Elektrický Jeep Wagoneer S má 600 koní a 800 Nm krouťáku. Stovku zvládne za 3,4 s

Wagoneer v kabině nabídne displeje o celkové uhlopříčce 45 palců a oslní audiosystémem McIntosh s 19reproduktory a výkonem 1160 kW.

Značka Jeep® vstupuje do segmentu elektrických SUV a představuje svůj první globální vůz s čistě elektrickým bateriovým pohonem (BEV) – Jeep Wagoneer S Launch Edition (pouze v USA). Zcela nový, plně elektrický Jeep Wagoneer S bude ve druhé polovině roku 2024 uveden na trh nejprve v USA a Kanadě a později bude k dispozici na dalších trzích po celém světě.


Jeep Wagoneer S bude nabízen výhradně jako čistě elektrický vůz s dojezdem více než 480 km na jedno nabití, výkonem 600 k, doslova bleskovým zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,4 s a okamžitě dostupným točivým momentem více než 800 Nm. Působivé výkonové parametry ve spojení s exkluzivním systémem regulace trakce Selec-Terrain značky Jeep dodávají vozu Jeep Wagoneer S jistotu při řízení i trakci za každého počasí a na každém typu silnice. (Uvedené údaje jsou platné pouze pro americkou verzi).

Nabijte se na cestu: bezstarostné řešení nabíjení

Aby bylo nabíjení tohoto prvního globálního elektrického modelu značky Jeep pro zákazníky rychlé a snadné, je Jeep Wagoneer S vybaven účinnou 400voltovou baterií s kapacitou 100 kWh, kterou lze nabít z 20 % na 80 % kapacity za 23 minut (stejnosměrným proudem).

Součástí dodávky každého vozu Jeep Wagoneer S Launch Edition je 48A domácí nabíječka (Mode 2) nebo kredity na veřejné nabíjení služby Free2move Charge, 360stupňový nabíjecí ekosystém společnosti Stellantis, který zákazníkům usnadňuje samotné nabíjení i správu nabíjení a hospodaření s energií. Zákazníci modelu Wagoneer S mají přístup k aplikaci Free2move Charge, která umožňuje pohodlné vyhledávání nabíjecích stanic, aktivaci nabíjení a sledování historie nabíjení (pouze v USA).

Elektrická architektura přináší mimořádnou dynamiku, schopnosti v terénu a komfort

Základem špičkových vlastností nového modelu Jeep Wagoneer S v daném segmentu je vysoce flexibilní platforma STLA Large, která byla vyvinuta primárně pro elektrický pohon. Konstruktéři značky Jeep upravili délku, šířku, podvozek a uspořádání hnací soustavy platformy STLA Large tak, aby byla ideálním základem právě pro nový Jeep Wagoneer S a jeho výjimečnou dynamiku a bleskové zrychlení.

Čistě elektrický pohon všech kol zajišťuje vyváženou jízdní dynamiku na silnici i na všech myslitelných površích. Elektrické hnací jednotky (EDM) navržené společností Stellantis nezávisle pohánějí přední a zadní kola a zajišťují okamžitou dodávku točivého momentu. Exkluzivní systém regulace trakce Selec-Terrain značky Jeep nabízí pět jízdních režimů: Auto, Sport, Eco, Snow, Sand.

Jeep Wagoneer S

Hnací jednotky EDM vozu Jeep Wagoneer S integrují v jednom celku tři prvky: elektromotor, převodovku a výkonovou elektroniku. Toto řešení je velmi kompaktní, výkonné a hospodárné. Přední jednotka EDM je vybavena odpojováním kol, které při běžné jízdě snižuje spotřebu elektřiny, a tím pomáhá prodlužovat dojezd.

