Koupě auta


Koupě ojetého automobilu nemusí být riziková, pokud se budete řídit správným postupem. Je nutné si uvědomit, že koupě ojetého vozu je zpravidla po koupi nemovitosti druhou největší investicí. Podcenění pravidel může vést i k velkým finančním ztrátám. V následujících článcích vám poradíme, jaké auto vybrat, jak postupovat při koupi ojetého vozu, na co si dát pozor, na co nezapomenout, jak financovat nebo jak prověřit vozidlo. Zjistíte, co je nejdůležitější při koupi ojetého automobilu.  


 

Jaký automobil si pořídit?

Výběr vhodného automobilu s ohledem na vlastní potřeby a finance (možnosti financování) je jedním z nejdůležitějších bodů v celém procesu pořizování nového automobilu.

 

Kde koupit ojetý automobil?

Koupě ojetého osobního automobilu není vůbec jednoduchou záležitostí. Pozor si musíte dát na desítky věcí a jednou z nich je výběr vhodného způsobu nákupu.

 

Jak postupovat při koupi ojetého auta

V dnešní době si běžně vyhledáme automobil na internetu. Než začnete prohledávat webové stránky s nabídkou ojetých vozů, je dobré si promyslet některé základní věci. 

 

Kde koupit kvalitní prověřené auto

Prodej prověřených nebo certifikovaných ojetých vozidel se zárukou nabízí většina automobilek. Nákup ojetého vozu u prodejců s programem kvality vám zaručí bezpečný a bezstarostný nákup.

 

Jak zjistit, zda vozidlo bylo odcizeno?

Kupujete ojetý automobil z druhé ruky? Máte podezření, že by mohlo být prodávané vozidlo odcizené? Zda bylo vozidlo odcizeno můžete zjistit z databáze odcizených vozidel podle registrační značky nebo VIN vozidla.  

 

Jak zjistit, zda vozidlo má sjednané povinné ručení?

Nabourali vás a potřebujete rychle zjistit, zda má viník nehody sjednané povinné ručení a u které pojišťovny? Nejste si jisti, zda má vaše vozidlo platné povinné ručení a zelenou kartu nebo nevíte, kdy vám končí platnost?