Je méně více? Mikro karavany Life Style Camper jsou toho důkazem

Karavany se dnes těší stále větší oblibě. Nemusí jít pouze o těžkopádné a rozměrné vozy, na trhu lze najít také kompaktnější a esteticky příjemnější modely, které se označují jako mikro karavany.

Mikro karavany nabízí přesvědčivý poměr pohodlí a dobrodružné hodnoty, kterou právě kempaři a karavanisté hledají v tom, že jeden z takových karavanů připnou za svoje auto a vyjedou do přírody. Jedná se o konstrukčně působivé karavany, které odolají přírodě a zároveň poskytnou široké možnosti výbavy, díky které nabídnou komfort i uprostřed neobývané pustiny.


Kompaktní design

Life Style Camper je výhradním dovozcem dvou různých typů karavanů. SteelDrop se hodí spíše na instagramové fotky a na pohodový výlet k jezeru nebo na koncert. Konstruktéři modelu X-Line měli na mysli jediný účel, když navrhovali tento model: překonat těžký terén. Řidiči obou typů ocení kompaktní rozměry obou karavanů s ergonomicky přizpůsobenými konstrukcemi, díky kterým mají oba karavany vynikající manévrovací schopnosti. Nevytváří ani nadměrný nápor na vozidlo či vozovku, oba karavany nepřekračují váhu 550 kg, což je na trhu s rekreačními vozidly naprosto ojedinělý počin. Díky snadné ovladatelnosti a váze je jednoduché karavan zvládnout, jsou tedy vhodné i pro méně zkušené řidiče.

Mikro karavan SteelDrop

Šampion offroadu

Jak bylo zmíněno, konstrukčním záměrem modelu X-Line bylo jediné. Překonat přírodu, prorazit si cestu terénem, který by obyčejný karavan nezvládl. X-Line tedy projede méně sjízdné silnice, vyježděné stopy po traktorech a poradí si i s úplnou absencí pozemní komunikace. Pro docílení takto vysoké odolnosti a tuhosti karoserie bylo využito průkopnických konstruktérských řešení.

Jedním z takových řešení je způsob zpracování podvozku. Firma KNOTT vytvořila exkluzivně pro Life Style Camper odpružení, díky kterému došlo k navýšení zdvihu systému ze 7 cm na 16 cm. Díky odolné a stabilní konstrukce dosahuje karavan také bezkonkurenční bezpečnosti, celé těleso disponuje vysokou mírou přilnavosti k povrchu. Karavan se nepřevrátí ani při 40° náklonu povrchu. Takového bočního náklonu nedosahuje ani většina standardních SUV s mnohem vyšší hmotností.

Celková výška podvozku činí 40 cm a karavan je sestaven z německých, rakouských, francouzských, amerických a britských dílů prvotřídní kvality. 

Life Style Camper mikro karavany prodává, ale také je půjčuje. Zájemci o koupi si mohou karavan vyzkoušet v půjčovně s tím, že cena půjčovného se poté odečte od výsledné ceny. Kromě úplně nových modelů prodávají také zlevněné skladové vozy, které byly zakoupeny pro předváděcí účely. Jako skladové prodávají také karavany z půjčovny, nejde však o opotřebované kusy, tyto karavany strávily v půjčovně maximálně jednu sezonu. 

Mikro karavan X-Line

Obranná bariéra

Mezi přírodními vlivy a exteriérem a interiérem karavanu stojí silná povrchová úprava, která byla vyvinuta v USA. Lak LINE-X je šetrný k životnímu prostředí a hlavně je absolutně nepropustný a karoserii izoluje se 100% účinností, ochrání ji tak před nepříznivými vlivy okolního prostředí. Déšť, mráz, kouř či sníh, stejně jako vlhkost a drobné mechanické poškození nemají proti karavanu X-Line šanci.
 
Life Style Camper poskytuje záruku 10 let na povrchovou úpravu LINE-X, což je opět něco, co na trhu nemá obdoby, vždyť povrchová úprava, to je část vozu, která je při častém používání v největším nebezpečí.

Široká výbava

Nejde o pětihvězdičkový hotel na kolečkách, jde o ideální kompromis mezi pohodlím a kompaktními rozměry. Pohodlně zde přenocují 2 dospělí a 1 dítě. V kompletní výbavě lze nalézt LCD televizor, topení, markýzu, 58l nádrž, venkovní sprchu, plynový hořák, lednici a baterie, úložné prostory. Kuchyňský prostor je umístěn v  zadní části karavanu a je volně přístupný z venku. Výbavu lze doplnit dle individuálních přání každého klienta o další doplňky.

Mikro karavany od Life Style Camper nejsou hotely na kolečkách, nejsou to ani karavany či obytné vozy, míra pohodlí mnohdy neodpovídá kamenným budovám či jejich velkým a prostorným bratrancům. Snadná ovladatelností, skvělé manévrovací schopnostmi, odolnost a široké možnosti výbavy dělají z karavanu X-Line ideálního společníka pro pobyt v přírodě. Filozofií společnosti Life Style Camper je poskytnout co největší míru pohodlí na co nejmenším prostoru. Právě tato kombinace umožní uživateli mikro karavanu úplnou samostatnost a svobodu.

V interiéru karavanu pohodlně přenocují 2 dospělí a 1 dítě. Obyvatelný prostor lze rozšířit přidáním střešního stanu, kde mohou přespat další 2 lidé. V kompletní výbavě lze nalézt LCD televizor, markýzu, 58 l nádrž, venkovní sprchu, plynový hořák, lednici a baterie, úložné prostory nebo mikrovlnnou troubu a díky výkonnému dieselovému topení Webasto můžete vyjet na výlet i v zimních měsících. Kuchyňský prostor je umístěn v zadní části karavanu a je volně přístupný z venku. Výbavu lze doplnit dle individuálních přání každého zákazníka dalšími doplňky. 


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Dacia Lodgy

Rok výroby 2021

354 900 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Ford S-MAX

Rok výroby 2019

499 000 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč