (EBA), dynamická kontrola stability (DSC), kontrola stability proti převržení vozidla (RSC) a řízení vnitřního tření v motoru.

Freelander 2 získal pět hvězdiček od organizace Euro NCAP za ochranu dospělých a dětí při nárazů. Tuto ochranu zajišťuje celkem sedm airbagů: dva hlavové, dva čelní, dva hrudní a jeden kolenní u řidiče. LR Freelander 2 MY2013 je v prodeji od října a k zákazníkům se první vozy dostanou na začátku roku 2013.

Zákazníci si mohou vybrat ze čtyř variant motorizace za následující ceny:
LR Freelander 2 2,2 eD4 2WD od 599 760 Kč (150 koní, 2WD)
LR Frelander 2 2,2 TD4 4WD od 789 840 Kč (150 koní, 4WD)
LR Freelander 2 2,2 SD4 4 WD aut. od 973 680 Kč (190 koní, 4WD, automat)
LR Freelander 2 2,0 Si4 4WD aut. od 888 600 Kč (240 koní, 4WD, automat)

Grayling Czech Republic/Jaguar Land Rover Austria

Vyhledat vozidla v inzerci: Land rover

Fotografie k článku

Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč Fotografie k článku Land Rover Freelander v Česku od 599.760 Kč

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Slevy až 110.000 Kč. To slibuje blížící se Toyota Víkend

Slevy až 110.000 Kč. To slibuje blížící se Toyota Víkend

O tomto víkendu máte možnost koupit model C-HR o 110.000 Kč levněji, Corollu Cross se slevou až 85.000 Kč nebo model Yaris Cross GR Sport se zvýhodněním až 61.000 Kč. Slevu 15.000 Kč poskytuje Toyota na Aygo X, slevu..

Škoda Fabia, Scala, Kamiq a Karoq mohou mít servis na 5 roků za 9.900 Kč

Škoda Fabia, Scala, Kamiq a Karoq mohou mít servis na 5 roků za 9.900 Kč

České zastoupení automobilky Škoda Auto přináší svým soukromým zákazníkům od března novou výhodnou nabídku. Díky novému..

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Jednodenní dálniční známky se dočkáme již příští rok

Dálniční známky čeká několik zásadních novinek. V příštím roce bude zavedena mimo jiné jednodenní známka a plánuje se..

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Akce 7 dní Peugeot se vrací, model 208 Active Pack za 382.000 Kč

Po dvouleté přestávce se opět koná akce 7 dní Peugeot, událost, která provázela Peugeot v ČR po mnoho let a prošla..

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Test: Kia Niro 1.6 GDI PHEV Style - volba řidiček myslících na přírodu

Nová generace Nira si dokázala získat srdce žen a byla zvolena ženským autem roku 2023. A nás zajímalo, co něžné..