Použití nových technologií a techniky hrálo během celého vývoje modelu Jeep Wagoneer S zásadní roli. Pro další zlepšení jízdních zážitků a snížení celkové úrovně hluku a vibrací tým konstruktérů značky Jeep zvýšil torzní tuhost karoserie o 35 % oproti předchozím SUV značky Jeep střední velikosti. Právě tato vlastnost je základem pro vynikající jízdní vlastnosti, ovladatelnost a rychlé reakce na podněty řidiče.

Prémiové prvky designu karoserie nového elektrického vozu Jeep Wagoneer S stanovují nové standardy

Jeep Wagoneer S je vůz postavený na základě výjimečné tradice, inovací a propracovanosti, které interpretuje novým stylem, s uhlazenou elegancí a nezaměnitelným sebevědomím. Design nového SUV je inteligentní kombinací harmonicky vyvážených proporcí, moderního přístupu k terénnímu charakteru a aerodynamické efektivity, které nově definují funkční stránku značky Jeep a posunují ji do éry elektromobility.  

Přední část je nápaditě přerušena přepracovanou maskou se sedmi štěrbinami, která mění svoji funkčnost z původního „dýchání“ na „vidění“. Maska je uzavřená, protože již nemusí přivádět vzduch pro chlazení, nyní osvětluje cestu při příchodu k vozu. Nové nápadné nepřímé kaskádovité osvětlení je inspirováno moderní architekturou a je jednoznačně rozpoznatelným designovým prvkem, zřetelným již z dálky.

Aerodynamicky uhlazené povrchy jsou výrazné zásluhou pečlivě zvoleného zakřivení přední kapoty a navazujícího sklonu čelního skla, které jsou navržené s ohledem na aerodynamickou efektivitu ve vysokých rychlostech. Svažující se linie střechy postupně přechází pod zvýšený zadní spoiler a je další ukázkou účinného propojení funkčnosti a estetiky, podtrhující charakteristickou siluetou modelu Wagoneer S.

Jeep Wagoneer S Launch Edition, který se představí jako vůz modelového roku 2024, bude exkluzivně vybaven elegantními tmavými ozdobnými prvky. Úvodní varianta Launch Edition s vlastním osobitým stylem je vybavena 20palcovými koly v leskle černé barvě, stejně jako leskle černými a neutrálními tmavě šedými ozdobnými prvky exteriéru. Zcela záměrně chybí chrom, protože cílem týmu designérů bylo použít ekologičtější postupy a materiály. Dalšími detaily exteriéru jsou lakované ozdobné prvky s matnou povrchovou úpravou a dvoudílné panoramatické střešní okno, navozující pocit z jízdy s volným nebem nad hlavou (pouze v USA).

Komplexně hospodárný přístup při vývoji

U čistě elektrických vozů je klíčovou součástí celkového řešení designu aerodynamika. Designéři a inženýři značky Jeep si stanovili mimořádně vysoké cíle. Jejich snahou bylo dosažení optimálních aerodynamických vlastností pro maximální hospodárnost, dojezd a výkonnost při zachování elegantního a prémiového vzhledu. S využitím nejmodernějších vývojových nástrojů a rozsáhlého testování, včetně nejmodernějších aerodynamických tunelů, dosáhl vývojový tým součinitele odporu vzduchu cx = 0,29, což je nejnižší hodnota, jaké kdy bylo u vozu značky Jeep dosaženo, a současně je přibližně o 15 % lepší než u průměrného SUV. 

Střecha a zadní spoiler jsou konstrukčně skloněny tak, aby se minimalizoval vznik turbulencí. Zapuštěné vnější kliky dveří, zadní blatníky a integrované odtrhové hrany pomáhají usměrňovat proudění vzduchu kolem vozidla a přesně definovat místo odtržení vzduchu od zadní části. Ke snížení odporu vzduchu přispívají také ochranné kryty podvozku, trojrozměrně tvarované přední blatníky a unikátní řešení bočních prahů, které plynule směřuje vzduch kolem zadních pneumatik. To vše přispívá k tomu, že Wagoneer S je nejaerodynamičtějším SUV značky Jeep v její historii.

