Fabia 1.2 HTP jela za 2,78 l/100 km | Autanet.cz

Fabia 1.2 HTP jela za 2,78 l/100 km

19. 09. 2011
Sdílet článek

Škoda Economy Run 2011 má své vítěze. Na trati dlouhé 326 km dosáhla nejnižší průměrné spotřeby dvojice Marek Tribula a Martin Kadlec ve voze Škoda Fabia 1.2 HTP (2,78 litrů/100 km). Ve zvláštní kategorii „Historic“ vyhráli Petr Horníček a Michal Freyvald ve voze Škoda Felicia (1997) se spotřebou 4,069 litru/100 km. Vítězem v kategorii „Škoda Handy“ jsou František Liška a Jaroslav Bednář. Soutěž o nejhospodárnější jízdu s vozy značky Škoda se letos konala již potřicáté. Stejně jako v minulých ročnících při ní šlo o to, absolvovat zadanou trasu s co možná nejnižší spotřebou paliva.

Na trať dlouhou 325,9 kilometru vyjelo minulý víkend 59 posádek ve vozech všech pěti modelových řad značky Škoda, z nichž polovina byla vybavena naftovými a polovina benzínovými motory. Start a cíl této soutěže, pořádané Automotoklubem Škoda Mladá Boleslav je areál Servisních služeb Kosmonosy. První den jela celá kolona do Trutnova. V neděli se pak vrátila do Kosmonos.


Účastníci byli hodnoceni v osmi kategoriích dle zdvihového objemu, kromě nich byly vyhlášeny i dvě zvláštní kategorie „Škoda Handy“ a „Historic“. Hodnoceny byly celková spotřeba, emise CO2, průměrná rychlost a rozdíl mezi skutečnou a normovanou spotřebou. Ve startovním poli byly vedle českých posádek také posádky z Polska, Slovenska a Ruska. Poprvé se na start postavili také handicapovaní řidiči.

Jubilejní ročník naší Economy Run byl velice úspěšný,“ říká Josef Pálka, předseda Automotoklubu Škoda Mladá Boleslav. „Všichni účastníci působivě dokázali, jak šetrně lze jezdit s vozy značky ŠKODA. Zejména si ceníme výkonů handicapovaných účastníků.“ O bezproblémový technický průběh Economy Run se postaraly Servisní služby Škoda. Poskytly své zázemí a navíc zajistili také technickou přípravu a kontrolu účastnických vozidel.

V květnu letošního roku překonal na jedno natankování 2.006 kilometrů s vozem Škoda Fabia GreenLine rakouský mistr světa v úsporné jízdě Gerhard Plattner. Rekordně nízká spotřeba modelu Fabia GreenLine tak dosáhla hodnoty 2,21 litru/100 km. Evropská normovaná spotřeba modelu přitom činí 3,4 l/100 km.

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Škoda, ps

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Test: MGS5 EV Exclusive umí jednu věc dokonale
Platnost evidenční kontroly v ČR se prodlužuje na dva roky Test: Honda Jazz je malý velký prcek s obrovskou výhodou BMW M2 CS je lehčí, výkonnější a schopnější Test: Opel Astra 1.5 Diesel AT8 nabídne hned několik trumfů

Tipy z autobazarů

Volvo V60 2,0 T6 4x4 Recharge TAŽNÉ ČR

Volvo V60 2,0 T6 4x4 Recharge TAŽNÉ ČR

Rok výroby 2022

849 900 Kč
Škoda Octavia RS 2.0TSI 180kW DSG

Škoda Octavia RS 2.0TSI 180kW DSG

Rok výroby 2017

439 000 Kč
Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Ford Kuga 1.5TDCi,navi,360°,ST Line

Rok výroby 2021

499 999 Kč
Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Škoda Yeti 1.2 TSi Active

Rok výroby 2012

128 900 Kč