Cupra Formentor VZ5 dostane silný pětiválec
Světová premiéra nového modelu od Cupry se uskuteční 22. února u příležitosti 3. výročí této značky. Model Formentor VZ5 podle všeho bude pohánět pětiválec 2.5 TFSI, který pohání ostré modely od Audi.
Značka CUPRA se nikdy nebála nově definovat segmenty, představovat nové nápady a zpochybňovat status quo. CUPRA Formentor je proto vozidlem s atributy SUV, sportovní duší hatchbacku a tvarem kupé.
Design tohoto modelu splňuje požadavky současných zákazníků. Formentor se současně odlišuje od konkurence intenzitou řidičských zážitků i šířkou nabídky. A u příležitosti třetího výročí značky CUPRA posune laťku ještě výš.
CUPRA Formentor VZ5 ohromí výkonným pětiválcem, který tomuto modelu poskytne ještě vyšší úroveň jízdní dynamiky, jež umocní již tak mimořádné potěšení z jízdy. Jinými slovy, Formentor VZ5 si automobilové nadšence podmaní maximálními výkony sportovního spalovacího motoru. K tomu přispěje i rozsáhlé využití vyspělých technologií ze světa motoristického sportu.
„CUPRA Formentor reprezentuje esenci naší značky a s ještě extrémnějším pětiválcovým motorem, nabízeným pro tento model spolu s dalšími sedmi pohony včetně sportovní verze PHEV, bude vozidlem pro opravdové nadšence – a to je něco, o co se kmen CUPRA maximálně snaží, abychom oslovili nové zákazníky,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti CUPRA a SEAT.
Nastal tedy čas vyhradit si příslušný den v kalendáři a dozvědět se více o novém modelu CUPRA Formentor VZ5, dokonalém ztělesnění hodnot značky CUPRA poháněném tepajícím srdcem s pěti válci.
Tento jedinečný a limitovaný člen kmene CUPRA bude odhalen 22. února, u příležitosti třetího výročí značky CUPRA. Tento den budou také zveřejněny další významné novinky.
redakce
Sdílet článek
Komentáře k článku:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Všechny články o značce / modelu
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Futuristické MPV Hyundai Staria můžete mít v garáži ještě letos
Hyundai má s novým modelem Staria velké plány. Plánuje totiž řadu specializovaných verzí modelu Staria,chybět nemají campingové nebo sanitní vozy. V budoucnosti budou na trh uvedeny také mimořádně ekologické varianty..
Test: Citroën ë-C4 si vše dělá po svém a dobře
Dojezd přes 300 km, rychlé nabíjení, prostorná kabina, pohodlná jízda a cenovka do milionu korun. To zní až..
Škoda Octavia přijíždí ve verzi Sportline. Bude sportovnější?
Octavia čtvrté generace přijíždí ve verzi Sportline s širokou nabídkou motorizací a verzí s hybridním nebo CNG pohonem...
Toyota představila nástupce modelu GT 86, jmenuje se GR 86 a má větší motor
Netrpělivě očekávané zbrusu nové GR 86 se dnes představilo ve světové premiéře na společné akci firem TOYOTA GAZOO..
4 zásadní věci, na které lidé při nákupu auta často zapomínají
Nákup auta není něco, co byste řešili každý den. Investice do nového vozu by pro vás měla znamenat přilepšení z..