Elektrické SUV s mladou řidičkou za volantem zdolalo cestu kolem světa

Cestovatelku nezastavila chybějící infrastuktura v poušti Atacama ani výpadky proudu v Africe.

Elektrický Explorer zvládne více než 600 km na jedno nabití; při nabíjení stejnosměrným proudem se dokáže nabít z 10-80 % za 26 minut.


Cestovatelka Lexie Alford vytvořila oficiální rekord, když jako první člověk objela zeměkouli v elektromobilu s novým plně elektrickým vozem Ford Explorer. Na oslavu jejich cesty v rámci kampaně Charge Around The Globe Ford potvrdil cenu a specifikace nového modelu Explorer a oficiálně tak zpřístupnil elektromobil, který objel celý svět, zákazníkům, kteří jsou připraveni podniknout svá vlastní dobrodružství.

V cíli v Nice ve Francii vedla Lexie s novým Fordem Explorer kolonu ikonických vozů Ford, kterou doprovázely současné modely, jež utvářejí vizionářské budoucí směřování společnosti.

Neuvěřitelná cesta Exploreru vedla přes šest kontinentů, 27 zemí a více než 30.000 kilometrů, a to pouze na elektrický pohon. Elektrický Explorer společně s Lexie bojoval s výpadky proudu v Africe, s chybějící dobíjecí infrastrukturou v chilské poušti Atacama, s nezpevněnými cestami, horskými průsmyky a mrazivými podmínkami a dokázal, co všechno je s elektromobilem možné.

„Cesta Lexie byla dokonalou testovací jízdou našeho nového Fordu Explorer, která se odehrávala za každého počasí a na všech typech silnic a při níž se řešily téměř všechny scénáře nabíjení," řekl Martin Sander, generální ředitel Ford Model e Europe. "Ztělesňuje opravdového ducha této společnosti, která se chopila skvělé příležitosti a otestovala nejen sebe, ale i světovou nabíjecí infrastrukturu. Přejetí cílové pásky dokazuje, co všechno lze v novém plně elektrickém Fordu Explorer dokázat, a jsme rádi, že se o tom zákazníci budou moci brzy přesvědčit na vlastní kůži.“

Vůz, který Lexie použila pro tuto výzvu, byla předprodukční verze Fordu Explorer, který je nyní možné objednávat. Během cesty využívala různá řešení nabíjení od 2,2 kw zásuvek střídavého proudu přes rychlonabíječky stejnosměrného proudu až po přenosný akumulátor.

Během cesty Lexie spoléhala na úložný prostor v kabině MegaConsole, který pojme tři 1,5litrové láhve s nápoji, vyhřívané a masážní sedadlo řidiče a hlasem ovládaný infotainment SYNC Move2 s nastavitelnou dotykovou obrazovkou - prvky, které jsou součástí standardní výbavy modelů Ford Explorer i Ford Explorer Premium.

„Během tohoto velkolepého dobrodružství jsem potkala neuvěřitelné lidi z mnoha koutů světa a za volantem poznala 27 krásných zemí. Tato cesta však s sebou přinesla i jedinečné výzvy," řekla Lexie, která je také držitelkou světového rekordu jako nejmladší člověk, který navštívil všechny země světa. "Je pro mě životní poctou, že mi Ford důvěřoval a svěřil mi tuto cestu kolem světa v elektrickém Exploreru, který mi byl posledních šest měsíců domovem. Mým cílem bylo posunout hranice toho, co je možné v elektromobilu dokázat, a jsem velice hrdá na to, že jsem to dokázala!“


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

red

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Peugeot 3008 má české ceny. Hybrid koupíte za cenu základního Karoqu
Chcete novou Škodu Octavii s dobrou výbavou výhodně? Právě teď máte šanci Neplaťte za elektronickou dálniční známku víc, než musíte Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou

Tipy z autobazarů

Peugeot 308

Rok výroby 2024

567 999 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

999 000 Kč