Ford Kuga má novou výbavu Graphite Tech

Ford dnes představil novou verzi elegantního a prostorného SUV Kuga s výrazným designem a bohatou výbavou. S novou Kugou Graphite Tech přichází do nabídky barev karoserie modelu Kuga atraktivní nemetalická šedá Matter. Standardní výbava tohoto stupně výbavy byla současně rozšířena o nejžádanější asistenční systémy, které řidičům usnadňují nejrůznější situace od parkování ve městě až po jízdu po dálnici.

Kuga Graphite Tech se vyrábí v montážním závodě Fordu ve španělské Valencii. Objednávat ji lze ode dneška, přičemž první vozy budou dodány zákazníkům v červnu.


Nepřehlédnutelná nová varianta umožňuje zákazníkům vybírat z celé palety pohonných jednotek určených pro model Kuga. Vedle zážehových jednotek EcoBoost tak v nabídce nechybí ani Kuga Hybrid a Kuga Plug-In Hybrid, která byla v letech 2021 i 2022 nejprodávanějším plug-in hybridem na evropském trhu.

Šedá Matter odpovídá nejaktuálnějším trendům

Šedá barva je v kurzu. V roce 2022 byla na evropském trhu nových vozů nejžádanějším odstínem, když dosáhla 27% podílu. Šedý odstín Matter, který je pro Kugu k dispozici výlučně v rámci provedení Graphite Tech, zde silně kontrastuje s leskle černou povrchovou úpravou 19palcových kol z lehké slitiny, jejichž design je rovněž určen exkluzivně pro tuto edici.

Ford Kuga Graphite Tech

Kuga Graphite Tech je standardně vybavena také sadou ST-Line Plus, která obsahuje velký zadní spoiler, červeně lakované brzdové třmeny, hliníkové pedály a prahové lišty. Zákazníci mohou navíc objednat sadu Black Package s černě lakovanou střechou a leskle černými kryty zpětných zrcátek, spodní částí předního nárazníku, zadním spoilerem a 20palcovými koly z lehké slitiny.

Standardně dodávané asistenční systémy

Téměř 70 procent českých zákazníků, kteří v roce 2022 model Kuga objednali, se rozhodlo i pro sadu Technology, zatímco o rok dříve to bylo 50 procent. Sada Technology usnadňuje ovládání vozu prostřednictvím systémů, které automaticky udržují rychlost na dálnici podle okolního provozu, upozorňují na vozidla v mrtvých úhlech zrcátek, automaticky upravují maximální rychlost podle dopravních značek, umožňují zaparkovat bez použití rukou atd.

Vedle sady Technology je provedení Kuga Graphite Tech standardně vybaven rovněž sadou Vision s neoslňujícími LED světlomety a průhledovým neboli „head-up“ displejem ve stylu vojenských letadel, který zobrazuje důležité provozní informace jako aktuální rychlost jízdy nebo navigační pokyny přímo v zorném poli řidiče.

Sada Technology:

 • adaptivní tempomat (ACC) s nastavitelným omezením rychlosti v rozpětí: 0-200 km/h pro automat / 30-200 km/h pro manuál
 • ukazatel rozestupu vozidel na displeji palubního počítače
 • Stop&Go s funkcí Traffic Jam Assist a aktivním udržováním v jízdním pruhu pro automatickou převodovku
 • funkce rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost a zákaz předjíždění
 • inteligentní asistent upravující rychlosti při detekci značky omezující rychlost
 • asistent vyhýbacího manévru
 • systém sledování bdělosti řidiče
 • systém hlídání mrtvého úhlu s optickou signalizací ve vnějších zpětných zrcátkách (BLIS)
 • varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa (CTA) s aktivním brzděním
 • aktivní parkovací asistent
 • přední parkovací kamera

Sada Vision:

 • adaptivní přední LED světlomety s prediktivním svícením
 • Head-Up displej (barevný TFT průhledový štít)

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Nissan Navara

Rok výroby 2018

499 900 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

729 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč