Kristiina Mäki jezdí hybridní Toyotou Corollou TS

Kristiina Mäki jezdí v Toyotě Corolle TS hybrid, na které má i svůj originální design. Je několikanásobná mistryně České republiky i Finska, odkud pochází. Reprezentuje však Česko, za které se na posledních olympijských hrách v Tokiu ve své disciplíně běhu na 1500 metrů dokázala probojovat až do finále.

Přestože raději vyměnila příliš holčičí kolektiv v gymnastice za rychlost v atletice, neznamená to, že by se ve společnosti žen necítila dobře. Naopak si ambasadorka Toyoty Kristiina Mäki dokázala udělat nejlepší kamarádku ze své největší soupeřky, české běžkyně Diany Mezuliánikové.


„Možná je to tím, že se známe od nějakých 17 let a tomu sportu se věnujeme už hodně dlouho. Na ovále jsme ale vždycky jen soupeřky,“ svěřila se při projížďce hybridní Toyotě RAV4, která byla zakončena zběsilou jízdou na čas mezi kužely.

Běhá od čtvrté třídy základní školy. Právě tehdy vyměnila atletický kroužek za gymnastiku, které se věnovala do té doby. „Moc mi neseděl ten holčičí kolektiv, ale ani ten sport samotný mě tolik nebavil. V atletice jsem pak nejprve zkoušela všechny disciplíny, ale velmi brzy se ukázalo, že mě nejvíc baví delší běhy,“ vzpomíná. „Při atletických trénincích je kolektiv namíchaný, což si myslím, že je vždycky lepší.“

Zavzpomínala ale třeba i na to, jak prožívala začátky těhotenství a jak se hlavně díky své fyzioterapeutce Veronice dokázala rychle vrátit na závodní dráhu, a ještě se kvalifikovat na olympiádu.

Patří k našim nejlepším mílařkám a říká, že má velké štěstí, když se její vášeň stala její prací. Na běhu je dokonce závislá, jak říká. Běhá sice každý den, ale ani jí se občas ale nechce vyběhnout.

„Nejhorší je vždycky vstát a převléknout se. Ale jakmile už se donutíte převléknout, to nejhorší je za vámi. V tu chvíli už vyběhnete. Já si pak ještě pustím hudbu, o které vím, že mě do toho dostane. Můj přítel Filip ještě dělá to, že si pouští vyhrocené závody na YouTube,“ radí Kristiina v talkshow.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: Kia Niro EV - ideální automobil pro ženy
Škoda ukázala interiéry nových modelů Superb a Kodiaq. Je to revoluční změna k lepšímu. Toyota má auta bez čekání. Nákupem skladovky můžete ušetřit pořádný balík peněz Rodiny radujte se – Citroën Berlingo se spalovacím motorem se vrací na český trh Test: Volkswagen ID. Buzz překvapuje vzhledem, praktičností a také spotřebou

Tipy z autobazarů

Škoda Octavia

Rok výroby 2019

439 900 Kč

Seat Ateca

Rok výroby 2017

469 990 Kč

Volvo XC60

Rok výroby 2017

600 000 Kč

Hyundai Tucson

Rok výroby 2018

509 900 Kč