Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík

vloženo

Kia Stinger prodělala decentní facelift, který pozná jen opravdový znalec tohoto zajímavého vozu. Kia u modernizovaného modelu slibuje například kvalitnější materiály, nové barvy nebo vylepšený infotainment. Technika naštěstí zůstala.

Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík

Zahájení prodeje nového Stingeru je v Koreji naplánováno na třetí čtvrtletí 2020; o něco později budou prodeje zahájeny na řadě globálních trhů Kia včetně České republiky.


Modernizovaný model, odhalený nejdříve ve specifikaci pro domácí korejský trh značky Kia, se pyšní řadou designových vylepšení zvenčí i uvnitř. Designové úpravy karoserie dodávají vozu o něco dramatičtější náboj a současně přinášejí další možnosti zákaznických úprav. Uvnitř pak modernizovaný Stinger nabízí ještě více cestovního pohodlí díky svěžejšímu designu, novým kvalitnějším materiálům a vylepšením systému palubního infotainmentu.

Komentuje Karim Habib, viceprezident a šéf globálního designu Kia: „Z modelu Stinger vyzařuje atmosféra elegance a pohodlí, stejně tak jako jasné zaměření na vzdálené cestování. Modernizovaný model staví na štíhlém designu gran turisma, který jsme uvedli před třemi lety společně s moderní elegancí a jemným nádechem dravosti, díky níž je tento vůz nepřehlédnutelný. Vylepšen byl i interiér, přičemž nové designové prvky a technologie začleněné do Stingeru potvrzují jeho přednosti v roli suverénního cestovního vozu.“

Charakteristická ‚tygří‘ maska chladiče Kia na přídi Stingeru je posazena mezi nové reflektorové LED světlomety plné lomů a hran s novým designem a LED světly denního svícení. Nové světlomety se ve vypnutém stavu jeví tmavší a štíhlejší; po zapnutí propůjčují vozu výraznější ‚high-tech‘ světelný podpis s ostrými křivkami světelných paprsků mírně skloněnými k přídi vozidla.

Nová štíhlá sdružená světla na zádi vozu prezentují nový markantní světelný podpis, který je protažen napříč celou šířkou vozu a svým tvarem imituje subtilní spoiler začleněný do víka zavazadelníku. Nová směrová světla jsou složena z 10 samostatných LED diod uspořádaných do podoby mřížky připomínající šachovnicový praporek, kterým se v motorsportu signalizuje konec závodu.

kia stinger facelift

Zájemci o výkonnější provedení Stingeru si nyní mohou objednat větší koncovky výfuků z leštěné oceli o větším průměru v kombinaci s nápadnějším a výkonnostně zaměřeným zadním difuzorem, dodávajícím zádi vozu sportovnější náboj.

Nová je i dvojice 18 a 19" kol z hliníkové slitiny s komplikovanými geometrickými tvary, které mají akcentovat sportovní charakter cestovního vozu na dálkové jízdy. Pro Stinger se na řadě světových trhů bude nabízet i nový odstín laku karoserie.

Poprvé se též představí nové pakety pro exteriér. Pro výkonnostně zaměřená provedení bude na řadě světových trhů k dispozici nový ‚tmavý paket‘ s leskle černým lemováním difuzoru a černými koncovkami výfuku o velkém průměru. Černý je i emblém Stinger na výklopné zádi. Výhradně pro Severní Ameriku se nabízí nový ‚černý paket‘, jehož prostřednictvím mohou zájemci o zakázkové úpravy dodat Stingeru o něco agresivnější novou podobu. Součástí černého paketu jsou nová odlehčená 19" kola v matně černém provedení, nové zadní křídlo na víku kufru a začerněné kryty vnějších zpětných zrcátek i černé lemy blatníků.

Samotná architektura kabiny modernizovaného Stingeru sice zůstává beze změny, avšak k řidiči pootočená přístrojová deska i pohodlný prostor až pro pět cestujících se chlubí řadou nenápadných vylepšení. Modernizovaný vzhled i nové materiály ještě zvyšují schopnosti vozu v roli grand toureru a zprostředkují celé posádce luxusnější prostředí.

