Kia obhájila vítězství v Andros Trophy

vloženo

Jezdec soutěžního týmu Kia Yvan Muller podruhé za sebou zvítězil v seriálu zimních automobilových závodů Andros Trophy. Ty se každoročně konají na ledových okruzích ve francouzských alpských střediscích

Kia obhájila vítězství v Andros Trophy Za vítězným Yvanem Mullerem skončil J-P Dayraut s Fiatem Stilo a třetí bývalý pilot F1 Alain Prost na Toyotě Corolla. Značka Kia letos také premiérově získala pohár konstruktérů, když zvítězila v 9 z 12 závodů. Tým Kia se účastnil seriálu se dvěma soutěžními speciály tzv. Rio Ice Racer, které disponují pohonem 4×4, váží jen 950 kg a jsou poháněny šestiválcem o objemu 3 litry s výkonem 265 kW/360 koní. Členy soutěžního týmu jsou pak Yvan Muller (letos 7 vítězství), manager Paul Bourion (1 vítězství), Even Stievenart (1 vítězství) a Wilfried Merafina. Automobilka Kia vstoupila do seriálu Andros Trophy v sezóně 2003/2004 prostřednictvím francouzského distributora Kia Automobiles France, který vytvořil soutěžní tým KMOTORSPORT.

Zdroj: KIA MOTORS CZECH, s. r. o.