Kia Cee´d: 1100 českých zákazníků svoláno do servisu | Autanet.cz

Kia Cee´d: 1100 českých zákazníků svoláno do servisu

17. 06. 2010
Sdílet článek

Některé vozy Cee´d mohou vykazovat snížený brzdný účinek. Je doporučena preventivní prohlídka a případná výměna hlavního brzdového válce

Kia Motors vyzývá majitele vybraných vozů Kia cee´d vybavených ESP (Electronic Stability Programme), aby navštívili svého místního dealera Kia za účelem provedení krátké preventivní prohlídky. Někteří majitelé zaregistrovali nepatrné snížení účinku brzd u svého vozu. Možná příčina byla vysledována v hlavním brzdovém válci.


V souvislosti s tímto jevem nebyly evidovány žádné nehody, škody ani zranění. Brzdový systém je konstruován tak, aby nemohlo dojít k nenadálému snížení brzdného účinku. Pokud se projeví snížení účinku v primárním brzdném okruhu, nastupuje okamžitě sekundární brzdný okruh a funkčnost brzd je zajištěna. Kia přesto nabádá majitele vozů cee´d vybavených ESP, aby navštívili svého dealera Kia.

Na základě výše uvedeného Kia doporučuje provedení preventivní kontroly. Proto Kia vyhlašuje preventivní svolávací akci na všechny vozy Cee´d (5dveřové, kombi i 3dveřové modely) vybavené ESP a vyrobené v období mezi 1. dubnem 2008 a 30. březnem 2009.

V České republice se toto týká celkem 1 099 zákazníků, přičemž se očekává, že přibližně 30% z tohoto počtu si může vyžádat opravný zásah. Prohlídka bude bezplatná, proběhne na počkání a potrvá asi 15 minut. V případě nutnosti výměny brzdového válce se návštěva prodlouží o dalších asi 35 minut.

Kia již začala oslovovat všechny zákazníky, kterých se to týká, aby je upozornila na nutnost provedení preventivní prohlídky.

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: MGS5 EV Exclusive umí jednu věc dokonale
Platnost evidenční kontroly v ČR se prodlužuje na dva roky Test: Honda Jazz je malý velký prcek s obrovskou výhodou BMW M2 CS je lehčí, výkonnější a schopnější Test: Opel Astra 1.5 Diesel AT8 nabídne hned několik trumfů

Tipy z autobazarů

Mazda MX-30 e-SKYACTIV EV

Mazda MX-30 e-SKYACTIV EV

Rok výroby 2023

445 000 Kč
Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Rok výroby 2012

128 900 Kč
Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Rok výroby 2021

499 999 Kč
Nissan Navara 2,3 HARD TOP

Nissan Navara 2,3 HARD TOP

Rok výroby 2016

419 900 Kč