Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní

vloženo

Plně elektrické SUV Tavascan vyvinuté v Barceloně uvede Cupra na trh již v příštím roce. První informace slibují dojezd 550 km, výkon až 340 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. Také nabíjení má být rychlé, prodloužení dojezdu o 100 km bude prý trvat pouhých 7 minut.

Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní

První zcela elektrické SUV kupé značky, zkonstruované na základě platformy MEB koncernu Volkswagen, bude nabízeno ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k). Výkonnější verze disponuje pohonem všech kol se dvěma elektromotory, který nabízí sportovní výkony s maximální trakcí. Z klidu dokáže Cupra Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy (zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy).


Cupra představila na akci Exponential Impulse v Berlíně, která se uskutečnila před závodním víkendem Formule E, další fázi své evoluce. Značka, která v letošním roce oslavila páté výročí, předvedla ve světové premiéře své první zcela elektrické SUV kupé. Cupra Tavascan bude uvedeno na trh v roce 2024.

Cupra také odhalila virtuální sportovní vůz Cupra DarkRebel navržený pro budoucí velkoměsta. Automobil, který již není omezován fyzickými limity, si mohou nakonfigurovat příslušníci Kmene Cupra.

Cupra Tavascan

A nakonec značka uvedla Exponential Experience – jedinečný zážitek za volantem studie Cupra UrbanRebel Racing Concept, v němž se prolínají fyzické a digitální světy.

„Cupra je stále mladou značkou. Navzdory tomu jsme v průběhu pouhých pěti let překonávali jeden rekord za druhým v pozoruhodném tempu, a to díky našemu nadšení a odhodlání. Cupra od svého uvedení prodala více než 300 000 vozů a je nejrychleji rostoucí značkou v Evropě. S více než 46 500 vozy dosáhla značka rekordního prodeje i v prvním čtvrtletí 2023, čímž posílila ziskovost společnosti Seat."

Tavascan je vybaven technologií dynamického podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením. Tyto atributy doplněné o sportovní pneumatiky na 21" kovaných kolech z lehké slitiny zajišťují jedinečné zážitky ze sportovní jízdy.

Tato verze také poskytuje dostatečnou kapacitu pro dojezd cca 550 km díky sadě akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh. Cupra Tavascan umožňuje doplnit dostatek elektrické energie k prodloužení dojezdu o 100 km za pouhých 7 minut. A pokud poklesne stav nabití na pouhých 10 %, lze sadu akumulátorů nabít na 80 % za necelou půlhodinu při použití nabíjecí přípojky s výkonem minimálně 135 kW.

new model Cupra Tavascan interior

Tavascan je vybaven informačním a zábavním systémem s 15" displejem – dosud největším v modelu značky Cupra – s nově navrženým a vyvinutým uživatelským rozhraním. Nabízí také jako první model vysoce kvalitní audiosystém s 12 reproduktory vyvinutý ve spolupráci s výrobcem prémiové audio techniky Sennheiser.

Model Cupra Tavascan, navržený a vyvinutý v Barceloně, bude vyráběn v Číně, v továrně An-chuej koncernu Volkswagen, která je nejmodernějším inovačním centrem pro elektromobilitu. Tavascan bude uveden na trh v roce 2024 s prodejním cílem více než 70 000 vozů ročně.


redakce

Fotografie k článku

Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní Fotografie k článku Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní

Líbí se Vám článek? Nenechte si ujít další. Sledujte nás na Facebooku.

Sdílet článek

Komentáře k článku:


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Nový Volkswagen Amarok stojí pod milion, ale bez DPH

Zákazníci si již mohou nakonfigurovat svůj vysněný pick-up Amarok. Dealeři budou nabízet testovací jízdy po oficiálním zahájení prodeje 8. června. Ceny modelu Amarok začínají již od 911 482 Kč bez DPH (1 102 893 Kč..

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Kia EV9 se umí nabít na cestu z Prahy do Brna za 15 minut

Nejnovější elektrické SUV značky Kia s ultrarychlou 800V dobíjecí technologií prodlouží dojezd o 239 km za 15 minut a..

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modernizované modely Audi A6 a A7 ohromí novými výbavovými liniemi

Modely Audi A6 a Audi A7, včetně příslušných modelů S, vstupují do modelového roku 2024 s výrazným a ušlechtilým..

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Test: Renault Arkana přináší styl za rozumné peníze a nízkou spotřebu

Německé prémiové SUV-kupé si nechávají za svůj styl tučně zaplatit. Pokud chcete tedy podobný vůz, můžete sáhnout po..

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Na nový Hyundai Kona nestačí půl milionu, ale je hodně originální

Zcela nová Kona právě vstoupila na český trh. Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV přichází do prodeje za..