Ve spodní části volantu zaujme nová metalická úprava sladěná s novým chromovým lemováním kolem plně digitálního přístrojového štítu o velikosti 7,0". Jemná grafika přístrojového štítu zprostředkuje řidiči maximálně čitelné informace. Zpětné zrcátko nyní postrádá rámeček ve prospěch moderního vzhledu a lepšího výhledu směrem vzad.

V závislosti na specifikaci zdobí přístrojovou desku a dveře nové kontrastní prošívání, zatímco středový panel mohou zkrášlovat dekory z hliníku nebo imitace uhlíkových vláken; všechny tyto úpravy ještě znásobují sportovní charakter kabiny vozu. Horní části přístrojové desky vévodí 10,25" dotykový displej modernizovaného systému infotainmentu a navigace Kia, ozdobený novým leskle černým dekorem podél čelní strany palubní desky. Pro kabinu je též k dispozici nový systém náladového osvětlení s výběrem z 64 barev pro změnu atmosféry v interiéru.

V závislosti na konkrétním trhu se pro Stinger nabízí nový odstín laku karoserie a nové typy materiálů. Zákazníci v Koreji si mohou objednávat nový jednobarevný interiér ve tmavě hnědém odstínu vč. sedadel čalouněných ultra jemnou kůží Nappa prošívanou diamantovým vzorem. Nové varianty pro globální trhy Kia zahrnují čalounění kůží Nappa v barevných provedeních černá Saturn, červená nebo béžová, stejně tak jako doposud nabízená čalounění pravou nebo umělou kůží. V případě nového provedení ‚černá Saturn‘ jsou sedadla čalouněna černým velurem s kontrastním červeným prošíváním a řetízkovým vzorem, který imituje články na pásku hodinek.


redakce

Vyhledat vozidla v inzerci: Kia

Fotografie k článku

Fotografie k článku Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík Fotografie k článku Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík Fotografie k článku Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík Fotografie k článku Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík Fotografie k článku Kia Stinger po modernizaci je pořád stejná, bohudík

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kia Niro se nebojí odvážného vzhledu. Nabídne tři druhy pohonu

Kia Niro se nebojí odvážného vzhledu. Nabídne tři druhy pohonu

V pojetí exteriéru Nira je zřejmý silný vliv koncepčního modelu Habaniro z roku 2019, který zaujal stylovým a smělým vzhledem crossoveru a neotřelým dvoubarevným lakem karoserie. Široký zadní sloupek, volně přecházející..

Nový pick-up Ford Ranger dostane šestiválcový turbodiesel a vzhled F-150

Nový pick-up Ford Ranger dostane šestiválcový turbodiesel a vzhled F-150

Modrý ovál představil zbrusu novou generaci pick-upu Ranger. Oblíbený model se na českém trhu utká s Toyotou Hilux nebo..

Rizika při půjčení vozidla. Na co si dát pozor?

Rizika při půjčení vozidla. Na co si dát pozor?

Půjčení vozu nespočívá pouze v tom, že nějaké osobě předáte klíčky a technický průkaz. Z právního hlediska totiž..

Test: Peugeot 508 SW GT Hybrid  je uhrančivé a úsporné kombi

Test: Peugeot 508 SW GT Hybrid je uhrančivé a úsporné kombi

Nová generace Peugeotu 508 se po stránce designu maximálně povedla, a to jak v provedení sedan, tak kombi. Novinka se..

Nejrizikovější období pro chodce je tady. Bez reflexních prvků nejsou ve tmě vidět

Nejrizikovější období pro chodce je tady. Bez reflexních prvků nejsou ve tmě vidět

Podzimní, a ještě více zimní čas zvyšují riziko nehody motorových vozidel s chodci pohybujícími se z jakéhokoliv důvodů..