Chcete mít levnější povinné ručení? Využijte svůj bonus

Čím je člověk mladší a nezkušenější, tím dražší mívá povinné ručení. To je holý fakt. Pokud ale už nějaký ten pátek řídíte, jezdíte bez nehod a auto vlastníte už spoustu let, bude vám cena povinného ručení časem klesat. Tento bonus dokáže povinné ručení snížit až o 60 procent.

Co je povinné ručení?

Nejprve se krátce podívejme na povinné ručení. Jedná se o typ pojištění vozidel, které je ze zákona povinné pro všechny majitele motorových vozů. Ještě než poprvé vyjedete na silnici, měli byste si ho sjednat. Při nehodě pak pojišťovna namísto vás pokrývá škody, které způsobíte na majetku nebo zdraví ostatních osob. A jelikož jde často o milionové částky, neměli byste povinné ručení podceňovat.


Bonus povinného ručení

Při sjednávání povinného ručení se vyplatí najít nejvýhodnější nabídku. Ceny u jednotlivých pojišťoven se totiž liší, stejně jako limity plnění a rozsah asistenčních služeb. Ideální je použít k tomu například kalkulačku povinného ručení, kterou najdete na Top-Pojištění.cz, případně kontaktovat specialisty z Top-Pojištění.cz. Při samotném sjednávání si dejte velký pozor na kolonku Bonus. Ta totiž může výrazně ovlivnit cenu vašeho pojištění. Čím vyšší je váš bonus, tím bude nižší cena. A maximální bonus povinné ručení dokáže srazit až o 60 procent.

Co je bonus povinného ručení?

Bonus povinného ručení se vypočítává podle celkové délky vašeho povinného ručení bez pojistných událostí. Každá pojistná událost bonus sráží, přičemž jednotlivé pojišťovny srážky počítají v počtech měsíců, které vám od těch celkových odečítají (zpravidla jde o 24 až 36 měsíců za každou nehodu).
Tím se bonus snižuje a může se dostat i do záporných hodnot – pak vzniká takzvaný malus povinného ručení. Jinými slovy, je vám vypočítán doplatek navyšující vaše povinné ručení. 

Zajímá vás, jak zjistit bonus povinného ručení? Nejlepší je kontaktovat vaši pojišťovnu. Případně vede databázi bonusů/malusů i Česká kancelář pojistitelů.

Komerční článek, foto: Shutterstock.com


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Nový Ford Mustang v prodeji. Základ za 1,6 milionu korun má osmiválec
Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám Test: Honda ZR-V je miliónové SUV s výborným hybridem a neuvěřitelnou spotřebnou Test: Mazda 3 e-SKYACTIV X 186 - řidičsky zajímavý hatchback napěchovaný elektronikou Test: Kia Stonic 1.2 DPI - moc nejede, ale nic lepšího neseženete

Tipy z autobazarů

Fiat Ostatní

Rok výroby 1963

129 000 Kč

Hyundai I30

Rok výroby 2019

269 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy E

Rok výroby 2017

547 000 Kč

Toyota Avensis

Rok výroby 2005

108 900 Kč