BMW na 16. Auto Mobil International Lipsko 2006

29. 03. 2006
Sdílet článek

S pěti německými premiérami bude BMW na 16. Auto Mobil International (AMI) v Lipsku zlatým hřebem. Především budou v popředí zájmu všech milovníků sportovních vozů.

Pouze několik týdnu po své světové premiéře na Mezinárodním automobilovém salonu v Ženevě budou vozy BMW Z4 M Coupé a BMW Z4 Coupé 3.0si poprvé představeny německému publiku. Se svou klasickou siluetou Coupé a svým vysoce výkonným šestiválcovým řadovým motorem jsou oba dvousedadlové vozy kombinací emocionálního designu s nekompromisní jízdní dynamikou.


Více radosti z otevřené jízdy nabízí nový vůz BMW Z4 M Roadster a nové BMW Z4 Roadster. Také tyto vozy budou na AMI 2006 vůbec poprvé prezentovány na německém území. Díky vozu BMW 320si se představí kompletní řada BMW 3. Tento čtyřdveřový vůz bude nabízen v limitované zvláštní sérii a slouží zároveň jako základ pro reklamní vozidlo, které bude postaveno na start závodu Cestovní vůz – WM 2006 (WTCC). 16. Auto Mobil International je nejvýznamnější automobilová výstava roku 2006 v Německu. Více než 450 vystavovatelů předvedou od 1. do 9. dubna 2006 na výstavních plochách v Lipsku své produkty a novinky. BMW nabízí publiku vedle premiérových novinek také přehled aktuální modelové palety, která získává na atraktivitě svými nejrůznějšími motorovými variantami a detaily výbavy všech modelových řad. Jedinečné působení na AMI 2006 také podtrhne u společnosti BMW spojení této firmy s Lipskem. Od března 2005 se zde vyrábějí nové BMW řady 3. BMW investovalo do této továrny zhruba 1,3 miliardy EURO. Neobvykle moderní a flexibilní výroba v Lipsku bude v nadcházejícím roce důležitým přínosem k proměně strategie společnosti BMW Group. Plné využití továrny BMW v Lipsku má za následek denní výrobu 650 jednotek vozů řady BMW 3. Aby byl tento cíl dosažen, je třeba nepřetržitého provozu s 5 500ti zaměstananci.

Nejdůležitější body v přehledu

Německá premiéra: nové BMW Z4 M Coupé

Nekompromisní Coupé od BMW M GmbH osloví sportovní a ambiciózní řidiče. Šestiválcový řadový motor o obsahu 3,2 l je zárukou neobyčejných jízdních hodnot a ryzího zážitku z jízdy. Sportovní vůz se řítí rychlostí 250 km/hod a díky svému výkonnému ústrojí zrychlí z nuly na 100 km/hod za pouhých 5 sekund.

Německá premiéra: nové BMW Z4 Coupé 3.0si

Dvousedadlový vůz s klasickou siluetou Coupé a silný šestiválcový řadový motor překvapí svou suverénní jízdní dynamikou a hbitostí. Navzdory svým sportovním kvalitám (0-100 km/hod za 5,7 sekund a maximální rychlost 250 km/hod) je spotřeba tohoto pouhých 8,6 l/100 km podle testovacích záznamů.

Německá premiéra: nové BMW Z4 M Roadster

Šestiválcový řadový motor o obsahu 3,2 l slibuje úžasnou jízdu s nebem nad hlavou. Skvělý motor katapultuje dvousedadlový vůz za pouhých 5 sekund na tempo 100 km/hod. BMW Z4 M Roadster nadchne jedinečným ovládáním. Díky svému přednímu spoileru, bi-xenonovým světlometům, designu kol a typické siluetě je rozpoznatelný na první pohled.

Německá premiéra: nové BMW Z4 Roadster

Atraktivní BMW Z4 Roadster startuje s decentními optickými úpravami a s novým motorem, jehož výkon se pohybuje mezi hodnotami 110kW/150 PS (BMW Z4 Roadster 2.0i) a 195 kW/265 PS (BMW Z4 Roadster 3.0si).

Německá premiéra: nové BMW 320si

Limitovaná edice BMW řady 3 sedan (2 600 kusů) je vybavena čtyřválcovým motorem o obsahu 2,0 l, s výkonem 127 kW/173 PS. Zvláštní model bude opatřen M sportovním paketem a osmnácti palcovými koly v designu WTCC závodní verze a jeho rychlost je 225 km/hod. Sedan s geny závodního vozu zrychlí na „stovku“ za 8,1 sekundy. BMW 320si je také základem propagačního vozu, který se zúčastní v roce 2006 série WTCC.

NEKOMPROMISNÍ SPORTOVNÍ VŮZ: NOVÉ BMW Z4 M COUPÉ

BMW Z4 M Coupé je sportovní vůz pro zcela zvláštní okamžiky. Nekompromisní, puristický a mimořádně výkonný. Tento dvousedadlový vůz zprostředkovává nefalšovanou radost z dynamické jízdy ať již v denní provozu nebo na dlouhých trasách. Jeho šestiválcový řadový M motor s obsahem 3,2 l a výkonem 252 kW/343 PS umožňuje tomuto vozu pyšnit se hodnotami vozů extra třídy. Síla na silnici z něj jen čiší. Vysoká míra hbitosti a spontánnosti, s kterou tento vůz reaguje na každý příkaz svého řidiče, podtrhuje jeho jedinečný charakter. Přes blízkou příbuznost s vozem BMW Z4 M Roadster ukazuje tento uzavřený dvousedadlový vůz svůj vlastní design. Typická plochá střecha a markantní boční pohled se starají o jeho nezaměnitelnost v silničním provozu. Veřejnosti byla představena koncepční studie tohoto netradičního vozu společně s BMW Z4 M Coupé na Mezinárodní automobilové výstavě 2005 ve Frankfurtu. Uvedení na trh bude paralelně s vozem BMW Z4 Coupé 3.0si v červenci letošního roku.

Atletický a autentický design

Na první pohled působí vůz silně a neodolatelně. Tento pocit zásadně posiluje přední spoiler a dvě markantní přesné linie. Ani pohled zezadu a ze strany nezůstává pozadu. Jeho charakterní vzhled smíšený se sportovním je nezaměnitelný a nepřehlédnutelný. Nové BMW Z4 M Coupé má všechny předpoklady pro tu nejlepší a nejneodolatelnější jízdu.

HARMONIE FORMY A RADOSTI Z JÍZDY: NOVÉ BMW Z4 COUPÉ

Nejvýznamnější automobilová výstava roku 2006 v Německu je skvělou a adekvátní příležitostí pro první uvedení obzvláště fascinujícího vozu. BMW Z4 Coupé bude vůbec poprvé představeno na půdě Německa na Auto Mobil International (AMI) 2006 v Lipsku. Již koncepční studie, která byla přestavena ve Frankfurtu na Mezinárodní automobilové výstavě 2005, vzbudila emoce, zájem a především očekávání. A právě tak byl tento vůz koncipován. Má optimálně vážící karosérii, v každé situaci je suverénní a výkonný.

Puristický a autentický design

Hbitost a dynamika jsou rozlišovacími znameními vozu BMW Z4 Coupé. Jeho karosérie je mistrovským dílem a především sportovcem každým coulem. Postranní okna jsou výrazná a skvěle doplňují celkový vzhled. Všechny detaily podtrhují tento pocit. Coupé působí lehce, silně a rychle. Vůz se soustředí nejen na venkovní design, ale zajímá se i o vnitřek vozu. Právě proto je tak neodolatelný. PRO AMBICIOZNÍ SPORTOVCE: NOVÉ BMW Z4 M ROADSTER
Na Auto Mobil International (AMI) 2006 v Lipsku slaví německou premiéru také další z rodiny BMW a sice BMW Z4 M Roadster, puristický vysoce výkonný vůz, který posunuje svou řadu zase o krok kupředu a představuje ryze sportovní charakter otevřeného vozu. Tento vůz pokračuje v tradicích segmentu M, který svůj první vůz posadil na kola v roce 1997.

Maximální výkon pro maximálně zábavnou jízdu
Motor BMW Z4 M Roadster – překvapení pod kapotou. Již popáté v řadě získal tento motor ocenění v soutěži „Engine of the Year Award“. Jízda s tímto vozem je tak tichá, že jej ani neslyšíte. Jakmile jej ale uvidíte, těžko na něj zapomenete. Ani design nezůstává v pozadí. Na první pohled poznáte, že se jedná o sportovce s velkým S. Interiér vozu je řešen tak, aby splňoval požadavky i těch nejnáročnějších řidičů.

ATRAKTIVNĚJŠÍ: NOVÉ BMW Z4 ROADSTER

BMW Z4 Roadster vzbuzuje u milovníků sportovních vozů stále větší nadšení. Disponuje všemi takovými vlastnostmi, které má typický otevřený sportovní vůz typu Roadster mít. Jeho fascinující dynamika vzniká především díky výkonnému motoru a skvělým jízdním vlastnostem. K růstu přispívá také moderní design, která dělá z tohoto vozu jedinečné, ohromující a žádoucí vozidlo. Na Auto Mobil International 2006 v Lipsku prezentuje BMW otevřený úspěšný model s novým motorem a v novém decentním přepracovaném designu. Před německým publikem to bude poprvé. Nový šestiválcový motor s obsahem 3,0 l je pro BMW Z4 Roadster tím nejlepším možným řešením. Skvělý výkon a nízká hmotnost – to činí z vozu šipku na silnicích.

LIMUZÍNA S GENY ZÁVODNÍKA: NOVÉ BMW 320Si

Na Auto Mobil International 2006 v Lipsku bude oslavena ještě jedna premiéra, a to při představení sportovního vozu BMW řady 3 – BMW 320si, která s sebou na silnice nese know-how závodních vozů. Nabízí fascinaci, výkon, lahodný design a spolehlivost vozů řady BMW 3.

Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel


Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Modernizovaná Kia Picanto má český ceník. Základ koupíte za 319.980 Kč
Díky hokejovému šampionátu ušetříte při koupi Škody Scala, Kamiq a Karoq až 120 tisíc korun Renault Symbioz je rodinné kombi s velkým kufrem Test: Peugeot e-208 GT je malý elektromobil s velkým dojezdem a dobrým srdcem Test: MG5 Electric – kombi z Činy, které nahání hrůzu evropským automobilkám

Tipy z autobazarů

Volkswagen Golf

Rok výroby 2017

319 000 Kč

Mercedes-Benz Třídy S

Rok výroby 2017

849 000 Kč

BMW Řada 3

Rok výroby 2006

139 000 Kč

Citroën C3

Rok výroby 2016

145 000 Kč