Umění designu interiéru: přirozené propojení luxusu a technologií

Jako průkopník a tvůrce prvního moderního luxusního SUV v tomto průmyslovém odvětví byl ikonický Jeep Wagoneer z roku 1963 o třídu výš než konkurence, prolomil nové hranice a předznamenal široké rozšíření automobilů označovaných dnes jako SUV (Sport Utility Vehicle). O šest desetiletí později pokračuje Jeep Wagoneer S modelového roku 2024 v posouvání hranic a rozvíjení ikonické značky Jeep novým pojetím technologií, luxusu a inovací.

Jeep Wagoneer S modelového roku 2024 navazuje na odkaz značky Jeep v podobě prvotřídních interiérů, které jsou ukázkou skutečného mistrovství. Jeho interiér a technologie jsou stejně působivé jako jeho dynamika, přináší nejlépe využitelný prostor ve své kategorii, v daném segmentu exkluzivní interaktivní displej pro cestující vpředu, pečlivě zpracované detaily a elegantní prvky výbavy.

Elegantní a uhlazená palubní deska vychází z designových prvků současné generace vozu Jeep Grand Wagoneer a je plně digitální, s moderními ovládacími prvky a rozhraními. Hlavním motivem přední části interiéru je „plastika“ křídel rozprostřených přes celou šířku vozu od středu přes obě poloviny palubní desky. Celek oživuje kovové obložení a kontrastní červené prošívání. Designově působivý integrovaný 12,3palcový centrální displej je lemován kvalitními materiály, z nichž je nejvýraznější kovová ozdobná lišta s křížovým vzorem a lesklým povrchem.

V celém interiéru je připraveno několik nových detailů, mezi něž patří například dvoupaprskový sportovně laděný volant s plochou spodní částí a tmavě červeným prošíváním. Na volantu se představuje nová antibakteriální vinylová povrchová úprava Cabo, která usnadňuje jeho čistění.

Elektronické zámky dveří, které jsou u značky Jeep použity vůbec poprvé, se ovládají snadno pouhým dotykem palce. Na nové místo přesunuté startovací tlačítko je lemované zinkovým odlitkem s jemným haptickým vzorem usnadňujícím navádění prstu.

Úvodní série Launch Edition je standardně vybavena LED vnitřním osvětlením s možností nastavení pro den a noc a výběrem ze 64 barev. Prostorný pětimístný Jeep Wagoneer S je jediným čistě elektrickým vozem ve svém segmentu, který má standardně vyhřívaná, a dokonce i ventilovaná zadní sedadla (pouze v USA).

Pro daný segment exkluzivní zvuková aparatura McIntosh

Audiofilové, kteří hledají prvotřídní, pohlcující zvukový systém, nepotřebují nic jiného než nový Jeep Wagoneer S. Díky exkluzivnímu partnerství se společností McIntosh je zcela mimořádné podání zvuku poskytováno prostřednictvím na míru navrženého systému s 19 reproduktory. Vysokovýkonný systém, disponující zesilovačem o výkonu 1160 W a 12palcovým subwooferem poskytujícím vynikající kvalitu basů, přináší ohromující kvalitu zvuku, takže všichni cestující ve vozidle se cítí jako v nahrávacím studiu se svými oblíbenými umělci.

Funkční design

Přední část interiéru vozu Jeep Wagoneer S zdobí několik nových detailů, mezi něž patří nové černé hliníkové prvky s keramickým povrchem, které jsou použity na různých místech ve voze. Tento exkluzivní prvek usnadňující obsluhu je umístěn na ovládacím centru u řidiče, je chladný na dotek a připomíná porcelán. Měkčené obložení dveří je doplněno dekorativními prvky, mezi něž patří příčně broušené kovové výplně, ladící s provedením palubní desky.

