Cupra Tavascan představena, dojezd 550 km a výkon 340 koní

Plně elektrické SUV Tavascan vyvinuté v Barceloně uvede Cupra na trh již v příštím roce. První informace slibují dojezd 550 km, výkon až 340 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. Také nabíjení má být rychlé, prodloužení dojezdu o 100 km bude prý trvat pouhých 7 minut.

První zcela elektrické SUV kupé značky, zkonstruované na základě platformy MEB koncernu Volkswagen, bude nabízeno ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k). Výkonnější verze disponuje pohonem všech kol se dvěma elektromotory, který nabízí sportovní výkony s maximální trakcí. Z klidu dokáže Cupra Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy (zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy).


Cupra představila na akci Exponential Impulse v Berlíně, která se uskutečnila před závodním víkendem Formule E, další fázi své evoluce. Značka, která v letošním roce oslavila páté výročí, předvedla ve světové premiéře své první zcela elektrické SUV kupé. Cupra Tavascan bude uvedeno na trh v roce 2024.

Cupra také odhalila virtuální sportovní vůz Cupra DarkRebel navržený pro budoucí velkoměsta. Automobil, který již není omezován fyzickými limity, si mohou nakonfigurovat příslušníci Kmene Cupra.

Cupra Tavascan

A nakonec značka uvedla Exponential Experience – jedinečný zážitek za volantem studie Cupra UrbanRebel Racing Concept, v němž se prolínají fyzické a digitální světy.

„Cupra je stále mladou značkou. Navzdory tomu jsme v průběhu pouhých pěti let překonávali jeden rekord za druhým v pozoruhodném tempu, a to díky našemu nadšení a odhodlání. Cupra od svého uvedení prodala více než 300 000 vozů a je nejrychleji rostoucí značkou v Evropě. S více než 46 500 vozy dosáhla značka rekordního prodeje i v prvním čtvrtletí 2023, čímž posílila ziskovost společnosti Seat."

Tavascan je vybaven technologií dynamického podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením. Tyto atributy doplněné o sportovní pneumatiky na 21" kovaných kolech z lehké slitiny zajišťují jedinečné zážitky ze sportovní jízdy.

Tato verze také poskytuje dostatečnou kapacitu pro dojezd cca 550 km díky sadě akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh. Cupra Tavascan umožňuje doplnit dostatek elektrické energie k prodloužení dojezdu o 100 km za pouhých 7 minut. A pokud poklesne stav nabití na pouhých 10 %, lze sadu akumulátorů nabít na 80 % za necelou půlhodinu při použití nabíjecí přípojky s výkonem minimálně 135 kW.

new model Cupra Tavascan interior

Tavascan je vybaven informačním a zábavním systémem s 15" displejem – dosud největším v modelu značky Cupra – s nově navrženým a vyvinutým uživatelským rozhraním. Nabízí také jako první model vysoce kvalitní audiosystém s 12 reproduktory vyvinutý ve spolupráci s výrobcem prémiové audio techniky Sennheiser.

Model Cupra Tavascan, navržený a vyvinutý v Barceloně, bude vyráběn v Číně, v továrně An-chuej koncernu Volkswagen, která je nejmodernějším inovačním centrem pro elektromobilitu. Tavascan bude uveden na trh v roce 2024 s prodejním cílem více než 70 000 vozů ročně.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

redakce

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč

Ford Mondeo

Rok výroby 2019

455 000 Kč

Škoda Enyaq iV

Rok výroby 2022

1 599 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč