Jaká auta budou vozit sportovce na olympiádě v Paříži?

Letošní olympijské a paralympijské hry budou mimo jiné také přehlídkou inovativních a udržitelných způsobů dopravy. Toyota už do Paříže dodala první vozy.

Toyota už do Paříže dodala první vozy, které zároveň prezentují nejmodernější technologie, přičemž každá z nich bude rozpoznatelná podle vlastní barvy. Doprava na hrách tak bude zcela ekologická a využívat ji budou sportovci, personál, dobrovolníci i diváci.


Celkem Toyota v roli celosvětového partnera Mezinárodního olympijského výboru (IOC) a Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) poskytne více než 2650 elektrifikovaných osobních automobilů a 700 elektrických vozítek nejrůznějšího typu, mezi něž patří i 250 APM (Accessible People Mover) speciálně upravených pro tyto hry a vyrobených v Evropě.

Během olympijských a paralympijských her Paříž 2024 budou elektrifikovaná vozidla a další vozítka rozpoznatelná podle speciální vizuální identity. Jedinečný design zdůrazňuje strategii značky Toyota, která nejde jen jedinou cestou, ale nabízí svým zákazníkům hned několik druhů alternativních pohonů. Každá z těchto technologií bude v Paříži snadno rozpoznatelná podle zvláštní barvy.

„Pro vozidla poháněná vodíkovými palivovými články jsme zvolili modrou barvu. Modrá je barvou vody, která představuje jediné emise vycházející z výfuků těchto vozidel. Zelenou, barvu přírody, mají bateriové elektromobily, pro hybridy a plug-in hybridy jsme vybrali purpurovou, což je také třetí barva sportovišť na hrách v Paříži,“ řekl Jaime Noriega, technický manažer divize stylistického ztvárnění společnosti Toyota Motor Europe.

Odhodlání Toyoty budovat lepší svět je velkou měrou postaveno na trvalé udržitelnosti, o čemž svědčí vlastní strategický program Toyota Environmental Challenge 2050. V roce 2050 chce společnost dosáhnout uhlíkové neutrality na celosvětové úrovni, v Evropě pak dokonce do roku 2040.

„Flotila vozů Toyota poskytnutých pro potřeby olympijských a paralympijských her je postavena na našem multi-technologickém přístupu ke snižování uhlíkových emisí. Toyota na hry v Paříži přiváží stoprocentně elektrifikovanou flotilu osobních vozidel v souladu s naším odhodláním snižovat uhlíkové emise,“ řekl Jošihiro Nakata, prezident a CEO společnosti Toyota Motor Europe. 

Spolupráce v rámci her v Paříž 2024 kromě oficiální flotily automobilů zahrnuje i služby sdílení automobilů Toyota KINTO, která pracovníci organizačního výboru využívají už od září 2023 během přípravné fáze, a to zejména při cestování do vzdálenějších míst konání her s horší dostupností prostřednictvím veřejné dopravy.

Flotila sdílených vozů KINTO Share je ukázkou inkluzivního přístupu a dostupnosti. Dokladem efektivity a přidané hodnoty služby KINTO Share, poskytované organizačnímu výboru her, je i vysoká míra využití a pochvalná zpětná vazba pracovníků pařížských her.

Hendikepovaným pracovníkům her Toyota dodala také první vozítka C+Walk S, která jim výrazně usnadní pohyb v rámci budovy Pulse. Jde o první várku ze 700 kusů, které Toyota poskytne sportovcům, zaměstnancům i divákům.

„Cílem je snížit emise skleníkových plynů v rámci celých her Paříž 2024. Nedílnou součástí naší podpory cílů trvalé udržitelnosti je zajišťování služby sdílení automobilů Toyota KINTO pro naše pracovníky. To znamená ekologičtější a bezpečnější přepravu pracovníků zajišťujících přípravu her, přičemž během olympijských a paralympijských her Paříž 2024 tím nastolíme nový vysoký standard špičkové mobility,“ říká Tony Estanguet, prezident her Paříž 2024.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

red

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč

Nissan Navara

Rok výroby 2018

499 900 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

199 777 Kč