Na novém voze Jeep Wagoneer S byly cíleně použity recyklované zdroje a materiály. Na sedadlech, středové konzole, dveřích a palubní desce jsou použity nekožené syntetické materiály. Zmínit je třeba také prémiové semišové čalounění stropu z mikrovlákna nebo exkluzivní koberce vyrobené z recyklovaných a recyklovatelných materiálů.

Bezpečnější a chytřejší technologie přinášejí pohlcující zážitky z jízdy

Zcela nový Jeep Wagoneer S modelového roku 2024, který do své třídy elektricky poháněných vozů přináší zcela nové standardy, je vybaven displeji s celkovou plochou odpovídající úhlopříčce 45 palců. Patří mezi ně i pro daný segment exkluzivní 10,25palcový interaktivní displej před spolujezdcem, který je propojený přímo se systémem Uconnect 5 a umožňuje spolujezdci na předním sedadle poskytovat jedním pohybem různé funkce.

Řidič vozu Jeep Wagoneer S zažije zcela novou úroveň řízení a samozřejmou automatizovanou konektivitu zásluhou zcela nového standardně dodávaného 12,3palcového přístrojového panelu, který byl na základě zpětné vazby od zákazníků navržen tak, aby byl intuitivní a vizuálně působivý. Standardně dodávaný navigační systém poskytuje nové pohledy, které řidiči umožňují lepší orientaci a propojení se standardně dodávanými systémy pro automatizované řízení. Jeho součástí je také nová struktura menu, navržená přímo pro elektrický pohon vozu a ukazující úroveň nabití akumulátoru, jeho kondici a také dostupný výkon. Po připojení k síti zobrazí přístroje vozu Jeep Wagoneer S aktuální stav nabíjení, který se ukáže i po detekci klíče v blízkosti vozu.

Na standardním 12,3palcovém centrálním displeji pracuje oceňovaný systém Uconnect 5, přinášející novou úroveň přehlednosti. Displej reaguje rychleji a poskytuje lepší viditelnost než předchozí generace, což se týká zejména čitelnosti map, obrazů kamer a widgetů. Velký rozsah sytých barev a podsvícení umožňuje lepší projekci všech aplikací, které jsou součástí tohoto systému.

Mezi tyto aplikace patří také služby Jeep Connect, které pomáhají majitelům vozu Jeep Wagoneer S získat přístup k podrobnostem, jako je třeba zbývající energie v akumulátoru. Například funkce Dynamic Range Mapping po zadání cíle do navigace vypočítá a vizuálně zobrazí vzdálenost, kam lze s danou úrovní nabití akumulátoru dojet.

Bezpečnost, zabezpečení a nadstandardní výhody pro majitele = jistota na cestách

Jeep Wagoneer S modelového roku 2024 přináší více než 170 standardně dodávaných pokrokových bezpečnostních prvků, které zlepšují přehlednost přístrojů a pomáhají předcházet kolizím. Mezi bezpečnostní výbavu varianty Launch Edition patří například aktivní jízdní asistent, asistent předcházející kolizím na křižovatkách, detekce únavy řidiče, rozpoznávání dopravních značek či kamerový systém Surround View.

Díky flexibilní architektuře a otevřené softwarové platformě může Jeep Wagoneer S získávat inovativní funkce a služby, a to včetně těch, které ovlivňují automatizaci řízení a jízdní dynamiku, dálkově prostřednictvím aktualizací OTA (Over-The-Air). Tyto aktualizace zajišťují neustálý průběžný vývoj vozu i potom, co vyjede ze showroomu.

Zákazníci vozu Jeep Wagoner S jsou automaticky zařazeni do prémiového věrnostního programu Jeep Wave plného výhod a benefitů, mezi něž patří i specializovaná podpora 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

red

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

Audi A4

Rok výroby 2011

237 777 Kč

Peugeot 508

Rok výroby 2022

715 000 Kč